• trawa1
  • trawa

Gora TaborPrzemienienie Pańskie. Droga do chwały wiedzie przez cierpienie

Przemienienie Jezusa miało umocnić wiarę Apostołów oraz przygotować ich na przeżycie Jego męki i śmierci oraz pokazać że właśnie przez te trudne wydarzenia można dojść chwały, którą objawia Chrystus. Paradoksalnie choć apostołowie mieli nabrać odwagi na to, co dopiero miało nadejść, przeżyli spotkanie na Górze Tabor z nieukrywanym strachem.

22dzieci6067 12305

4 czerwca, w sobotę, odbyła się wycieczka grup parafialnych do kopalni Guido w Zabrzu.

jubileusze

W niedzielęZesłania Ducha Świetego celebrowalismy Jubileusze Małżeństwa w naszej Parafii

1. Wiktoria i Józef Ramęda – 60 rocznica ślubu
  2. Krystyna i Andrzej Rams – 40 rocznica ślubu
  3. Lucyna i Krzysztof Damek – 35 rocznica ślubu
  4. Mariola i Marian Szczotka – 35 rocznica ślubu
  5. Małgorzata i Paweł Janisz – 30 rocznica ślubu
  6. Aneta i Dariusz Kurysia – 25 rocznica ślubu
  7. Barbara i Rafał Kozieł – 15 rocznica ślubu

Ta niezwykła rocznica może się stać okazją do tego, by zatrzymać się na chwilę i spojrzeć za siebie..

cmentarz22

Przy współpracy z firmą "Grobonet" powstał serwis, dzięki któremu znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje dotyczące naszego cmentarza.

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony i skorzystania z interaktywnego planu cmentarza.

kaplani2022

Bp Roman Pindel udzielił 28 maja 2022 r. w katedrze w Bielsku-Białej święceń kapłańskich dziewięciu diakonom z terenu diecezji bielsko-żywieckiej.

MB kalwaria

Krwawe łzy Matki Bożej Kalwaryjskiej. Niezwykła historia obrazu.
Wizerunek Matki Bożej Kalwaryjskiej znamy szczególnie dzięki papieżowi Janowi Pawłowi.
Z obrazem związana jest wyjątkowa historia - 3 maja 1641 roku wizerunek Matki Bożej zapłakał krwawymi łzami.

majowki

Słynne „majówki” - nabożeństwa, odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Jego centralną częścią jest Litania Loretańska.

post3Wielki Czwartek – 14 kwietnia

17:15-17:50 Spowiedź
18:00 Msza wieczerzy Pańskiej
          Po Mszy Adoracja Najświetszego. Sakramentu w Ciemnicy do 22:00

22almowa 001 11976

Bp Greger podkreślił, że okres Wielkiego Postu to szczególny czas, kiedy co roku, jako wspólnota Kościoła, odbywamy duchową pielgrzymkę idąc razem z Jezusem do Jerozolimy. „Idziemy po to, aby nie być jedynie biernymi obserwatorami wydarzeń, ale aby w nich aktywnie uczestniczyć. To są dla nas wydarzenia zbawcze. Jezus podejmuje te działania dla nas i za nas, po to, aby nas grzesznych na nowo pojednać z Ojcem” – powiedział.