• jesien3
  • k2
  • jesien1
  • k4
  • pajeczyna
  • k3
  • jesien1a
  • krzyze
  • k1
  • jesien2
  • p6 noc

papież franciszek 2

W wielu krajach jest zwyczaj, że gdy słychać dzwony, mamy czy babcie prowadzą dzieci, by obmyły sobie oczy wodą życia, aby było to znakiem możliwości zobaczenia świata spraw Jezusa rzeczy nowych. Dajmy sobie w tę Wielkanoc obmyć duszę, by widzieć piękne rzecz i czynić rzecz piękne. To wspaniałe! Właśnie tym jest zmartwychwstanie Jezusa po śmierci, która była ceną zbawienia każdego z nas.

maryja pod krzyżem

Do dobrego przeżycia Świętego Tygodnia zachęcił papież przed odmówieniem modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.
"Niech Maryja pomoże nam wszystkim dobrze przeżyć Święty Tydzień. Od niej uczmy się milczenia wewnętrznego, spojrzenia sercem, miłującej wiary, aby iść za Jezusem na drodze krzyżowej, która prowadzi do radosnego światła Zmartwychwstania."

W ciągu wieków historia Jezusa Chrystusa zainspirowała licznych artystów i wiele największych dzieł sztuki ukazuje wydarzenia z Jego życia. Zachęcamy do przeżywania historii Wielkiego Tygodnia poprzez kontemplację dzieł wielkich atystów.

W Niedzielę Palmową udaliśmy się do katedry św. Mikołaja w Bielsku – Białej na uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem ks. bp. Romana Pindla, poprzedzoną procesją, na którą oczywiście jak co roku przygotowaliśmy naszą własną palmę.

ojciec paulin

Rozpoczęliśmy misje parafialne. Witamy serdecznie rekolekcjonistę Bogdana Waliczka z zakonu OO Paulinów. Życzymy wszelkich łask Bożych w prowadzeniu misji parafialnych.

 

W dniu 10 marca 2018 roku odbyliśmy parafialną pielgrzymkę do Krakowa, do Uniwersyteckiej Kolegiaty świętej Anny, do grobu Sługi Bożego biskupa Jana Pietraszki – w 30 rocznicę jego śmierci. Pielgrzymując do Krakowa, przejeżdżając przez Kalwarię Zebrzydowską pozdrowiliśmy Matkę Bożą odmawiając różaniec.
Kraków przywitał nas wspaniałą wiosenną pogodą. Udaliśmy się do Uniwersyteckiej Kolegiaty świętej Anny.

Drodzy Parafianie!
Misje Święte to szczególny czas dla nas wszystkich - to czas święty w którym nawiedza nas Bóg, aby nas odnowić i uzdrowić.
To czas refleksji nad swoim życiem.
Misje Święte - to czas najwłaściwszy na powrót do Boga i Kościoła.
Przygotujmy się do nich przez praktykowanie uczynków pokutnych.
Chorych prosimy o modlitwę w intencji prowadzących Misje jak i w intencji całej parafii.

golgota

Bóg ukrzyżowany pozostaje miłosierny

Jezu Chryste, w ten kolejny już w naszym życiu Wielki Piątek chcemy raz jeszcze być przy Tobie na Drodze Krzyżowej. Ty jesteś wcielonym Miłosierdziem Boga Ojca. Ty opowiedziałeś nam przypowieść o ojcu, który nieodwołalnie kocha marnotrawnego syna i urządza mu święto ocalenia natychmiast, gdy tylko syn powraca. Ty pomagałeś każdemu człowiekowi, który cierpiał albo był zagrożony.

pietraszko

Dziś 02.03.2018 r. mija 30 lat od śmierci biskupa Jana Pietraszki. Zapraszamy do przeczytania krótkiego artykułu zamieszczonego na stronie Kolegiaty Świętej Anny w Krakowie.

Boże Wszechmogący, Ty powołałeś do pasterskiej posługi w swoim Kościele biskupa Jana i poprzez charyzmat nauczania Twojej prawdy uczyniłeś Go głosicielem Ewangelii.

01.03.2018 r., w przeddzień trzydziestolecia śmierci pochodzącego z Buczkowic twórcy powojennego duszpasterstwa akademickiego w Krakowie, mentora i opiekuna studentów, w Watykanie rozpoczęła obrady komisja teologów, która bada dokumenty przesłane po zakończeniu procesu beatyfikacyjnego na szczeblu diecezjalnym. Jeśli wynik prac będzie pozytywny, komisja przekaże sprawę papieżowi Franciszkowi, prosząc o wydanie dekretu o heroiczności cnót biskupa Jana.