• parafia1
  • Konto parafii
  • parafia3
  • Konto parafii
  • parafia2
  • Konto parafii
  • parafia4
  • Konto parafii

„Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka. Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie dłoń, pomocną dłoń.”
Jan Paweł II
Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.
Serdeczne podziękowania kieruję do księży, którzy przedstawili moją ciężką sytuację zdrowotną swoim Parafianom.
Wszystkim ludziom którzy wykazali zainteresowanie i życzliwość wobec potrzebującej pomocy młodej dziewczyny.

Dziękuję Państwu drogim Darczyńcom, że w tak szybkim czasie wsparliście mnie modlitwą i pomocą finansową.
Wasz dar daje mi szanse na pozostanie z Wami na dłużej.

Wdzięczna Julia z Buczkowic wraz z rodzicami.

Julka2

Dzięki, dzięki - wsparliśmy Julkę kwotą 24.640 złotych.

sierpien alkohol

Sierpień miesiącem dobrowolnego daru abstynencji

Tegoroczny sierpień pragniemy przeżyć w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą,

2020swkrzys 001 11437 360 288 80 c rd 255 255 255
W święto św. Jakuba, Apostoła 25 lipca Kościół katolicki wspomina również św. Krzysztofa, patrona kierowców. Co o nim wiemy?

1361794138
W ostatnią sobotę Wspólnota Ruchu Światło - Życie zakończyła kolejny rok formacyjny. Po przeżyciu piątkowej Eucharystii, gdzie dziękowaliśmy Bogu za ten wspólnie spędzony czas, nadszedł moment by podsumować ostatnie 10 miesięcy. Z uśmiechem na twarzy wspominaliśmy wspólne wyjazdy i wszystkie przeprowadzone aktywności. Pożegnaliśmy również czwórkę animatorów, którzy zakończyli posługę na rzecz naszej wspólnoty. Jesteśmy im niezwykle wdzięczni za poświęcony czas i otwarte serca. Dziękujemy również Księdzu Proboszczowi za otoczenie nas opieką duszpasterską i jasne wskazywanie drogi ku Bogu.
Teraz nadszedł czas wakacji i przeżycia rekolekcji oazowych. Jak zwykle z zapałem i ochotą serca bierzemy w nich udział.
Życzymy wszystkim spokojnego odpoczynku i wakacji spędzonych z Bogiem!

rjak fig

W sobotę 20.07. 2019 r. z placu św. Jakuba w Szczyrku wyruszył rajd rowerowy "Szlakiem 5-ciu Parafii"?‍♀️. Rajd odbywał się ramach Święta Jakubowego organizowanego przez Parafię i Urząd Miasta w Szczyrku. Trasa prowadziła przez miejscowości: Buczkowice, Godziszka, Rybarzowice i Meszna. W każdej z tych miejscowości, przy kościele parafialnym znajdował się punkt kontrolny, na którym można było na specjalnej karcie zebrać pieczątkę, niezbędną do zaliczenia rajdu. Ponadto na uczestników czekały napoje, a w niektórych parafiach nawet regeneracyjny poczęstunek.

W rajdzie uczestniczyło około 100 osób. O godz. 16:00 uczestnicy spotkali się na scenie amfiteatru "Skalite", na podsumowaniu rajdu. Przyznane zostały nagrody dla wszystkich grup reprezentujących swoje parafie. Z naszej parafii uczestniczyło 14 osób. Najmłodszy uczestnik rajdu miał 1 rok, najstarszy liczył troszkę więcej wiosen, przyznał się że nadal czuje sie młodo mimo 82 lat.

Zapraszamy wszystkich za rok i zachęcamy do uczestnictwa i reprezentowania naszej parafii.

 lipiec swieci

W poniedziałek, 23 lipca - święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
We wtorek, 24 lipca - wspomnienie św. Kingi, dziewicy
W środę, 25 lipca - święto św. Jakuba, apostoła
W czwartek, 26 lipca - wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

bosko3

Nasi ministranci w X Bocko Cup spisali się zdecydowanie lepiej niż nasza narodowa reprezentacja w piłce nożnej na Mistrzostwach Świata w Rosji. X finał Letniego Bosko Cup został rozegrany w dniach 23-24 czerwca 2018 r. w Bielsku-Białej na boisku "Sprint" w Wapienicy".