• jesien1
  • c2

„Modlić się za żywych i umarłych” to jeden z siedmiu uczynków miłosierdzia względem duszy.

• c1

„To nie jest tak, że oni umarli, a my żyjemy. To oni żyją, a my umieramy”

• c3

Czas ucieka wieczność czeka ...

• c4

• melchior1
  • jesien2
  • wrzosy
  • melchior2

pietraszko

W dniu 10 listopada 2019 r. wierni naszej parafii zostali zapoznani z ambony z Komunikatem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych o Słudze Bożym Janie Pietraszko - Dekretem Heroiczności Cnót.

czysciec

Miesiąc listopad, zwłaszcza pierwsze jego dni stanowią okazję do uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych. Uzyskiwanie odpustów przez wiernych w Kościele katolickim ma wielowiekową już tradycję. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Kto uzyska odpust zupełny dla siebie uniknie kar czyśćcowych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych - ratuje dusze z czyśćca. Oto okoliczności umożliwiające uzyskanie odpustu w najbliższych dniach:

popieluszko1

Nie ważne czy jesteś lekarzem, strażakiem, nauczycielem, małżonkiem czy rodzicem.
Służysz Bogu, służąc drugiemu człowiekowi. A służba drugiemu to ciężki kawał chleba. Służąc, zapominasz o sobie, o swoich potrzebach. Odkładasz swoje pragnienia (ale nigdy o nich nie zapominasz), bo potrafisz dostrzec, że są rzeczy pilniejsze.

Służba ma twarz matki – czuwającej przy chorym dziecku, męża – przy potrzebującej wsparcia żonie, dziecka – opiekującego się rodzicami.

Służba to nie tylko poświęcenie swojego czasu, to także szukanie sposobu na dotarcie do drugiego człowieka. A tych metod jest tak wiele, jak wiele ludzkich charakterów. I Twoja w tym głowa by nie odpuścić gdy ciężko, by się nie poddać, gdy nie widać efektów. By iść prosto do celu.

schola

W sobotę, 12.10.2019 r. udaliśmy się na wycieczkę do Krakowa, którą zaczęliśmy od Mszy Świętej o godz. 6.30. Po niej udaliśmy się w podróż. Pierwszym (głównym) celem wycieczki było zwiedzanie Zoo. Dzieci w mniejszych grupach podziwiały i były zafascynowane widokiem przeróżnych zwierząt. Po wyjściu z Zoo udaliśmy się do parku w którym zjedliśmy pizzę. Następnie spacerując przez rynek doszliśmy do Bazyliki Mariackiej, w której każdy miał chwilę na zobaczenie jej od środka. Później mieliśmy okazję do zakupu pamiątek. Wróciliśmy do swoich domów zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach.
Dziękujemy Bogu za ten czas spędzony we wspólnocie! 🙂

Justyna

XIX DP

„Wzmocnienie wiary i płynącej z niej nadziei będzie celem XIX Dnia Papieskiego, który w jedności z papieżem Franciszkiem, będziemy przeżywali pod hasłem +Wstańcie, chodźmy!+” – ­piszą biskupi w liście pasterskim z okazji przypadającego 13 października XIX Dnia Papieskiego.

scholaX2019 05

W sobotę, 05.10. 2019 r. miało miejsce pierwsze spotkanie Scholki prafialnej - Oazy Dzieci Bożych. Animatorzy przez dwa dni ewangelizowali dzieci w szkole i dało to piękne owoce. Przyszło bardzo dużo nowych dzieci, co nas bardzo cieszy. Było dużo śmiechu, zabawy. 😍 Bardzo dziękujemy Wam, Drodzy Rodzice, za zaufanie i chęć pogłębiania wiary u Waszych Pociech właśnie poprzez spotkania Oazy Dzieci Bożych. ❤
W niedzielę 06.10.2019 r. o godz. 11:00,  miała miejsce nasza pierwsza Msza Święta Rodzinna 💕🎵🎶🎸 Nowi animatorzy otrzymali medaliki zaś wszyscy animatorzy otrzymali świece, które będą towarzyszyć im na spotkaniach z dziećmi. Mamy nadzieję, że będzie to bardzo owocny rok, i że z radością będziemy wspólnie z całą parfią chwalić Pana podczas niedzielnych Mszy Świętych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

Melchior250
Dla naszego dekanatu główne uroczystości odbędą się w Parafii Rybarzowice. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Listy Pasterskie

OCHRZCZENI I POSŁANI. KOŚCIÓŁ CHRYSTUSA Z MISJĄ W ŚWIECIE

rozaniec1

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji zmarłego księdza Stanisława Jaska.

Różaniec: 20 września (piątek) godzina 17:30

Msza Święta: 25 września (środa) godzina 18:00