• jesien3
  • k2
  • jesien1
  • k4
  • pajeczyna
  • k3
  • jesien1a
  • krzyze
  • k1
  • jesien2
  • p6 noc

lampka chllopcy

Już za chwilę rozpoczniemy wspólnie okres oczekiwania na narodzenie się Pana Jezusa. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie naszych najmłodszych parafian do przyniesienia lampionów.
Tato, dziadku, a może starszy bracie sprawdź czy domowy lampion ma nową świeczkę albo sprawną baterię. 

Naciśnij "Więcej ..." lub przejdź do YouTube aby zobaczyć więcej filmów

 DSC7595 9361 500 250 80

W sobotę 24 listopada odbyły się Andrzejki Oazowe. Motywem przewodnim zabawy była twórczość Disneya. Uczestnicy mieli za zadanie przebrać się za wybraną przez siebie postać z bajki. Pojawiła się Myszka Miki, Królewna Śnieżka, a nawet Zła Wiedźma. Zabawę rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy. Następnym punktem programu była wspólna zabawa - animatorzy przygotowali dla uczestników wiele ciekawych zabaw, takich jak limbo, tańczenie z balonami, taniec na gazetach i wiele innych. Na koniec wszyscy razem zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

 pomnik100

Biskup Piotr Greger 11 listopada sprawował Mszę św. w intencji ojczyzny w naszym kościele parafialnym. W czasie kazania przypomniał o tym, że dar wolności nie jest celem samym w sobie, lecz ma prowadzić do miłości. Po liturgii biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej pobłogosławił pomnik upamiętniający 100 lat niepodległości Polski.

bierzmowanie1

Biskup Piotr Greger w dniach 9 i 11 listopada 2018 r. wizytował parafię pw. Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach. Spotkał się z uczniami szkoły podstawowej, rozmawiał z młodzieżą i nauczycielami, odwiedził chorą osobę, gościł w domu rodziny wielodzietnej. Duchowny spotkał się z członkami rad parafialnych oraz udzielił sakramentu bierzmowania grupie młodych ludzi.

W niedzielę, 11 listopada, biskup błogosławił dzieci oraz matki oczekujące potomstwa. Po Mszy za ojczyznę poświęcił pomnik na 100-lecie niepodległości. Następnie, spotkał się z grupami formacyjnymi dzieci i młodzieży. Odmówił Różaniec za zmarłych na cmentarzu parafialnym i Koronkę do Bożego Miłosierdzia w domu Sióstr Najczystszego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 fransziszek polska

Do Czcigodnego Brata Jego Ekscelencji Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego
Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Sto lat temu, w dniu 11 listopada, Polska odzyskała niepodległość. Wraz z zakończeniem I wojny światowej zamknął się okres dominacji rosyjskiej, pruskiej i austriackiej nad narodem, który przed rozbiorami współtworzył historię chrześcijańskiej Europy, wnosząc całe bogactwo własnej, szlachetnej kultury i duchowości.

 

Serdecznie  pozdrawiam  polskich  pielgrzymów.  Drodzy  bracia i siostry, w niedzielę przypada 100. rocznica niepodległości Polski. Z tej okazji jednoczę się w dziękczynnej modlitwie z wami i z wszystkimi waszymi rodakami.

Życzę, by naród polski mógł żyć darem wolności w pokoju i pomyślności, budując szczęśliwą przyszłość ojczyzny w jedności osadzonej na duchowym dziedzictwie przodków i na bratniej miłości. Niech zawsze wam towarzyszy opieka Maryi Królowej Polski i Boże błogosławieństwo!

W niedzielę 04.11. 2018 r o godzinie 11 przeżywaliśmy Mszę Świętą Rodzinną, a także uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego Oazy Dzieci Bożych. Po roku uczęszczania na scholkę przyjętych zostało aż 12 dziewczynek, które swoim śpiewem chcą uwielbiać Boga i zbliżać się do Niego uczęszczając co tydzień na spotkania. Swój medalik otrzymały również dwie nowe animatorki, które podjęły się opieki nad grupą. Ostatnim etapem uroczystości było przyjęcie przez animatorki i moderatorkę świec, które symbolizują światło Chrystusa, które chcą przekazywać dalej.

 wypominki1

Przez cały listopad w parafiach katolickich odprawiane są tzw. „wypominki”. To szczególna pamięć o zmarłych. Polegają na  wyczytywaniu imion i nazwisk osób nieżyjących. Zanoszone są za nich też modlitwy i śpiew. Tradycja sięga X wieku.

 ws1

Dzisiejsza uroczystość ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem dzisiaj wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie. Widzi w nich swoich orędowników u Boga i przykłady do naśladowania. Wstawiennictwa Wszystkich Świętych wzywa się w szczególnie ważnych wydarzeniach życia Kościoła. Śpiewa się wówczas Litanię do Wszystkich Świętych, która należy do najstarszych litanijnych modlitw Kościoła i jako jedyna występuje w księgach liturgicznych (w liturgii Wigilii Paschalnej; ponadto także w obrzędzie poświęcenia kościoła i ołtarza oraz w obrzędzie święceń).

wszystkichswietych