2018minkrak5m

27 stycznia 2018 r. w sobotę, służba liturgiczna z naszej parafii była na wycieczce w Krakowie. Zwiedziliśmy bazylikę archikatedralną św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu, gdzie oprowadzał nas kleryk Mateusz. Duże wrażenie zrobił na nas dzwon Zygmunt. Następnie przeszliśmy do Wyższego Seminarium Duchownego gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. w kaplicy seminaryjnej. Mieliśmy również okazję zwiedzić budynek seminarium i zobaczyć jak przygotowują się do pracy duszpasterskiej przyszli księża. Następnie udaliśmy się na krakowski rynek, gdzie zwiedziliśmy kościół mariacki. Na koniec wycieczki zwiedziliśmy Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Fieldorfa „Nila”. Tam poznaliśmy losy bohaterów walczących o polską sprawę w czasie II wojny światowej. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i już nie mogą się doczekać następnego wyjazdu!

Krystian Paluch