• parafia1
  • parafia2
  • parafia4

zakschola 2024 02

22. i 23. czerwca zakończyliśmy Rok Formacyjny naszej Oazy Dzieci Bożych.  W sobotni ranek spotkaliśmy się w salkach, gdzie po modlitwie rozpoczynającej spotkanie wzięliśmy udział w teleturnieju "Jaka to melodia?". Po zakończonej zabawie zjedliśmy pyszne lody, a później nadszedł czas podziękowań. W niedzielę natomiast uroczyście zakończyliśmy rok Mszą Świętą.

Był to radosny i wyjątkowy czas, gdyż po trzech latach posługi w naszej Wspólnocie pożegnaliśmy księdza moderatora Kamila.
Dziękujemy Księdzu za obecność, poświęcony nam czas, wytrwałość, cierpliwość, wygłoszone konferencje, radość, opiekę i serce włożone w naszą Wspólnotę!

Dziękujemy również wszystkim rodzicom, dzieciom, moderatorce Justynce, księdzu Kamilowi, animatorom i każdemu, kto wspierał nas w tym roku formacyjnym!
I przede wszystkim jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za to, że powołuje nas do służby!
Jeszcze raz dziękujemy!
Do zobaczenia we wrześniu.

zakoaz 2024 28

W piątek 21. czerwca młodzieżowa wspólnota Ruchu Światło - Życie zakończyła kolejny rok formacyjny.
Najpierw całą wspólnotą wzięliśmy udział w Eucharystii, gdzie dziękowaliśmy Bogu za ten wspólnie przeżyty rok.
Następnie przyszedł czas na podziękowania. Po czterech latach posługi w naszej wspólnocie podziękowaliśmy księdzu Kamilowi za otoczenie nas opieką duszpasterską i jasne wskazywanie drogi ku Bogu. Po dziesięciu latach posługi pożegnaliśmy również naszą moderatorkę Martę. Jesteśmy jej niezwykle wdzięczni za poświęcony czas, uczenie nas odpowiedzialności i otwarte serce.
Podziękowaliśmy również animatorom oraz uczestnikom za zaangażowanie, poświęcony czas, otwartość oraz każdy uśmiech.
Podczas spotkania oglądaliśmy zdjęcia ze wszystkich wyjazdów oraz wydarzeń, w których braliśmy udział.
Nie zabrakło też czasu na rozmowę oraz ostatnią w tym roku adorację i zaśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim parafianom za wsparcie, pomoc oraz życzliwość jaką otrzymaliśmy w tym roku formacyjnym.
Życzymy wszystkim spokojnego odpoczynku, w którym nie zabraknie czasu dla Boga!

d475662907

02 czerwca 2024 r. podczas Mszy świętej o godz. 09.00 świętowaliśmy Jubileusze Małżeńskie:

1. Irena i Andrzej Pezda – 50 rocznica ślubu
           2. Bronisława i Kazimierz Mrożek – 50 rocznica ślubu
           3. Barbara i Janusz Peterko – 46 rocznica ślubu
           4. Krystyna i Stanisław Baron – 30 rocznica ślubu

Ta niezwykła rocznica może się stać okazją do tego, by zatrzymać się na chwilę i spojrzeć za siebie..

IMG 3965

24 maja 2024 r. w szpitalu wojewódzkim w Bielsku-Białej zmarł biskup pomocniczy senior diecezji bielsko-żywieckiej Janusz Zimniak.

334050911 756739702410798 9114332683523115395 n

2 marca 2024 r. przypadała 36 rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego biskupa Jana Pietraszki.
Karol Wojtyła kiedy został papieżem,w liście do biskupa napisał "Dziękuję więc za to że mi swego czasu Drogi Biskupie Janie pokazałeś drogę do młodzieży akademickiej.

parafia1

Kochani Parafianie,
Po konsultacji ze specjalistami ds. budownictwa - podjeliśmy decyzję o konieczności renowacji i zabezpieczenia elewacji murów kościoła.

Zakres prac obejmie zachodnią stronę kościoła oraz wieżę.
Przypuszczalny koszt tej inwestycji wraz z wypożyczeniem specjalnych rusztowań sięgających wieży wniesie około 130 000 zł.
Dlatego podobnie jak z modernizacją cmentarza i wcześniejszymi remontami propujemy aby ofiary z tacy w 3 niedzielę miesiąca przeznaczyć na cele remontowe.
Wpłat można dokonywać również przelewem na konto parafialne:
z dopiskiem „DAROWIZNA NA KULT RELIGIJNY”.
Odbiorca: Parafia rzymskokatolicka pw. Przemienienia Pańskiego, 43-374 Buczkowice.
Przelew umożliwia odpisanie wpłat od podatku.

Wszystkim, którzy zaangażują się w tą inwestycję już dziś w imieniu swoim, jak i wszystkich Parafian serdecznie dziekuję.
Bóg zapłać.

Wielki Post info ogólne 740x620

Wielki Post jest okresem liturgicznym, który służy przygotowaniu wiernych do przeżycia świąt Wielkanocnych; jest czasem pokuty i nawrócenia.

Rozpoczyna się w Środę Popielcową, a kończy w Wielki Czwartek przed wieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej. Tradycyjnie trwa 40 dni na pamiątkę 40-dniowego postu Jezusa Chrystusa na pustyni.

417645139 349143931368054 6235847848383325706 n

19 stycznia 2024 roku młodzież z naszej parafii wraz ze swoimi rodzinami zebrała się na Spotkaniu Opłatkowym, które rozpoczęło się Eucharystią. Następnie zgromadziliśmy się przy wspólnym stole, aby dzielić się radością z narodzin Zbawiciela. Razem kolędowaliśmy oraz graliśmy w piłkarzyki i ping-ponga. Spotkanie zakończyliśmy modlitwą i Apelem Jasnogórskim. Dziękujemy za mile spędzony piątkowy wieczór i zapraszamy za rok! Chwała Panu!