• BN zyczenia slider1
  • Szopka
  • BN5
  • szopka2

Dzisiejszy wieczór w naszym kościele, upłynął pod znakiem wspólnego kolędowania z Zespołem Pieśni i Tańca "Buczyna", prowadzonym przez Panią Annę Kasińską, przy Szkole Podstawowej w Buczkowicach.

Wszystkich kolędników, z Panem Dyrektorem Zenonem Cebratem na czele, powitał Ksiądz Proboszcz. Dzieci wykonały wiązankę kolęd i winszowań regionalnych. Swoim śpiewem wychwalały i wielbiły Nowonarodzonego Jezusa.

W Święto Objawienia Pańskiego Trzech Króli, po mszy świętej o godzinie 11:00 naszą świątynię wypełnił radosny śpiew naszej parafialnej Scholi na cześć Nowonardzonej Bożej Dzieciny. Dzieci wykonały, aż dziesięć pięknie przygotowanych utworów: Przybieżeli do Betlejem, Jezu, Boże Dziecię, Uciekali,Gore gwiazda, Mario, czy już wiesz?, Hola, hola, Pasterze z pola, Biała ziemia, Kolęda dla nieobecnych, Dziecięca pastorałka, Gdy się Chrystus rodzi.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z koncertu:

new years eve 3802951 640

Drodzy Parafianie i Goście, Szanowni Internauci...

Każdy z nas zastanawia się co przyniesie kolejny rok.
Wsłuchajmy się w to co mówi do nas Pan Bóg,
Co chce dla nas uczynić Jezus.

Upłynął właśnie rok od czasu uruchomienia naszej strony parafialnej w nowej odsłonie, dzisiaj kończy się stary 2018 rok - czas więc na podsumowania.

Strona uzyskała ponad 50 000 odwiedzin, co statystycznie daje 140 wejść na stronę dziennie. Zgromadiliśmy dla Was 10 000 zdjęć w 191 galeriach. Utworzyliśmy 327 artykułów. Cieszy nas ogromnie ten sukces i dumą napawa fakt, że jesteście z nami.

Jest więc zatem dobry moment aby ponownie sięgnąć do naszej ponad stuletniej historii i przypomnieć chwile stanowiące korzenie tego, czym możemy się dziś cieszyć i doświadczać jako wspólnota.
Zachęcamy do powrotu do "tamtych" czasów, oglądania zdjęć, wspominania osób i wydarzeń. Potraktujcie Państwo artykuły z cyklu "Kronika" jako prezent dla Was w tym ważnym roku. Może czytającym i oglądającym zakręci się łezka w oku na wspomnienie tamtych chwil?

Kronika - Budowa Plebanii i Salek Katechetycznych cz.3

Miłej lektury!

jubileusze

W niedzielę Św. Rodziny Jubileusz Małżeństwa w naszej Parafii obchodzili:

Marta i Piotr Wendzlowie - 10 rocznicę ślubu
Dorota i Andrzej Wieczorkowie - 35 rocznicę ślubu
Teresa i Henryk Knapkowie- 45 rocznicę ślubu
Barbara i Tadeusz Zabłudowie - 45 rocznicę ślubu

Zofia i Józef Gluzowie - 45 rocznicę ślubu

Ta niezwykła rocznica może się stać okazją do tego, by zatrzymać się na chwilę i spojrzeć za siebie, by dokonać swoistego remanentu ze wspólnego życia.

rodzina 180

Pochylając się nad świętością rodziny, warto  przytoczyć słowa św. Jana Pawła II, który mówił przed modlitwą Anioł Pański w 2002 roku:

Bardzo pragnę, aby współczesnym rodzinom nie zabrakło pogody ducha, zgody i miłości, jakie panowały w domu nazaretańskim! Modlę się usilnie do Pana, aby wszyscy rodzice chrześcijańscy byli świadomi swego niezbywalnego obowiązku, zarówno wobec dzieci, jak i społeczeństwa. Powinni oni dawać prawdziwe i skuteczne świadectwo Ewangelii.

rektor 13n 4 218x150

„Odpowiedzialność owocem wolności”. Słowo Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na uroczystość Narodzenia Pańskiego 2018 roku.

pasterka1

Zapraszamy wszystkich do wysłuchania "Pasterki" z naszej świątyni. Wszystkim Parafianom i sympatykom strony składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Niech Nowonarodzony Chrystus będzie Światłem naszego życia.

Nie byłeś na PASTERCE - klinkij strzałkę, aby wysłuchać:

Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania naszego Chóru Parafialnego

2018pasterka 001 9464 120 90 80 c

oplatek250px

Uroczystość Bożego Narodzenia wprowadzono do kalendarza świąt kościelnych w IV wieku. Dwieście lat później ustaliła się tradycja wieczornej kolacji, zwanej wigilią. W Polsce zaczęto ją obchodzić wkrótce po przyjęciu chrześcijaństwa, choć na dobre przyjęła się dopiero w XVIII w.

choinkaPapiez1
(fot. Nick in exsilio / Foter / CC BY-NC)

Dziś Papież Franciszek na swoim twitterze zamieścił taką myśl:

"Bożonarodzeniowa choinka ze swoimi światełkami przypomina nam, że Jezus jest światłem świata, jest światłem duszy, które rozprasza ciemność wrogości i otwiera przestrzeń dla przebaczenia".

Od XII.2017 53827