• jesien3
  • krzyze
  • jesien2

schola2020 1 023 11489 800 600 80

W niedzielę Oaza Dzieci Bożych znana również jako Schola Parafialna zainaugurowała rok formacyjny. Animatorzy podjęli posługi takie jak przeczytanie czytań, zaśpiewanie psalmu oraz niesienie darów. Dzieci uświetniły Mszę Świętą swoim śpiewem. Na zakończenie Mszy Ksiądz Moderator, którym jest ks. Kamil rozdał animatorom świece, symbolizujące obecność Chrystusa oraz zapalanie tego światła w sercach uczestników. Módlmy się o potrzebne łaski dla dzieci, które chcą od młodych lat poznawać i zaprzyjaźniać się z Bogiem. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do uczęszczania na spotkania, które odbywają się w każdą sobotę o godz. 10:00.

W dniu 18 września 2020 roku mija pierwsza rocznica śmierci śp. ks. prałata Stanisława Jaska, emerytowanego proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach, laureata Nagrody im. ks. Józefa Londzina, przyznawanej przez starostę bielskiego i honorowego obywatela gminy Buczkowice.

Z tej okazji pragniemy udostępnić Parafianom nagranie wywiadu - świadectwa, którego ksiądz Stanisław Jasek udzielił Panu Stanisławowi Piskozubowi w dniu 31 sierpnia 2019 roku, zaledwie 2 tygodnie przed śmiercią - w Domu Księży Emerytów w Bielsku - Białej. Materiał został zgromadzony, opracowany i udostępniony dzięki uprzejmości Pana Sebastiana Pizkozuba. Wywiad ten to również niezwykłe świadectwo przyjaźni i współpracy dwóch kapłanów: księdza Stanisława Jaska oraz księdza biskupa Jana Pietraszki, naszego rodaka.

Kamil Piwowarczyk

Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza Romana Pindla, wikariuszem naszej parafii został mianowany ksiądz neoprezbiter Kamil Piwowarczyk pochodzący z Bielska - Białej z parafii katedralnej świętego Mikołaja.
Życzymy mu wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej w pracy duszpasterskiej dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

Jolanta Styczynska

Natomiast w miejsce siostry Elżbiety, katechetki, która została przeniesiona do Włocławka i podejmie opiekę nad trudną młodzieżą, witamy serdecznie w naszej wspólnocie siostrę katechetkę Jolantę Styczyńską, która przez wiele lat podejmowała służbę jako przełożona i katechetka w Drawsku Pomorskim. Niech Boża pomoc i opieka Maryi towarzyszą jej w pracy katechetycznej w naszej parafii.

2020odpust08 009 11455 800 600 80

Dziś nasza parafia przeżywała odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Sumę odpustową oraz Słowo Boże głosił księdz wikariusz generalny diecezji bielsko - żywieckiej Marek Studencki. Po Mszy świętej poświęcil również tablicę pamiątkową upamiętniającą naszego byłego księdza proboszcza Stanisława Jaska. W swoim kazaniu księdz Marek zwrócił uwagę na to, że zawsze kiedy w naszym życiu spotkamy prawdziwego Boga, prawdziwego Jezusa  - a nie nasze wyobrażenie o Nim - to zawsze następuje przemiana nas i naszego życia.

sierpien alkohol

Sierpień miesiącem dobrowolnego daru abstynencji

Tegoroczny sierpień pragniemy przeżyć w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą,

2020swkrzys 001 11437 360 288 80 c rd 255 255 255
W święto św. Jakuba, Apostoła 25 lipca Kościół katolicki wspomina również św. Krzysztofa, patrona kierowców. Co o nim wiemy?

1361794138
W ostatnią sobotę Wspólnota Ruchu Światło - Życie zakończyła kolejny rok formacyjny. Po przeżyciu piątkowej Eucharystii, gdzie dziękowaliśmy Bogu za ten wspólnie spędzony czas, nadszedł moment by podsumować ostatnie 10 miesięcy. Z uśmiechem na twarzy wspominaliśmy wspólne wyjazdy i wszystkie przeprowadzone aktywności. Pożegnaliśmy również czwórkę animatorów, którzy zakończyli posługę na rzecz naszej wspólnoty. Jesteśmy im niezwykle wdzięczni za poświęcony czas i otwarte serca. Dziękujemy również Księdzu Proboszczowi za otoczenie nas opieką duszpasterską i jasne wskazywanie drogi ku Bogu.
Teraz nadszedł czas wakacji i przeżycia rekolekcji oazowych. Jak zwykle z zapałem i ochotą serca bierzemy w nich udział.
Życzymy wszystkim spokojnego odpoczynku i wakacji spędzonych z Bogiem!

2T

komunia3b
Zapraszamy wszystkich na transmisję Mszy Pierwszej Komunii Świętej klasy 3B w niedzielę 21 czerwca

Zapraszamy wszystkich na transmisję Mszy Pierwszej Komunii Świętej klasy 3A w niedzielę 14 czerwca