• Adwent19_oltarz
 • BN2
 • k2
 • Adwent 4
 • BN1a
 • k4
 • BN3
 • k3
 • BN1
 • BN4
 • k1
 • p6 noc

 scholaX2019 05

W sobotę, 05.10. 2019 r. miało miejsce pierwsze spotkanie Scholki prafialnej - Oazy Dzieci Bożych. Animatorzy przez dwa dni ewangelizowali dzieci w szkole i dało to piękne owoce. Przyszło bardzo dużo nowych dzieci, co nas bardzo cieszy. Było dużo śmiechu, zabawy. 😍 Bardzo dziękujemy Wam, Drodzy Rodzice, za zaufanie i chęć pogłębiania wiary u Waszych Pociech właśnie poprzez spotkania Oazy Dzieci Bożych. ❤
W niedzielę 06.10.2019 r. o godz. 11:00,  miała miejsce nasza pierwsza Msza Święta Rodzinna 💕🎵🎶🎸 Nowi animatorzy otrzymali medaliki zaś wszyscy animatorzy otrzymali świece, które będą towarzyszyć im na spotkaniach z dziećmi. Mamy nadzieję, że będzie to bardzo owocny rok, i że z radością będziemy wspólnie z całą parfią chwalić Pana podczas niedzielnych Mszy Świętych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

 

Drodzy Parafianie !

100 tysiecy wejsc

Nasza strona parafialna uzyskała ponad 100 000 odwiedzin !!! Czas więc na podsumowania.

Upłynęły właśnie dwa lata od czasu jej uruchomienia w nowej odsłonie. Statystycznie odnotowujemy 140 wejść na stronę dziennie. Zgromadziliśmy dla Was ponad 11 000 zdjęć w 245 galeriach. Utworzyliśmy ponad 500 artykułów. Cieszy nas ogromnie ten sukces i dumą napawa fakt, że jesteście z nami.

Jest więc zatem dobry moment aby ponownie sięgnąć do naszej ponad stuletniej historii i przypomnieć chwile stanowiące korzenie tego, czym możemy się dziś cieszyć i doświadczać jako wspólnota.
Zachęcamy do powrotu do "tamtych" czasów, oglądania zdjęć, wspominania osób i wydarzeń. Może czytającym i oglądającym zakręci się łezka w oku na wspomnienie tamtych chwil?

Ponieważ właśnie skończył się rok 2019 sięgnijmy 20 lat wstecz do roku 1999. Co też ważnego się wówczas wydarzyło?

Kronika parafialna z roku 1999

Miłej lektury!

Więcej…

Kolędujmy wszyscy wraz, bo już na to wielki czas ...

Pawel20

Do najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych należy śpiewanie kolęd.
W tym roku nasz kościół parafialny wielokrotnie rozbrzmiewał pięknie wykonywanymi kolędami i pastorałkami, zarówno w wersji wokalnej jak i instrumentalnej. Na Mszy Świętej Pasterskiej o północy kolędował nasz chór parafialny, 05 stycznia o godzinie 17:00 z kolędami góralskimi wystąpiła Buczyna pod artystyczną opieką Pani Anny Kasińskiej. W Uroczystość Objawienia Pańskiego do wspólnego kolędowania po Mszy Świętej o godzinie 9:00 zaprosiła Parafian nasza Oaza, a po Mszy Świętej o godzinie 11:00 ponownie wystąpił chór parafialny. Wieczorem w Święto Trzech Króli nasz kościół wypełniły dźwięki kolęd pięknie wykonywanych przez  wychowanków z Muzycznego Ogniska MUSICUS prowadzonego przez Państwa Wajdzików.
Zachęcamy wszystkich parafian do włączania się do wspólnego kolędowania i podtrzymywanie tej pięknej polskiej tradycji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z naszego wspólnego parafialnego kolędowania

Buczyna20

Więcej…

List rektora Uniwersytetu

jesus christ 620

Publikujemy List rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie na drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 2019 roku.

Więcej…

Pasterka Bożego Narodzenia

oplatek250px

Retransmisja Mszy pasterskiej o północy.


Radujcie się, Pan jest blisko!

2019swiatelko 016 11005 800 600 80

Jutro 24 grudnia o godzinie 6:30 odprawimy ostatnie w tym roku roraty. W wieczór poprzedzający Wigilię Bożego Narodzenia harcerze podczas wieczornej Mszy Świętej przekazali mieszkańcom Buczkowic Betlejemskie Światło Pokoju. To płomień, który został rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Niesiony rękoma skautów, przebył drogę aż do naszego kraju.

Więcej…

Przygotuj w swojej rodzinie żłóbek - zachęca Papież Franciszek

szopka

Drodzy bracia i siostry, dzień dobry! Za tydzień będą święta Bożego Narodzenia. W tych dniach, gdy w biegu czynimy przedświąteczne przygotowania, możemy zadać sobie pytanie: „Jak przygotowuję się do narodzin Tego, którego świętujemy?” Prostym, ale skutecznym sposobem przygotowania jest zrobienie żłóbka. Również ja podążyłem w tym roku tą drogą: pojechałem do Greccio, gdzie św. Franciszek stworzył wraz z miejscową ludnością pierwszy żłóbek. I napisałem list, aby przypomnieć o znaczeniu tej tradycji, co oznacza żłóbek w okresie Bożego Narodzenia.

Więcej…

Klepsydra200123


MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA

07:00, 09:00, 11:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU
06:30,
17:30 
(od 01.X do środy Wielkiego Tygodnia),
18:00 (od Wielkanocy do 30.IX),
20:00 (w wakacyjne środy).

MSZE ŚWIĘTA z obrzędem udzielenia CHRZTU ŚW.
11:00 (w trzecią niedzielę miesiąca)


SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

Codziennie 20 minut przed Mszą Świętą (z wyjątkiem wieczornej niedzielnej Mszy Świętej).
W październiku o 06:10 i 20 min. przed różańcem.
W listopadzie o 06:10 i o 17:00 przed wypominkami.


NABOŻEŃSTWA ZWIĄZANE
Z POSZCZEGÓLNYMI OKRESAMI ROKU LITURGICZNEGO


Roraty adwentowe od poniedziałku do soboty - godz. 17:30

Gorzkie Żale - w niedziele wielkopostne o godz. 17:00.

Droga Krzyżowa w wielkopostne piątki
 09:00 - dla dorosłych, 
 17:00 - dla rodzin (od 01.04.2019 17:30),
 19:30 dla młodzieży.

Nabożeństwa majowe
w każdy dzień maja po Mszy św. wieczornej,
w niedziele o 17:30

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa
 w tygodniu - po Mszy św. wieczornej, w niedziele o 17:30.

Nabożeństwa różańcowe
w październiku codziennie o godz. 17:00.


INNE NABOŻEŃSTWA W CIĄGU ROKU

Wypominki roczne za zmarłych
w każdy wtorek po wieczornej Mszy Świętej

Nieszpory niedzielne lub nabożeństwa okresowe
o godz. 17:30.

Nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
w każdą środę po Mszy Świętej

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
w każdy piątek
w miesiącach IV, VII, VIII, IX, XI po wieczornej Mszy Świętej
w pozostałe miesiące po porannej Mszy Świętej.

Pierwszy Czwartek Miesiąca
Godzina Święta godzinę przed Mszą Świętą wieczorną

Pierwszy Czwartek Miesiąca
Spowiedź dla szkoły podstawowej i gimnazjum

godzina przed Mszą Świętą wieczorną

Pierwszy Piątek Miesiąca
Spowiedź godzina przed wieczorną Mszą Świętą

Pierwsza Sobota Miesiąca
Msza Święta o godzinie 09:00 połączona z nabożeństwem wynagradzającym ku czci NSM.


Dzisiaj 18

Wczoraj 141

Tydzień 467

Miesiąc 3733

Od XII.2017 100719

Kubik-Rubik Joomla! Extensions