• BN1a
  • BN5

BB

family 6008168 640

„Nie pozwólcie, aby grymas smutku odmieniał wasze twarze. Twój małżonek czy twoja małżonka potrzebuje twojego uśmiechu. Wasze dzieci potrzebują waszych spojrzeń, które dodawałyby im otuchy” – pisze Franciszek.

swiatelko21

W czwartek 23 grudnia o 17.30 Harcerze przynieśli do naszej Parafii Betlejemskie Światło Pokoju.

jesus christ 620

"O Boże Dziecię, prosimy Cię, spraw, abyśmy coraz doskonałej należeli do Ciebie i służyli Ci coraz lepiej. Chcemy Cię miłować w naszych bliźnich i szerzyć Twoje Królestwo wszędzie, gdziekolwiek się znajdziemy." Nowennę odmawia się w dniach 16-24 grudnia lub w okresie Bożego Narodzenia.

1s

Wczoraj na spotkaniu z racji jutrzejszego Święta Wszystkich Świętych każdy przebrał się za wylosowanego Świętego i opowiedział o Nim kilka słów. Następnie odbył się bieg samarytanski podczas którego śpiewaliśmy, dopasowywaliśmy atrybuty do Świętych i pokonywaliśmy tor przeszkód. 😃❤️
Pod koniec poszliśmy na cmentarz, aby pomodlić się za naszych bliskich zmarłych. 😇
Pamiętajmy, że każdy z nas może zostać Świętym! 🥰

ciasto

Oaza Dzieci Bożych - Scholka dziękuje za zakup ciast i tym samym wsparcie jej działalności. I z okazji 19 dnia miesiąca zaprasza do modlitwy pieśnią do świętego Józefa:

O Józefie ukochany!
Pod opieką Twoją rósł
Chleb żywota z nieba dany,
Tyś Go na swym ręku niósł.

Tyś Go w ziarnie pielęgnował,
By nakarmił ludzki głód.
Tyś nam ustrzegł i zachował
Ten miłości Bożej cud.

Dla Niego żyć, z Tobą Go czcić,
Gdzie chwały Swej On tai blask,
By wszystkim nam był Jezus Sam,
Ach uproś tę najdroższą z łask.

swJozef

Rok 2021 został ogłoszony rokiem św. Józefa, dlatego każdego 19 dnia miesiąca módlmy się za wstawiennictwem św. Józefa:

Do Ciebie, św. Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę.

czacka wyszynski

List biskupów polskich z okazji beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej:

Effatha – otwórz się

Usłyszeliśmy przed chwilą ważne słowa: Effatha – otwórz się oraz: Odwagi! Nie bójcie się, Ja jestem. Żeby móc świadczyć o Bogu i pomagać innym, trzeba otworzyć się na Bożą łaskę, która niezależnie od naszej kondycji fizycznej, życiowych przeciwności, cierpienia i przykrych doświadczeń może przynieść w nas i przez nas obfite owoce. Potrzebna też jest odwaga, dzięki której możemy pokonywać nasze słabości i lęki naszej codzienności.

Za tydzień będziemy przeżywać radosną uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Bóg mógł przez nich dokonać wielkich rzeczy, bo otworzyli się na Jego łaskę i z odwagą podjęli swoje powołanie, służąc innym.

„Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka. Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie dłoń, pomocną dłoń.”
Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.
Serdeczne podziękowania kieruję do księży, którzy przedstawili moją ciężką sytuację zdrowotną swoim Parafianom.
Wszystkim ludziom którzy wykazali zainteresowanie i życzliwość wobec potrzebującej pomocy młodej dziewczyny.

Dziękuję Państwu drogim Darczyńcom, że w tak szybkim czasie wsparliście mnie modlitwą i pomocą finansową.
Wasz dar daje mi szanse na pozostanie z Wami na dłużej.

Wdzięczna Julia z Buczkowic wraz z rodzicami.

Julka2

Dzięki, dzięki - wsparliśmy Julkę kwotą 24.640 złotych.