• parafia1
  • Konto parafii
  • parafia3
  • Konto parafii
  • parafia2
  • Konto parafii
  • parafia4
  • Konto parafii

Buczkowice

Kochani Parafianie,

Po miesiącach starań, dzięki wsparciu wielu osób, udało się doprowadzić światłowód do budynku kościoła.
Dotychczasowa transmisja przez telefon i internet GSM czasami wiązała się z pewnymi utrudnieniami (przerywana transmisja, zaburzenia obrazu, itp).

Dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu pozwolił na instalację kamery internetowej.
Została ona zainstalowana na chórze.
Aktualnie transmisja trwa ciągle (24h na dobę).
Dzięki temu możecie w każdej chwili "zajrzeć" do swojego kościoła
i z troszkę "dalszej perspektywy" duchowo zjednoczyć się z obecnym w tabernakulum Przenajświętszym Sakramentem.
Obraz prezbiterium jest dostępny cały czas.
Wszystkich chorych, osoby które nie mają sił lub mają na uwadze stan epidemiologiczny zapraszamy do udziału we Mszy Świetej, nabożeństwach czy własnej adoracji.
Każdego, kto może zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele
i uczestnictwa w Eucharystii i Komunii Świętej.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy - transmisja Mszy o godzinie 09:00.❤⛪

msza210221

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we Mszy Świętej. 
https://www.youtube.com/c/parafiabuczkowice2020

DK

Stacja I
Pan Jezus na śmierć skazany

Fascynował Piłata ten tajemniczy, milczący, spokojny, pełen godności oskarżony. Było w skazańcu coś istotnie królewskiego, chociaż jak sam mówił, Jego Królestwo nie jest z tego świata. Dziwne to było przesłuchanie, które gdyby nie okoliczności, mogłoby przypominać filozoficzną dysputę na temat: Co to jest prawda?

 hospice 1761276 1280

Dziś - 11 lutego -  we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego.
Święto ustanowił papież Jan Paweł II 13 maja 1992 roku w 75. rocznicę objawień fatimskich oraz w 11. rocznicę zamachu na swoje życie.

walentynki

Za tydzień są walentynki, więc postanowiliśmy przygotować walentynki dla Pana Boga, które będziemy składać 14 lutego
na Mszy Świętej o godzinie 11:00. ?
Jak zrobić:
Kartkę A4 składamy na pół i przecinamy. Rysujemy drzewo, na którym przyklejamy kilka serduszek.
Dookoła drzewa lub w serduszkach można napisać coś od siebie do Pana Boga.

Pozdrawiamy - Oaza Dzieci Bożych - Schola w Buczkowicach

Msza210207

Zapraszamy do wspólnej modlitwy - transmisja Mszy o godzinie 09:00.❤⛪

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we Mszy Świętej. 

https://www.youtube.com/c/parafiabuczkowice2020.

popielec1

W Środę Popielcową katolicy rozpoczynają czterdziestodniowy post. Liczba 40 stanowi w Piśmie Świętym wyraz pewnej dłuższej całości, czasu przeznaczonego na jakieś konkretne zadanie człowieka lub zbawcze działanie Boga. W Wielkim Poście Kościół odczytuje i przeżywa nie tylko czterdzieści dni spędzonych przez Jezusa na pustyni na modlitwie i poście przed rozpoczęciem Jego publicznej misji, ale i trzy inne wielkie wydarzenia biblijne: czterdzieści dni powszechnego potopu, po których Bóg zawarł przymierze z Noem; czterdzieści lat pielgrzymowania Izraela po pustyni ku ziemi obiecanej; czterdzieści dni przebywania Mojżesza na Górze Synaj, gdzie otrzymał on od Jahwe Tablice Prawa.

 alkohol

Pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach” przebiegać będzie tegoroczny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który rozpoczął się w niedzielę, 23 lutego. W tym roku patronem tygodnia modlitw o trzeźwość narodu oraz całego roku w apostolstwie trzeźwości jest Sługa Boży ks. kard. Stefan Wyszyński. To jeden z największych apostołów trzeźwości w dziejach naszej ojczyzny.

W sobotę, 15.02.2020r. odbyła się zabawa karnawałowa na scholi. Jej motywem było oazowe królestwo, więc o 15:00 powitaliśmy w salkach piękne księżniczki i książęta. Rozpoczęliśmy od modlitwy i tańców. Każdy mógł pokazać na parkiecie swoje najlepsze ruchy. Następnie posililiśmy się przyniesionymi przez nas smakołykami. Niespodzianką była zrobiona przez animatorów ściana na zdjęcia, które możemy podziwiać w galerii. Następnie przyszedł czas na zabawy. Ani się obejrzeliśmy a przyszedł czas na zakończenie zabawy.  Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów.
Dominika

Lourds

Oto niezwykła historia związana z tym miejscem:

Na przełomie XIX i XX wieku żyła w Paryżu kobieta – zwyczajna katolicka dziewczyna, która wyszła za mąż za lekarza-ateistę, doktora Feliksa Leseura. Próbował on zniszczyć wiarę swojej żony, lecz ona postawiła mu się i zaczęła pilnie studiować swoją wiarę. W 1905 r. ciężko zachorowała i została przykuta do łóżka, cierpiąć nieustanne bóle aż do sierpnia 1914 r. Gdy umierała, powiedziała swojemu mężowi: „Feliksie, gdy umrę, zostaniesz katolikiem i ojcem dominikaninem”.

„Elżbieto, znasz moje nastawienie, przysiągłem Bogu nienawiść, żyję tą nienawiścią i w niej umrę.”

people 2589047 640

Amoris Laetitia, adhortacja papieża Franciszka podsumowująca dwa synody o rodzinie, pełna jest inspirujących zachęt i pięknych fragmentów, które warto przypomnieć szczególnie w trwającym VI Tygodniu Małżeństwa. Zachęcamy do przeczytania i wcielenia w codzienne życie małżeńskie.
 
„Być może największym zadaniem mężczyzny i kobiety w miłości jest to, aby uczynić siebie nawzajem bardziej mężczyzną i bardziej kobietą.” (AL 221)

„Nie żyje się razem po to, aby być coraz mniej szczęśliwymi, ale aby nauczyć się być szczęśliwymi w nowy sposób, wychodząc od możliwości otwartych przez nowy etap.” (AL 232)

„Nierozerwalności małżeństwa nie należy rozumieć jako jarzmo nałożone na ludzi, ale jako dar udzielony osobom złączonym w małżeństwie.” (AL 62)

„Drugi jest nie tylko tym, który mnie denerwuje. Jest czymś znacznie więcej. Z tego samego powodu, nie wymagam, aby jego miłość była idealna, aby go docenić. Kocha mnie takim, jakim jest i jak potrafi, ze swoimi ograniczeniami, ale fakt, że jego miłość jest niedoskonała, nie oznacza, że jest fałszywa, czy też że nie jest rzeczywista. Jest rzeczywista, ale ograniczona i doczesna.” (AL 113)

„Przypominam przysłowie mówiące, że woda stojąca ulega zepsuciu, stęchnięciu. Dzieje się tak, kiedy życie miłości w pierwszych latach małżeństwa ulega stagnacji, przestaje być dynamiczne, przestaje mieć ten niepokój, który popycha je do przodu. Wspólny taniec z energią młodej miłości, taniec z tymi oczarowanymi oczyma, ku nadziei, nie może ustawać.” (AL 219)

oplatek 07

W ostatni piątek stycznia młodzież oazowa wraz ze swoimi rodzinami przeżywała Spotkanie Opłatkowe, które rozpoczęło się Eucharystią. Następnie zgromadziliśmy się przy wspólnym stole, aby dzielić się radością z narodzin Zbawiciela. Ponieważ okres bożonarodzeniowy dobiegał końca nie mogliśmy ominąć okazji by wspólnie pokolędować. Przy akompaniamencie gitar i cajon'a rozbrzmiewały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Spotkanie zakończyliśmy modlitwą i Apelem Jasnogórskim. Możliwość spędzenia piątkowego wieczoru z naszymi najbliższymi przyniosła nam wiele radości, dlatego już nie możemy doczekać się następnego spotkania. Chwała Panu!

jesus520

«Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych» (Rz 8, 19)

Drodzy bracia i siostry!

Każdego roku, za pośrednictwem Kościoła, który jest naszą Matką, Bóg pozwala swoim wiernym «z oczyszczoną duszą radośnie oczekiwać świąt wielkanocnych, aby (…) 

mix

Święty Walenty,
W obliczu rozdarć i podziałów na świecie daj nam zawsze kochać miłością pozbawioną egoizmu,
abyśmy byli pośród ludzi wiernymi świadkami miłości Boga.
Niech ożywiają w nas miłość, przyjaźń i zaufanie, które pozwolą nam przezwyciężyć życiowe przeszkody.
Prosimy Cię, wstawiaj się za nami do Boga, który jest źródłem wszelkiej miłości
i wszelkiego piękna i który żyje i króluje na wieki wieków.

Amen.

family 730320 640

Święto otrzymało apostolskie błogosławieństwo Jana Pawła II w 1993 r.  Wiwat Małżeństwo!
13 lutego w wielu państwach świata jest obchodzony Światowy Dzień Małżeństwa. W Polsce ta inicjatywa jest mało znana – a może warto ją rozpropagować – zaczynając od własnego małżeństwa?

Wszystkim Małżonkom życzymy wzrostu w miłości. Niech Chrystus będzie tym, na którym każdego dnia budujemy nasze małżeństwa i rodziny, a łaska płynąca z sakramentu małżeństwa pomaga kroczyć przez trudy codzienności.

2019 dzien chorego

Autor: Papież Franciszek 
Drodzy Bracia i Siostry,

„Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8). Są to słowa wypowiedziane przez Jezusa, gdy wysłał apostołów do szerzenia Ewangelii, aby Jego Królestwo było propagowane przez gesty bezinteresownej miłości.

 

W ubiegłą sobotę odbył się bal karnawałowy dla scholi parafialnej i jej przyjaciół. Każda scholistka mogła zabrać ze sobą na zabawę koleżankę lub kolegę. Biletem wstępu na bal były bajkowe przebrania. W salkach mogliśmy spotkać Myszkę Mini, Pszczółkę Maję, Sticha, a nawet Kłapouszka. Zabawa trwała 3 godziny, podczas których tańczyliśmy, bawiliśmy się, malowaliśmy twarze, jedliśmy pyszną pizzę ❤ Nie obeszło się bez niespodzianek, gdyż o 16, czyli po godzinie zabawy został awaryjnie wyłączony prąd i reszta zabawy odbyła się przy świecach i latarkach z telefonów. To nam jednak nie przeszkodziło, bawiliśmy się znakomicie, a czas zleciał zbyt szybko. Była to pierwsza taka zabawa zorganizowana przez scholkę, ale na pewno nie ostatnia, gdyż zarówno dzieci, jak i animatorzy bawili się cudownie ??

1sobota

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian w Pierwszą Sobotę marca 03.03.2018 r. na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP o godzinie 09.00. Msza Święta połączona będzie ze Słowem Bożym. Po Mszy odprawimy modlitwę różańcową z medytacją przed Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwem.

golgota

Stacja piętnasta - powrót do domu, spotkanie z najblższymi, wieczorna modlitwa.
Stacja szesnasta - trudna rozmowa w rodzinie
Stacja siedemnasta - wizyta u lekarza.
Stacja czterdziesta - śmierć kogoś bliskiego.
Stacja setna.Stacja tysięczna...
Kto nie zna drogi do morza niech podąża za rzeką.
Niech podąża za krzyżem ten, kto szuka drogi do Boga, do zmartwychwstania, do życia.
Amen.

Tymi stacjami zakończyła się piątkowa droga krzyżowa dla młodzieży. Ale zacznijmy od początku:

W czwartek 22.02.2018 r. odbyło się już trzecie spotkanie dla osób przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Tematem przewodnim spotkania, które poprowadził ks. Marek, była miłość. Jak wiadomo Bóg ma w swoim sercu każego z nas, każde ze swoich dzieci. Ponadto ks. Marek poruszył temat braku odwagi w otwarciu się na Boże działanie w naszym życiu. Mamy nadzieję, iż spotkanie z Jezusem, które dokonało się podczas Eucharystii oraz ze słowem głoszonym przez księdza zaowocują w życiu przyszłych bierzmowanych.

gorzkie żale 500x335

„Gorzkie żale” to nie tylko bezcenny zabytek, ale także wyraz typowo polskiej pobożności. Ta forma pobożności praktykowana jest  jedynie w Polsce. Można je zdefiniować jako śpiewane rozmyślanie o Męce Chrystusa oraz o cierpieniu towarzyszącej Mu Matki Bolesnej.  Autor relacjonuje mękę i śmierć Jezusa i opowiada o uczuciach, które budzą się w człowieku rozważającym te wydarzenia: o żalu, współczuciu, zawstydzeniu z powodu własnych grzechów.
Zachęcamy do przeczytania interesującego artykułu o tym nabożeństwie oraz do licznego uczestnictwa w nim - w naszym kościele odbywają się w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00

kulig2018023

Dnia 17 lutego 2018 roku, w sobotę, schola parafiala udała się na wycieczkę. Pierwszym punktem programu był kulig. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą odprawił ksiądz Marek. Gdy posililiśmy ducha przyszedł i czas na ciało. Na dworze czekało na nas ognisko i pieczone kiełbaski. Po posiłku wspólnie ulepiliśmy pięknego bałwana, a później nadszedł czas na zimowe szaleństwo, czyli zabawy na śniegu. Każdy dał się ponieść zabawie i z zaangażowaniem ujeżdżał swoje saneczki.

 wielkipost1

 „Ponieważ wzmoże się nieprawość, ostygnie miłość wielu” (Mt. 24,12)

Drodzy Bracia i Siostry!

Ponownie zbliża się Pascha Pana! Aby nas do niej przygotować, Boża Opatrzność daje nam każdego roku Wielki Post, „sakramentalny znak naszego nawrócenia” (1), który zapowiada i urzeczywistnia możliwość nawrócenia się do Pana całym sercem i całym życiem.

Również w tym roku – przez to przesłanie – pragnę pomóc całemu Kościołowi w przeżywaniu z radością i w prawdzie tego czasu łaski; a inspiruję się w tym słowami Jezusa z Ewangelii Mateusza: „Ponieważ wzmoże się nieprawość, ostygnie miłość wielu” (24,12).

 post

W środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o 06:30, 09:00, 16:00 i 17:30. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Na Mszach Świętych będzie zbierana ofiara dla najbardziej potrzebujących parafian na Święta Wielkanocne. Niech to będzie nasz uczynek pokutny tzw. jałmużna postna.

 DSC9430 wynik

W dniach od 8 do 10 lutego młodzież ze szkoły w Buczkowicach wraz z ks. Tymoteuszem pojechała na trzydniowe rekolekcje do Ustronia. Tematem rekolekcji były podstawy naszej wiary. Oprócz Słowa Bożego i codziennej Mszy Świętej mogliśmy pogłębić wzajemne więzi, a także wziąć udział w warsztatach dotyczących komunikacji interpersonalnej. Nie zabrakło również śpiewu i wspólnej zabawy. W przeżywaniu rekolekcji pomagali nam posługujący animatorzy z naszej parafialnej Oazy. Wszyscy wyjechali z uśmiechem na twarzy co świadczy o tym, że te trzy dni były dla nas ważnym czasem, który spędziliśmy z Bogiem we wspólnocie.

W poniedziałek - 05.02.2018 r. po Mszy św. wieczornej spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Medjugorie w czerwcu 2018 r.
Osoby zainteresowane proszę o przyniesienie numeru PESEL oraz 150 euro na pierwszą wpłatę.
Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej.

maryja

Maryja w Fatimie przekazała siostrze Łucji nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Warunki do wypełnienia nabożeństwa są tylko 4. A obietnice Matki Bożej – ogromne.

03.02. 2018 r. w Pierwszą Sobotę lutego po raz pierwszy w naszym kościele odprawiliśmy Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP o godzinie 09.00. Msza Święta połączona była ze Słowem Bożym. Po Mszy odprawiliśmy modlitwę różańcową z medytacją przed Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwem.
Do tej nowej formy przeżywania Pierwszych Sobót miesiąca serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Następne takie nabożeństwo już 03 marca br.

Sama Maryja przekazała proste zasady wynagradzającego nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca:
Spowiedź w pierwszą sobotę. Niekoniecznie musi ona nastąpić dokładnie w ten dzień.
Komunia Święta w pierwszą sobotę.
Jedna część (czyli pięć tajemnic) różańca w pierwszą sobotę.
Kwadrans rozmyślania nad tajemnicami różańcowymi w pierwszą sobotę miesiąca.

Maryja obiecała, że tym, którzy odprawią nabożeństwo pięciu pierwszych sobót będzie towarzyszyć w godzinie ich śmierci ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia.

2018minkrak5m

27 stycznia 2018 r. w sobotę, służba liturgiczna z naszej parafii była na wycieczce w Krakowie. Zwiedziliśmy bazylikę archikatedralną św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu, gdzie oprowadzał nas kleryk Mateusz. Duże wrażenie zrobił na nas dzwon Zygmunt. Następnie przeszliśmy do Wyższego Seminarium Duchownego gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. w kaplicy seminaryjnej. Mieliśmy również okazję zwiedzić budynek seminarium i zobaczyć jak przygotowują się do pracy duszpasterskiej przyszli księża. Następnie udaliśmy się na krakowski rynek, gdzie zwiedziliśmy kościół mariacki. Na koniec wycieczki zwiedziliśmy Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Fieldorfa „Nila”. Tam poznaliśmy losy bohaterów walczących o polską sprawę w czasie II wojny światowej. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i już nie mogą się doczekać następnego wyjazdu!

proboszczowie2

(foto: Alina Świeży-Sobel bielsko.gosc.pl)
W piątek 02 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego zespół „PROBOSZCZOWIE” wystąpi z 45 minutowym koncertem „BÓG SIĘ RODZI” po Mszy św. o godz. 17.00 w Parafii  Św. Marii Magdaleny w Wysokiej (koło Wadowic).
Serdecznie zapraszam wszystkich na koncert, który poprowadzi Redaktor Radia „ANIOŁ BESKIDÓW” Miriam Arbter – Korczyńska.