• jesien3
  • k2
  • jesien1
  • k4
  • pajeczyna
  • k3
  • jesien1a
  • krzyze
  • k1
  • jesien2
  • p6 noc

indeks

ŻYCIE KONSEKROWANE W KOŚCIELE I DLA KOŚCIOŁA

Umiłowani w Chrystusie Panu, Bracia i Siostry!

Uroczystość Ofiarowania Pańskiego kieruje nasze myśli i serce do Świątyni Jerozolimskiej. Oto Maryja i Józef, „gdy minęły dni Ich oczyszczenia zgodnie z Prawem Mojżeszowym, zanieśli Jezusa do Jerozolimy, aby ofiarować Panu” (Łk 2, 22). W ten sposób pragną nie tylko wiernie wypełnić przepisy Prawa, ale również wyrazić Bogu wdzięczność za wielkie rzeczy, które im uczynił (por. Łk 1,49). Ta szczególna ewangeliczna scena z życia Świętej Rodziny pomaga nam odkryć na nowo prawdziwe znaczenie Świątyni jako miejsca spotkania, dialogu i pojednania między człowiekiem i Bogiem.

  DSC8809 obr

W piątek 19 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe wspólnoty oazowej. Jak co roku uczestnicy zaprosili na ten wieczór, również swoich rodziców.

 pectuszajawka

Wczoraj w naszym kościele parafialnym uczestniczyliśmy w magicznym koncercie kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Pectus. Za wspólne kolędowaie dziękujemy Zespołowi, zaproszonym Gościom oraz wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu.

Zapraszamy do galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmów

Napisali o nas...

...

W dniu 17.02.2018 roku odbędzie się wycieczka organizowana przez naszą parafię dla Scholki.
7:45 zbiórka na parkingu przed kościołem.

03.02 - scholi nie ma (ferie zimowe)
04.02 - scholi nie ma (ferie zimowe)
10.02 - scholi nie ma (ferie zimowe)
11.02 - scholi nie ma (ferie zimowe)

Poniżej szczegółowy plan wycieczki:

 mbandura

W niedzielę 21.01.2018 r. w Jaworznie-Dąbrowa Narodowa o godzinie 18.00 wystąpi zespół „PROBOSZCZOWIE”. Wszystkich fanów zapraszamy na koncert.

sakrament chorych

Odwiedziny chorych w lutym - wyjątkowo 01.02.2018 r. we czwartek - z racji święta przypadającego w dniu 02.02.2018 r.

jaselka 20180114 22

Jasełka to opowieść o narodzeniu Jezusa. Któż potrafi ją opowiedzieć lepiej, jak nie dzieci. Dlatego dzisiejszy wieczór w naszym kościele upłynął w towarzystwie przedszkolaków oraz Dyrekcji i Pań Wychowawczyń z Przedszkola w Buczkowicach.
Dzieci wraz z opiekunkami przygotowały tradycyjne jasełka i zaprezentowały je z ogromnym przejęciem.

Listy Pasterskie

Umiłowani w Panu Siostry i Bracia!

Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. Ten młody polski szlachcic podobnie jak Samuel usłyszał Boga, wołającego go po imieniu. I jak Samuel odpowiedział: „Mów, Panie, bo sługa Twój słucha!”(1 Sm 3,9), a następnie z determinacją poszedł pełnić wolę Bożą wbrew wszelkim przeciwnościom. Świętego Stanisława Kostkę pragniemy zaprosić dzisiaj, aby stał się patronem rozpoczętego właśnie nowego roku. O tym wyborze zdecydowała zarówno 450. rocznica jego śmierci, jak i program duszpasterski Kościoła w Polsce. Jeśli mamy w tym roku rozważać osobę i dary Ducha Świętego dane w sakramencie bierzmowania, nie może być lepszego patrona niż ten, który został uzdolniony przez Ducha Świętego do „mężnego wyznawania wiary” w dojrzały i niebanalny sposób.

 buczyna 20180107 4

Dzisiejszy wieczór w naszym kościele, upłynął pod znakiem wspólnego kolędowania z Zespołem Pieśni i Tańca "Buczyna", prowadzonym przez Panią Annę Kasińską, przy Szkole Podstawowej w Buczkowicach.

niedziela sw rodziny

Miłość zaczyna się w domu i rozwija się w domu. Tu nigdy nie brak sposobności, aby ją okazać.
św. Matka Teresa z Kalkuty