• parafia1
  • Konto parafii
  • parafia3
  • Konto parafii
  • parafia2
  • Konto parafii
  • parafia4
  • Konto parafii

swiatelko21

W czwartek 23 grudnia o 17.30 Harcerze przynieśli do naszej Parafii Betlejemskie Światło Pokoju.

 

jesus christ 620

"O Boże Dziecię, prosimy Cię, spraw, abyśmy coraz doskonałej należeli do Ciebie i służyli Ci coraz lepiej. Chcemy Cię miłować w naszych bliźnich i szerzyć Twoje Królestwo wszędzie, gdziekolwiek się znajdziemy." Nowennę odmawia się w dniach 16-24 grudnia lub w okresie Bożego Narodzenia.

Już jutro niedziela - Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Zarazem możliwość wspólnej modlitwy za naszych Parafian, którzy w małżeństwie są ponad 30 lat :) Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Transmisja Mszy Świętej o godzinie 09:00 ❤⛪

Buczkowice szopka

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we Mszy Świętej. 

Transmisja rozpocznie się 27 grudnia o godzinie 09:00.
https://www.youtube.com/c/parafiabuczkowice2020

Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Transmisja Mszy Świętej o godzinie 09:00 ❤⛪

zlobek201

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we Mszy Świętej. 
Boże Narodzenie.
Transmisja rozpocznie się 25 grudnia o godzinie 09:00.
https://www.youtube.com/c/parafiabuczkowice2020

zlobek202

Czy w tym roku będzie Boże Narodzenie?
Ależ tak!

2020 swiatelko

W środę 23 grudnia o 17.30 Harcerze przynieśli do naszej Parafii Betlejemskie Światło Pokoju.

W ostatnim czasie nasz kościół i teren wokół oraz cmentarz wieczorami spowijały ciemności. Po wstępnej analizie sytuacji - stwierdzono awarię instalacji oświetlenia. Dopiero dalsze prace, przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu, pozwoliły na ustalenie usterki polegającej na uszkodzeniu głównego przewodu zasilającego.
Ksiądz Proboszcz podjął decyzję o natychmiastowej naprawie instalacji.
W trakcie przeglądu poszczegółnych elementów - została podjęta decyzja:
- o położeniu nowego przewodu zasilającego do lamp,
- wymianie lamp żarowych oświetlających kościół na lampy diodowe  (stare lampy były już wyeksploatowane)
- wymianie lamp żarowych oświetlające kopce na nowe - ledowe (lampy również były już wyeksploatowane)
- rozbudowę rozdzielni zgodnie z nowymi warunkami energetycznymi.
Zaistniała sytuacja wynikła z uszkodzenia starego przewodu, który od 30 lat leżał w ziemi i z powodu starości uległ przebiciu.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy aktywnie pomogli w naprawie. 

2020lampy001

Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Transmisja Mszy Świętej o godzinie 09:00 ❤⛪

2na

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej. 
Czwarta Niedziela Adwentu.
Transmisja rozpocznie się 20 grudnia o godzinie 09:00.
https://www.youtube.com/c/parafiabuczkowice2020

mikolaj
Od epoki, w której żył św. Mikołaj, dzieli nas siedemnaście stuleci. To wystarczająco długi czas, by wiele wydarzeń z życia Świętego uległo zapomnieniu. Dziś wiedza o nim jest mieszaniną faktów historycznych i legend. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że nawet w fantastycznie brzmiących opowieściach o św. Mikołaju tkwi ziarno prawdy.
Święty Mikołaj nieustannie przekazuje nam jedną, zawsze aktualną ideę. Przypomina o potrzebie ofiarności wobec bliźniego. Pięknie ujął to papież Jan Paweł II mówiąc, że św. Mikołaj jest „patronem daru człowieka dla człowieka”.

Biskup Roman Pindel 850x480

APEL BISKUPA BIELSKO-ŻYWIECKIEGO O ODDAWANIE OSOCZA DLA CHORYCH NA COVID-19

Drodzy Diecezjanie,

Lekarze oddziałów zakaźnych szpitali naszej diecezji, dzięki których ofiarnej pracy udało się powrócić do zdrowia wielu naszym krewnym i bliskim, proszą o przekazanie gorącego apelu do wszystkich, którzy przeszli zwycięsko walkę z koronawirusem:
Wasze osocze zawiera przeciwciała pomocne w leczeniu chorych na COVID-19 z ciężkimi objawami.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Transmisja Mszy Świętej o godzinie 09:00 ❤⛪

2na

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej. 
Druga Niedziela Adwentu.
Transmisja rozpocznie się 6 grudnia o godzinie 09:00.
https://www.youtube.com/c/parafiabuczkowice2020

jesus christ 620

Publikujemy List rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie na drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 2019 roku.

oplatek250px

Retransmisja Mszy pasterskiej o północy.


2019swiatelko 016 11005 800 600 80

Jutro 24 grudnia o godzinie 6:30 odprawimy ostatnie w tym roku roraty. W wieczór poprzedzający Wigilię Bożego Narodzenia harcerze podczas wieczornej Mszy Świętej przekazali mieszkańcom Buczkowic Betlejemskie Światło Pokoju. To płomień, który został rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Niesiony rękoma skautów, przebył drogę aż do naszego kraju.

szopka

Drodzy bracia i siostry, dzień dobry! Za tydzień będą święta Bożego Narodzenia. W tych dniach, gdy w biegu czynimy przedświąteczne przygotowania, możemy zadać sobie pytanie: „Jak przygotowuję się do narodzin Tego, którego świętujemy?” Prostym, ale skutecznym sposobem przygotowania jest zrobienie żłóbka. Również ja podążyłem w tym roku tą drogą: pojechałem do Greccio, gdzie św. Franciszek stworzył wraz z miejscową ludnością pierwszy żłóbek. I napisałem list, aby przypomnieć o znaczeniu tej tradycji, co oznacza żłóbek w okresie Bożego Narodzenia.

scholamikolaj2019 069

W sobotę, 7.12.2019 r. odwiedził nas Święty Mikołaj, przywitaliśmy go oczywiście śpiewem. U wszystkich pojawił się szeroki uśmiech ? Każdy z nas wykonywał zadanie, a później mógł wylosować sobie prezent, czyli piękną maskotkę. Dostaliśmy również słodkie upominki. Niestety później musieliśmy pożegnać Świętego Mikołaja, jednak uśmiech pozostał na naszych twarzach. Bawiliśmy się super! Zakończyliśmy śpiewem i wspólna modlitwą! ❤️
Agata

08122019a

SŁOWO KS. BISKUPA ANTONIEGO DYDYCZA,
PRZEWODNICZĄCEGO ZESPOŁU POMOCY KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

c59bwic499ty mikoc582aj z myry

6 grudnia cały Kościół wspomina św. Mikołaja - biskupa. Dla większości z nas był to pierwszy święty, z którym zawarliśmy bliższą znajomość. Od wczesnego dzieciństwa darzyliśmy go wielką sympatią, bo przecież przynosił nam prezenty. Tak naprawdę zupełnie go wtedy jeszcze nie znaliśmy. A czy dziś wiemy, kim był Święty Mikołaj? Być może trochę usprawiedliwia nas fakt, że zachowało się niewiele pewnych informacji na jego temat.

„Dostępność, dostępność ojca i matki dla dzieci jest bardzo ważna. Spędzajcie czas ze swoimi dziećmi, bawcie się ze swoimi dziećmi. (…) Za każdym razem, gdy dziecko jest opuszczone… nie jest to tylko aktem niesprawiedliwości, ale także zapewnia porażkę temu społeczeństwu” – tłumaczy Ojciec Święty.

 scholaandrzejki2019 024

30.11.2019r. w naszej parafii odbyła się zabawa andrzejkowa scholi. O 15.00 wszyscy zebraliśmy się w salkach i rozpoczęliśmy wspólną modlitwą. Następnie mogliśmy się rozkoszować mnóstwem pyszności. Był to zdecydowanie nasz ulubiony punkt programu i spędziliśmy tam sporo czasu ? Kiedy oderwaliśmy się od jedzenia ruszyliśmy na parkiet i prezentowaliśmy nasze najlepsze ruchy. Obowiązkowo zatańczyliśmy Kaczuszki i pociąg.  W międzyczasie animatorzy przygotowali dla nas różne zabawy. Wszystkie były świetne i nie wiadomo kiedy, a już skończyła się nasza impreza i przyszli po nas rodzice. Na koniec pomodliliśmy się i szczęśliwi, ale i wykończeni po świetnej zabawie rozeszliśmy się do domów.

W ostatnią sobotę (30.11.2019) Oaza z naszej parafii tradycyjnie integrowała się podczas zabawy andrzejkowej. Czas radości rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią, a po niej tańcom i śmiechom nie było końca! Tym razem tematem przewodnim były kolory, które wprowadziły niewielki element rywalizacji, ale i pozwoliły puścić wodze naszej wyobraźni. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia!

new years eve 3802951 640

Drodzy Parafianie i Goście, Szanowni Internauci...

Każdy z nas zastanawia się co przyniesie kolejny rok.
Wsłuchajmy się w to co mówi do nas Pan Bóg,
Co chce dla nas uczynić Jezus.

Upłynął właśnie rok od czasu uruchomienia naszej strony parafialnej w nowej odsłonie, dzisiaj kończy się stary 2018 rok - czas więc na podsumowania.

Strona uzyskała ponad 50 000 odwiedzin, co statystycznie daje 140 wejść na stronę dziennie. Zgromadiliśmy dla Was 10 000 zdjęć w 191 galeriach. Utworzyliśmy 327 artykułów. Cieszy nas ogromnie ten sukces i dumą napawa fakt, że jesteście z nami.

Jest więc zatem dobry moment aby ponownie sięgnąć do naszej ponad stuletniej historii i przypomnieć chwile stanowiące korzenie tego, czym możemy się dziś cieszyć i doświadczać jako wspólnota.
Zachęcamy do powrotu do "tamtych" czasów, oglądania zdjęć, wspominania osób i wydarzeń. Potraktujcie Państwo artykuły z cyklu "Kronika" jako prezent dla Was w tym ważnym roku. Może czytającym i oglądającym zakręci się łezka w oku na wspomnienie tamtych chwil?

Kronika - Budowa Plebanii i Salek Katechetycznych cz.3

Miłej lektury!

 family 250

Drodzy bracia i siostry!

Niedziela Świętej Rodziny, którą dziś w liturgii obchodzimy zaprasza nas do refleksji nad rolą rodziny w dzisiejszym świecie. Niektórzy próbują mówić, że tradycyjny model rodziny oparty na związku mężczyzny i kobiety, obdarzających się miłością i otwartych na dar potomstwa już nie funkcjonuje. Pojawiają się ciągle różne ideologie, które podsuwają model rodziny oparty nie na wzajemnej miłości, a tylko użyteczności, promują przykład modelu rodziny patchworkowej, gdzie każdy ma dużą autonomię i czuje się niezależny, a funkcje społeczne są często zaburzone. Z drugiej strony z sondaży przeprowadzonych przez różne pracownie wynika, że młodzi Polacy, w ogromnej większości (ponad 80%) ciągle deklarują, że najważniejszą wartością i źródłem szczęścia jest dla nich posiadanie własnej rodziny.

jubileusze

W niedzielę Św. Rodziny Jubileusz Małżeństwa w naszej Parafii obchodzili:

Marta i Piotr Wendzlowie - 10 rocznicę ślubu
Dorota i Andrzej Wieczorkowie - 35 rocznicę ślubu
Teresa i Henryk Knapkowie- 45 rocznicę ślubu
Barbara i Tadeusz Zabłudowie - 45 rocznicę ślubu

Zofia i Józef Gluzowie - 45 rocznicę ślubu

Ta niezwykła rocznica może się stać okazją do tego, by zatrzymać się na chwilę i spojrzeć za siebie, by dokonać swoistego remanentu ze wspólnego życia.

rodzina 180


Pochylając się nad świętością rodziny, warto  przytoczyć słowa św. Jana Pawła II, który mówił przed modlitwą Anioł Pański w 2002 roku:

Bardzo pragnę, aby współczesnym rodzinom nie zabrakło pogody ducha, zgody i miłości, jakie panowały w domu nazaretańskim! Modlę się usilnie do Pana, aby wszyscy rodzice chrześcijańscy byli świadomi swego niezbywalnego obowiązku, zarówno wobec dzieci, jak i społeczeństwa. Powinni oni dawać prawdziwe i skuteczne świadectwo Ewangelii.

rektor 13n 4 218x150

„Odpowiedzialność owocem wolności”. Słowo Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na uroczystość Narodzenia Pańskiego 2018 roku.

pasterka1

Zapraszamy wszystkich do wysłuchania "Pasterki" z naszej świątyni. Wszystkim Parafianom i sympatykom strony składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Niech Nowonarodzony Chrystus będzie Światłem naszego życia.

Nie byłeś na PASTERCE - klinkij strzałkę, aby wysłuchać:Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania naszego Chóru Parafialnego

2018pasterka 001 9464 120 90 80 c

oplatek250px

Uroczystość Bożego Narodzenia wprowadzono do kalendarza świąt kościelnych w IV wieku. Dwieście lat później ustaliła się tradycja wieczornej kolacji, zwanej wigilią. W Polsce zaczęto ją obchodzić wkrótce po przyjęciu chrześcijaństwa, choć na dobre przyjęła się dopiero w XVIII w.

choinkaPapiez1
(fot. Nick in exsilio / Foter / CC BY-NC)

Dziś Papież Franciszek na swoim twitterze zamieścił taką myśl:

"Bożonarodzeniowa choinka ze swoimi światełkami przypomina nam, że Jezus jest światłem świata, jest światłem duszy, które rozprasza ciemność wrogości i otwiera przestrzeń dla przebaczenia".

Dziś po Mszy Świętej o godz. 11:00 grupa naszych scholistek złożyła Duszpasterzom oraz Siostrze Jadwidze najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz wręczyła osobiście wykonane kartki. Ksiądz Proboszcz, w imieniu swoim oraz Księży i Sióstr,  podziękował za piękne życzenia, odwzajemniając się własnymi życzeniami i jednocześnie dziękując na piękny śpiew.

 

W sobotę 22.12.2018 r. podczas wieczornej Mszy Świętej harcerze przekazali mieszkańcom Buczkowic Betlejemskie Światło Pokoju. To płomień, który został rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Niesiony rękoma skautów, przebył drogę aż do naszego kraju.

Nie byłeś na RORATACH - klinkij strzałkę, aby wysłuchać:

 Zadanie:

Zastanów się, jakie emocje przeszkadzają Ci być dobrym dzieckiem swoich rodziców, dobrym kolegą, dobrym bratem czy siostrą. Poproś Jezusa, by pomógł Ci je opanować.

006402 5Ma8 roraty14 82

Nie byłeś na RORATACH - klinkij strzałkę, aby wysłuchać:


Hymn roratni w wykonaniu naszej młodzieży.

Skąd Helenka brała siłę i radość do wszystkiego, czym się zajmowała? - z przyjaźni z Panem Jezusem.

roraty18 19

Listy Pasterskie

Bracia i Siostry!

(...) Jezus zaprasza nas do podjęcia powierzonych nam zadań razem z Nim. Ewangeliczne „jarzmo i ciężar” odnoszą się do obowiązków, jakie nakłada na nas prawo Boże. Jego jarzmem jest jednak przede wszystkim miłość, zarówno do człowieka, jak i całego dzieła stworzenia. Miłość to jedyna droga, dzięki której każde ludzkie serce pozwala nam odczuwać potrzeby i prawa innych jako własne. Logika miłości chroni nas przed egoistycznym podbojem stworzonego świata i stanowi filar, na którym opiera się trwałość ludzkich relacji oraz harmonia naszego współżycia ze światem stworzonym.

 

scholamikolaj2018 14

Dzisiaj wszyscy ubraliśmy się świątecznie. Kiedy zaczęliśmy śpiewać, przez drzwi wszedł św. Mikołaj. Przybył do nas z Miry, aby rozdać nam prezenty. Nie było jednak tak łatwo. Każdy musiał wykonać jakieś zadanie. Ulubionym ćwiczeniem Mikołaja są przysiady, więc wykonaliśmy je wielokrotnie. Gdy już wszyscy dostaliśmy prezenty, zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcia z Mikołajem. Szczęśliwi pomodliliśmy się i wróciliśmy do domów. 

W piątek 7 grudnia wspólnotę oazową z naszej parafii odwiedził św. Mikołaj. Wszyscy bardzo się ucieszyli, ponieważ każdy otrzymał mały prezencik. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania i wypełniania zadań, które dla każdego przygotował nasz Gość.
Na koniec zapakowaliśmy potrzebne rzeczy dla rodziny, którą wybraliśmy w ramach kolejnej edycji „Szlachetnej paczki”. W tym roku naszą pomoc otrzyma wielodzietna rodzina z okolic Jaworzynki.

Nie byłeś na RORATACH - klinkij strzałkę, aby wysłuchać:

Dar Rady - trafnie, po Bożemu wybieram.

005473 koyl roraty4 83

Nie byłeś na RORATACH - klinkij strzałkę, aby wysłuchać:

Dar Umiejętności - wiem więcej, wiedzę dalej, kieruję się zasadami wiary.

roraty4

Nie byłeś na RORATACH - klinkij strzałkę, aby wysłuchać:

Dar Mądrości - patrzę na ludzi i świat oczami Boga

479712 x7io roraty 83

papfraadwent

Adwent zachęca do otwarcia naszych serc na przyjęcie Jezusa – mówił Papież na „Anioł Pański”. Podkreślił, że „jeśli patrzymy na Boże Narodzenie tylko przez pryzmat konsumpcjonizmu i tego, co kupić, by wyprawić wspaniałe święta, to Jezus przyjdzie, ale my Go nie spotkamy”. O zbliżających się świętach, pielgrzymom przybyłym na modlitwę z Papieżem, przypominały stojąca już na placu św. Piotra bożonarodzeniowa choinka i powstająca szopka.

jubileusze

W niedzielę Św. Rodziny Jubileusz Małżeństwa w naszej Parafii obchodzili:

Mateusz i Aneta - 10 rocznicę ślubu
Tomasz i Dorota Wójcik - 25 rocznicę ślubu
Kazimierz i Zofia Klimczak - 45 rocznicę ślubu

Ta niezwykła rocznica może się stać okazją do tego,
by zatrzymać się na chwilę i spojrzeć za siebie,
by dokonać swoistego remanentu ze wspólnego życia.

sdm122017

Grudzień był niewątpliwie dla większości z nas czasem intensywnych przygotowań na przyjście Syna Bożego. Czasem wyrzeczeń, postanowień, wspólnych wypraw na wieczorne roraty, a także czasem poświęconym drugiemu człowiekowi.
W dniu 23.12. br. wybrałyśmy się na spotkanie z Rosie - Francuzką która gościła w naszej parafii w lipcu 2016 roku i z którą wspólnie przeżywaliśmy Światowe Dni Młodzieży. Rosie postanowiła, iż tegoroczne Święta Bożego Narodzenia spędzi właśnie w Buczkowicach, więc postanowiłyśmy nieco przybliżyć jej polskie tradycje wigilijne.

chor 1217

Zapraszamy na relację filmową z występu naszego chóru parafialnego w Święto Świętego Szczepana. 

W Święto Św. Szczepana został przyjęty do wspólnoty służby liturgicznej naszej parafii nowy ministrant. Kacprowi życzymy dużo radości i gorliwości w służbie Panu Bogu.

kartka1 mala

Życzenia Świąteczne dla Parafian i Gości od Duszpasterzy.

Pasterka17

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z rozpoczęcia Pasterki w naszym kościele. 

rodzina 180

w świecie pełnym nienawiści i wojen,
w świecie pełnym terroryzmu i bestialstwa,
w świecie pełnym egoizmu i prywaty,
w świecie bezdusznym i zachłannym

objawia się Miłość Boża, w Jezusie Chrystusie, Jednorodzonym Synu Bożym,
Nowo narodzonym w żłobie, w stajni, wśród biedy i w prostocie, w ubóstwie i w niedostatku.

harcerze m

W sobotę 23.12.2017 r. podczas wieczornej Mszy Św. harcerze przekazali mieszkańcom Buczkowic Betlejemskie Światło Pokoju. To płomień, który został rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Niesiony rękoma skautów, przebył drogę aż do naszego kraju.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zakończenia rozśpiewanych rorat 2017 ze Strażnikiem Skarbów.

Dzisiaj Schola Parafialna uczestniczyła w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Szczyrkowskim Centrum Kultury. Dzieci przebrane za aniołki zaśpiewały „Na polanie w środku nocy” i „Przybieżeli do Betlejem”.
Oprócz występu grupowego śpiewały również solistki: Zuzia Lalik wykonała kolędę „Jezusa Narodzonego”, Dominika Borska zaśpiewała „W żłobie leży” i „Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje” a Marta Broniszewska kolędę „Mizerna cicha” i „Jeszcze nie czas”. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dzieci i umożliwienie im prezentacji talentów serdecznie dziękujemy.

Wyniki 26 Konkursu Kolęd i Pastorałek - Szczyrk 2017 + FILMY

koleda

KOREKTA

W dniu 17.01.2018 Ksiądz Proboszcz rozpoczyna kolędę o godz. 8:00 a nie jak pierwotnie podano o 13:00

W dniach od 27 grudnia do 17 stycznia będziemy składać wizytę duszpasterską w domach naszej parafii. Od poniedziałku do piątku będziemy odwiedzać naszych parafian. Prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy członkowie rodziny byli wówczas obecni w domu. Na kolędę prosimy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i świece, wodę święconą i kropidło. 

ide

"Czekam na Ciebie, dobry Boże,
Przyjdź do mnie, Panie, pospiesz się.
Niechaj Twa łaska mi pomoże,
Chcę czystym sercem przyjąć Cię.

schody

Tajemnicze schody, które zgodnie z prawami fizyki powinny były runąć. Zakonnice z Santa Fe były przekonane, że to sam Święty Józef wysłuchał ich modlitw i przybył im z pomocą lub przynajmniej przysłał im genialnego wykonawcę.

8 grudnia do naszej wspólnoty oazowej przybył (z kilkudniowym opóźnieniem) św. Mikołaj.

Pokora świętego Józefa
Święty Józef pochodził z królewskiego rodu Dawida, więc według powszechnej opinii powinien być bogaty i sławny.
Jednak z woli Bożej spędził życie w ubóstwie, miłował je i nie pragnął odmiany.

Nadszedł kolejny Adwent...

Kolejny raz będziemy przygotowywać się do powtórnego przyjścia Zbawiciela na końcu czasów oraz na nowo będziemy przeżywali to przyjście, które miało miejsce 2000 lat temu. Czy ten Adwent będzie szczególny? Czy nas przybliży do Boga?

3 grudnia miała miejsce w naszym kościele kolejna Msza Święta Rodzinna.
Jej adwentowy charakter uświetnił obrzęd przyjęcia chłopców do grona kandydatów na ministrantów.