• parafia1
  • lato1
  • parafia2
  • lato2
  • parafia3
  • lato3
  • parafia4
  • lato4
  • p6 noc
  • slajdy5

karmelitanki bose1

WIELKA TAJEMNICA WIARY

List Przewodniczącego
Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego
i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego
na Dzień Życia Konsekrowanego 2020 r.

Dziadki20 3

W tym roku po raz pierwszy na Oazie Dzieci Bożych zorganizowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Zarówno dzieci jak i animatorzy długo przygotowywali się na to wydarzenie. W sobotę 25.01. 2020 r. o godz. 15.30 rozpoczęliśmy nasze spotkanie modlitwą oraz przedstawieniem dla babć i dziadków, po którym dzieci rozdały im własnoręcznie zrobione laurki. Później wszyscy przeszliśmy na słodki poczęstunek oraz ciepłe napoje. Po deserze drużynowo wzięliśmy udział w programie "Jaka to melodia?". Świetnie się bawiliśmy! Muzycznym akcentem zakończyliśmy nasze świętowanie. Dziękujemy za ten czas i życzymy wszystkiego co najlepsze wszystkim Babciom i Dziadkom!

bible 1846174 640

26 stycznia 2020, po raz pierwszy Kościół przeżywa Niedzielę Słowa Bożego, która została ustanowiona przez Papieża 30 września ubiegłego roku.

Ojciec Święty zachęca, aby wyrobić w sobie zwyczaj częstego sięgania do Pisma Świętego i karmienia się nim oraz dzielenia nadzieją, jaka z niego płynie z tymi, których spotykamy w codzienności. Podczas dzisiejszej Mszy w Bazylice św. Piotra, Franciszek wręczył Biblię 40 osobom reprezentującym różne powołania i zaangażowania życiowe.

enej2020 25 11121 500 250 80

To już prawie tydzień temu. Zapraszamy wszystkich do wspomnień albo odkrycia piękna kolęd w języku polskim i ukraińskim.

100 tysiecy wejsc

Nasza strona parafialna uzyskała ponad 100 000 odwiedzin !!! Czas więc na podsumowania.

Upłynęły właśnie dwa lata od czasu jej uruchomienia w nowej odsłonie. Statystycznie odnotowujemy 140 wejść na stronę dziennie. Zgromadziliśmy dla Was ponad 11 000 zdjęć w 245 galeriach. Utworzyliśmy ponad 500 artykułów. Cieszy nas ogromnie ten sukces i dumą napawa fakt, że jesteście z nami.

Jest więc zatem dobry moment aby ponownie sięgnąć do naszej ponad stuletniej historii i przypomnieć chwile stanowiące korzenie tego, czym możemy się dziś cieszyć i doświadczać jako wspólnota.
Zachęcamy do powrotu do "tamtych" czasów, oglądania zdjęć, wspominania osób i wydarzeń. Może czytającym i oglądającym zakręci się łezka w oku na wspomnienie tamtych chwil?

Ponieważ właśnie skończył się rok 2019 sięgnijmy 20 lat wstecz do roku 1999. Co też ważnego się wówczas wydarzyło?

Kronika parafialna z roku 1999

Miłej lektury!

Pawel20

Do najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych należy śpiewanie kolęd.
W tym roku nasz kościół parafialny wielokrotnie rozbrzmiewał pięknie wykonywanymi kolędami i pastorałkami, zarówno w wersji wokalnej jak i instrumentalnej. Na Mszy Świętej Pasterskiej o północy kolędował nasz chór parafialny, 05 stycznia o godzinie 17:00 z kolędami góralskimi wystąpiła Buczyna pod artystyczną opieką Pani Anny Kasińskiej. W Uroczystość Objawienia Pańskiego do wspólnego kolędowania po Mszy Świętej o godzinie 9:00 zaprosiła Parafian nasza Oaza, a po Mszy Świętej o godzinie 11:00 ponownie wystąpił chór parafialny. Wieczorem w Święto Trzech Króli nasz kościół wypełniły dźwięki kolęd pięknie wykonywanych przez  wychowanków z Muzycznego Ogniska MUSICUS prowadzonego przez Państwa Wajdzików.
Zachęcamy wszystkich parafian do włączania się do wspólnego kolędowania i podtrzymywanie tej pięknej polskiej tradycji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z naszego wspólnego parafialnego kolędowania

Buczyna20

 

W ubiegły piątek 25 stycznia 2019 r. odbyło się Noworoczne Spotkanie z Twórcami i Animatorami Kultury Powiatu Bielskiego, podczas którego starosta bielski Andrzej Płonka i przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski wręczyli nagrody wybitnym animatorom kultury powiatu bielskiego. Z terenu naszej gminy nagrody zdobyli: wicedyrektor SP w Buczkowicach Anna Kasińska i ksiądz proboszcz Buczkowic kan. Marek Bandura. GRATULUJEMY:)

Więcej szczegółów na stronie Powiatu Bielskiego

proboszczowie190202

Zapraszamy:
Dojazd drogą na Katowice i skręcamy na pierwszym skrzyżowaniu z radarem w Czechowicach w lewo.
A później na około stawu i jesteśmy w Parafii Miłosierdzia Bożego w Miliardowicach ul. Jaworowa 4, gdzie aktualnie Poboszczem jest ksiądz Zygmunt Mizia, nasz były wikariusz.

siostry

W dniu dzisiejszym tj. 27.01.2019 r. został odczytany w naszym kościele List Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego na Dzień Życia Konsekrowanego.
"(...)Świątynia to centrum życia osób konsekrowanych. Przychodząc każdego dnia do Świątyni, by trwać na modlitwie jak Anna i Symeon, przypominają nam, że modlitwa i adoracja zawsze przynoszą owoce, nawet gdyby trzeba było czekać na nie całe życie. Konsekrowani czują się posłani do dzisiejszego człowieka z orędziem Dobrej Nowiny. Dzięki Duchowi Świętemu otwierają drzwi swych wieczerników zakonnych i głoszą Ewangelię wszędzie tam, gdzie podejmują codzienną posługę. W ten sposób przywracają światu prawdziwe oblicze Boga, który jest Miłością.(...)"

Słuchając tego listu, zatytułowanego "W SŁUŻBIE WIARY I POWOŁANIA" stają nam dzisiaj przed oczami Siostra Jadwiga i Siostra Irena, które kilka lat swojego konsekrowanego życia poświęciły służbie Bogu i ludziom w naszej Parafii, niosąc dobro i uśmiech.
Siostry odchodzą z naszej Parafii zostawiając za sobą wiele uczynionego dobra i modlitwy, którą niewątpliwie otaczały naszą wspólnotę.
Dziekujemy im dzisiaj z całego serca za te wspólnie spędzone lata, otaczamy modlitwą i życzymy błogosławieństwa Bożego na nowym miejscu.

Szczęść Boże !

 

brathanki dedykacja1

Dzisiejszy wieczór w naszym kościele, upłynął pod znakiem wspólnego kolędowania z Zespołem Pieśni i Tańca "Buczyna", prowadzonym przez Panią Annę Kasińską, przy Szkole Podstawowej w Buczkowicach.

Wszystkich kolędników, z Panem Dyrektorem Zenonem Cebratem na czele, powitał Ksiądz Proboszcz. Dzieci wykonały wiązankę kolęd i winszowań regionalnych. Swoim śpiewem wychwalały i wielbiły Nowonarodzonego Jezusa.

W Święto Objawienia Pańskiego Trzech Króli, po mszy świętej o godzinie 11:00 naszą świątynię wypełnił radosny śpiew naszej parafialnej Scholi na cześć Nowonardzonej Bożej Dzieciny. Dzieci wykonały, aż dziesięć pięknie przygotowanych utworów: Przybieżeli do Betlejem, Jezu, Boże Dziecię, Uciekali,Gore gwiazda, Mario, czy już wiesz?, Hola, hola, Pasterze z pola, Biała ziemia, Kolęda dla nieobecnych, Dziecięca pastorałka, Gdy się Chrystus rodzi.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z koncertu:

paton

Każdego roku we wszystkich klasztorach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia odbywa się losowanie rocznych Patronów. Do tego wydarzenia wielką wagę przywiązywała św. Siostra Faustyna, gdyż spodziewała się wielkiej pomocy z nieba, udzielanej jej na prośbę Patrona Roku. Święci bowiem, to nie tylko wzory chrześcijańskiego życia, od których wiele się można nauczyć, ale także możni orędownicy u Boga, którzy wstawiają się za nami.

Wraz z Patronem otrzymujemy roczną intencję do modlitwy, którą możemy podejmować na różne sposoby, nawet krótkim aktem strzelistym, oraz przesłanie, które najczęściej pochodzi z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny.

Tu otrzymasz nowego Patrona na 2019 rok - kliknij

indeks

ŻYCIE KONSEKROWANE W KOŚCIELE I DLA KOŚCIOŁA

Umiłowani w Chrystusie Panu, Bracia i Siostry!

Uroczystość Ofiarowania Pańskiego kieruje nasze myśli i serce do Świątyni Jerozolimskiej. Oto Maryja i Józef, „gdy minęły dni Ich oczyszczenia zgodnie z Prawem Mojżeszowym, zanieśli Jezusa do Jerozolimy, aby ofiarować Panu” (Łk 2, 22). W ten sposób pragną nie tylko wiernie wypełnić przepisy Prawa, ale również wyrazić Bogu wdzięczność za wielkie rzeczy, które im uczynił (por. Łk 1,49). Ta szczególna ewangeliczna scena z życia Świętej Rodziny pomaga nam odkryć na nowo prawdziwe znaczenie Świątyni jako miejsca spotkania, dialogu i pojednania między człowiekiem i Bogiem.

  DSC8809 obr

W piątek 19 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe wspólnoty oazowej. Jak co roku uczestnicy zaprosili na ten wieczór, również swoich rodziców.

 pectuszajawka

Wczoraj w naszym kościele parafialnym uczestniczyliśmy w magicznym koncercie kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Pectus. Za wspólne kolędowaie dziękujemy Zespołowi, zaproszonym Gościom oraz wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu.

Zapraszamy do galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmów

Napisali o nas...

...

W dniu 17.02.2018 roku odbędzie się wycieczka organizowana przez naszą parafię dla Scholki.
7:45 zbiórka na parkingu przed kościołem.

03.02 - scholi nie ma (ferie zimowe)
04.02 - scholi nie ma (ferie zimowe)
10.02 - scholi nie ma (ferie zimowe)
11.02 - scholi nie ma (ferie zimowe)

Poniżej szczegółowy plan wycieczki:

 mbandura

W niedzielę 21.01.2018 r. w Jaworznie-Dąbrowa Narodowa o godzinie 18.00 wystąpi zespół „PROBOSZCZOWIE”. Wszystkich fanów zapraszamy na koncert.

sakrament chorych

Odwiedziny chorych w lutym - wyjątkowo 01.02.2018 r. we czwartek - z racji święta przypadającego w dniu 02.02.2018 r.

jaselka 20180114 22

Jasełka to opowieść o narodzeniu Jezusa. Któż potrafi ją opowiedzieć lepiej, jak nie dzieci. Dlatego dzisiejszy wieczór w naszym kościele upłynął w towarzystwie przedszkolaków oraz Dyrekcji i Pań Wychowawczyń z Przedszkola w Buczkowicach.
Dzieci wraz z opiekunkami przygotowały tradycyjne jasełka i zaprezentowały je z ogromnym przejęciem.

Listy Pasterskie

Umiłowani w Panu Siostry i Bracia!

Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. Ten młody polski szlachcic podobnie jak Samuel usłyszał Boga, wołającego go po imieniu. I jak Samuel odpowiedział: „Mów, Panie, bo sługa Twój słucha!”(1 Sm 3,9), a następnie z determinacją poszedł pełnić wolę Bożą wbrew wszelkim przeciwnościom. Świętego Stanisława Kostkę pragniemy zaprosić dzisiaj, aby stał się patronem rozpoczętego właśnie nowego roku. O tym wyborze zdecydowała zarówno 450. rocznica jego śmierci, jak i program duszpasterski Kościoła w Polsce. Jeśli mamy w tym roku rozważać osobę i dary Ducha Świętego dane w sakramencie bierzmowania, nie może być lepszego patrona niż ten, który został uzdolniony przez Ducha Świętego do „mężnego wyznawania wiary” w dojrzały i niebanalny sposób.

 buczyna 20180107 4

Dzisiejszy wieczór w naszym kościele, upłynął pod znakiem wspólnego kolędowania z Zespołem Pieśni i Tańca "Buczyna", prowadzonym przez Panią Annę Kasińską, przy Szkole Podstawowej w Buczkowicach.

niedziela sw rodziny

Miłość zaczyna się w domu i rozwija się w domu. Tu nigdy nie brak sposobności, aby ją okazać.
św. Matka Teresa z Kalkuty