• jesien3
  • jesien2
  • jesien4

ciasto

Oaza Dzieci Bożych - Scholka dziękuje za zakup ciast i tym samym wsparcie jej działalności. I z okazji 19 dnia miesiąca zaprasza do modlitwy pieśnią do świętego Józefa:

O Józefie ukochany!
Pod opieką Twoją rósł
Chleb żywota z nieba dany,
Tyś Go na swym ręku niósł.

Tyś Go w ziarnie pielęgnował,
By nakarmił ludzki głód.
Tyś nam ustrzegł i zachował
Ten miłości Bożej cud.

Dla Niego żyć, z Tobą Go czcić,
Gdzie chwały Swej On tai blask,
By wszystkim nam był Jezus Sam,
Ach uproś tę najdroższą z łask.

swJozef

Rok 2021 został ogłoszony rokiem św. Józefa, dlatego każdego 19 dnia miesiąca módlmy się za wstawiennictwem św. Józefa:

Do Ciebie, św. Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę.

czacka wyszynski

List biskupów polskich z okazji beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej:

Effatha – otwórz się

Usłyszeliśmy przed chwilą ważne słowa: Effatha – otwórz się oraz: Odwagi! Nie bójcie się, Ja jestem. Żeby móc świadczyć o Bogu i pomagać innym, trzeba otworzyć się na Bożą łaskę, która niezależnie od naszej kondycji fizycznej, życiowych przeciwności, cierpienia i przykrych doświadczeń może przynieść w nas i przez nas obfite owoce. Potrzebna też jest odwaga, dzięki której możemy pokonywać nasze słabości i lęki naszej codzienności.

Za tydzień będziemy przeżywać radosną uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Bóg mógł przez nich dokonać wielkich rzeczy, bo otworzyli się na Jego łaskę i z odwagą podjęli swoje powołanie, służąc innym.

„Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka. Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie dłoń, pomocną dłoń.”
Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.
Serdeczne podziękowania kieruję do księży, którzy przedstawili moją ciężką sytuację zdrowotną swoim Parafianom.
Wszystkim ludziom którzy wykazali zainteresowanie i życzliwość wobec potrzebującej pomocy młodej dziewczyny.

Dziękuję Państwu drogim Darczyńcom, że w tak szybkim czasie wsparliście mnie modlitwą i pomocą finansową.
Wasz dar daje mi szanse na pozostanie z Wami na dłużej.

Wdzięczna Julia z Buczkowic wraz z rodzicami.

Julka2

Dzięki, dzięki - wsparliśmy Julkę kwotą 24.640 złotych.

Nasza Parafianka potrzebuje pilnej pomocy!!! Otoczmy ją modlitwą i pamiętajmy, że każda, nawet najmniejsza wpłata przybliża ją do celu.

List Julii i jej rodziców:

Mam 19 lat, stoję oko w oko ze śmiercią i bardzo się boję. Leczenie, na które zbieram, często nazywane jest ostatnią walką o życie. Kiedy białaczka powraca, Car-T daje nadzieję, na całkowite wyleczenie. Wierzę, że mi się uda, że na zawsze zapomnę o tej strasznej chorobie, która od 3 lat próbuje mnie zabić...

21jubileusz6 001 11787 500 250 80

Dziś podczas niedzielnej Mszy Świętej dziękowaliśmy Bogu za małżeństwa. Szczególnie te świętują brylantowe, diamentowe, perłowe, srebrne czy kryształowe rocznice ślubu.

stanislaw

Biskup krakowski był gorliwym duszpasterzem. Zginął z ręki króla Bolesława Śmiałego, kiedy sprawował Mszę świętą w kościele św. Michała na Skałce. Jego ofiara przyczyniła się do zainicjowanie tradycji niezależności Kościoła od władz państwowych i budowy jego samodzielnego autorytetu w życiu publicznym, która w Polsce była kontynuowana przez kolejne wieki, w odróżnieniu od wielu innych krajów.

Kochani Parafianie,

children 4355469 640

Zapraszamy wszystkie dzieci (pow. 3 klasy SP) z naszej parafii do udziału w rekolekcjach wakacyjnych organizowanych przez Parafię Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach.

Rekolekcje odbędą się w terminie 25 czerwca – 2 lipca 2021 roku w miejscowości Niedzica.
Temat rekolekcji: „Co się w niebie święci?”.
Zaplanowane są różne atrakcje (spływ Dunajcem, wędrówki górskie, wycieczka do Zakopanego i wiele innych),
a wszystko będzie połączone z formacją duchową (poznawanie świętych polskich, codzienna modlitwa, Msza Święta).

Całkowity koszt udziału to 700 zł.

Zapisy trwają do 15 maja.
Przy zapisie wpłacamy zaliczkę – 300 zł oraz oddajemy wypełnioną kartę kwalifikacyjną uczestnika
(do odbioru w zakrystii kościoła lub w formie elektronicznej – proszę pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).
Zapisy u ks. Kamila Piwowarczyka w zakrystii po Mszach Świętych lub w innym, umówionym terminie w kancelarii parafialnej.

W razie pytań, proszę kontaktować się z ks. Kamilem osobiście w kościele lub mailowo.

Jednocześnie informujemy, że może się zdarzyć, iż z racji epidemiologicznych (obostrzenia, które uniemożliwią organizację kolonii, bądź zbyt mała liczba uczestników)
wyjazd zostanie odwołany i przeniesiony na rok następny.

niedzica

majowki

W tym roku podczas nabożeństw majowych po raz pierwszy będzie odmawiana Litania loretańska z wezwaniami, które do tekstu modlitwy dołożył papież Franciszek.