• krokus1

21jubileusz6 001 11787 500 250 80

Dziś podczas niedzielnej Mszy Świętej dziękowaliśmy Bogu za małżeństwa. Szczególnie te świętują brylantowe, diamentowe, perłowe, srebrne czy kryształowe rocznice ślubu.

stanislaw

Biskup krakowski był gorliwym duszpasterzem. Zginął z ręki króla Bolesława Śmiałego, kiedy sprawował Mszę świętą w kościele św. Michała na Skałce. Jego ofiara przyczyniła się do zainicjowanie tradycji niezależności Kościoła od władz państwowych i budowy jego samodzielnego autorytetu w życiu publicznym, która w Polsce była kontynuowana przez kolejne wieki, w odróżnieniu od wielu innych krajów.

Kochani Parafianie,

children 4355469 640

Zapraszamy wszystkie dzieci (pow. 3 klasy SP) z naszej parafii do udziału w rekolekcjach wakacyjnych organizowanych przez Parafię Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach.

Rekolekcje odbędą się w terminie 25 czerwca – 2 lipca 2021 roku w miejscowości Niedzica.
Temat rekolekcji: „Co się w niebie święci?”.
Zaplanowane są różne atrakcje (spływ Dunajcem, wędrówki górskie, wycieczka do Zakopanego i wiele innych),
a wszystko będzie połączone z formacją duchową (poznawanie świętych polskich, codzienna modlitwa, Msza Święta).

Całkowity koszt udziału to 700 zł.

Zapisy trwają do 15 maja.
Przy zapisie wpłacamy zaliczkę – 300 zł oraz oddajemy wypełnioną kartę kwalifikacyjną uczestnika
(do odbioru w zakrystii kościoła lub w formie elektronicznej – proszę pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).
Zapisy u ks. Kamila Piwowarczyka w zakrystii po Mszach Świętych lub w innym, umówionym terminie w kancelarii parafialnej.

W razie pytań, proszę kontaktować się z ks. Kamilem osobiście w kościele lub mailowo.

Jednocześnie informujemy, że może się zdarzyć, iż z racji epidemiologicznych (obostrzenia, które uniemożliwią organizację kolonii, bądź zbyt mała liczba uczestników)
wyjazd zostanie odwołany i przeniesiony na rok następny.

niedzica

majowki

W tym roku podczas nabożeństw majowych po raz pierwszy będzie odmawiana Litania loretańska z wezwaniami, które do tekstu modlitwy dołożył papież Franciszek.

biblia31

Niedziela 18 kwietnia 2021 r. rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim w tym roku będą słowa: Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie (J 6,35). Ten cytat z Ewangelii św. Jana jest nawiązaniem do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.

sbyrdziak

Ks. Stanisław Byrdziak urodził się 05.11.1935 r. w Czańcu, święcenia kapłańskie otrzymał 03.12.1958 r. z rąk ks. abpa Eugeniusza Baziaka. Jako wikariusz pracował w Dąbrowie Narodowej, Brzeszczach, we Wróblowicach, Komorowicach i Suchej Beskidzkiej. W latach 1972-77 był proboszczem w Buczkowicach, a od 1977 do 2002 r. posługiwał w Targanicach.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

W związku z sytuacją epidemiologiczną informujemy wiernych, że:
- w kościele może przebywać max. 40 osób + służba
  (1 osoba na 20 m2 z zachowaniem 1,5 m odległości oraz zasłaniając usta i nos maseczką);
- wchodzimy do środka tylko przez drzwi od ulicy Kościelnej (lewe) - osoby będą liczone;
- pozostałych zapraszam do uczestnictwa na zewnątrz budynku.
  Na zewnątrz uczestniczący przebywają w odległości 1.5 metra od siebie i realizują nakaz zakrywania ust i nosa.

Nie mogących brać udziału w liturgiach zachęcam do udziału w nich przez transmisję na naszym parafialnym kanale youtube.

Pięknym sposobem na przeżywanie czasu świąt jest wspólna rodzinna modlitwa w domu, do której serdecznie zachęcamy.
Pozwala ona nie tylko oddawać cześć Bogu, ale również budować rodzinne więzi.
Szczegóły na temat Triiduum Paschalnego będą podane w kolejnym komunikacie.

Ks. proboszcz Marek Bandura

Drogakrzyzowa

Zapraszamy do obejrzenia i jeszcze raz rozważenia nabożeństwa Drogi Krzyżowej przygotowanej praze młodzież z naszej parafii.

franc usmiech1

Dziś 20 marca - to nie tylko przyjście wiosny ale Międzynarodowy Dzień Szczęścia.
Przeczytajcie co myśli Papież Franciszek
" Jeśli każdy dzień rozpoczynamy modlitwą, to rodzi się w nas odwaga,
  która sprawia, że napotykane problemy nie są już przeszkodami na drodze do naszego szczęścia,
  ale wezwaniami od Boga, okazjami do naszego spotkania z Nim."

To może dziś każdy z nas - wzniesie jedną "Zdrowaś Mario.." za Papieża.
Dziękujemy.

jozef

Ojciec Święty Franciszek w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ogłosił rozpoczęcie specjalnego Roku św. Józefa, którego obchód zakończy się 8 grudnia 2021 roku. Data ogłoszenia Roku św. Józefa nie była przypadkowa, bowiem przed 150 laty, 8 grudnia 1870 roku, bł. Pius IX ustanowił św. Józefa Patronem Kościoła katolickiego.
W swojej dyspozycyjności wobec Woli Bożej i w szlachetności wobec ludzi święty Józef także dzisiaj jest przykładem i pomocą w życiu osobistym, w budowaniu wspólnoty Kościoła i w misji.
Poniżej kilka modlitw do tego świętego patrona.