• parafia1
  • Konto parafii
  • parafia3
  • Konto parafii
  • parafia2
  • Konto parafii
  • parafia4
  • Konto parafii

 Kamil Piwowarczyk

Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza Romana Pindla, wikariuszem naszej parafii został mianowany ksiądz neoprezbiter Kamil Piwowarczyk pochodzący z Bielska - Białej z parafii katedralnej świętego Mikołaja.
Życzymy mu wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej w pracy duszpasterskiej dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

Jolanta Styczynska 

Natomiast w miejsce siostry Elżbiety, katechetki, która została przeniesiona do Włocławka i podejmie opiekę nad trudną młodzieżą, witamy serdecznie w naszej wspólnocie siostrę katechetkę Jolantę Styczyńską, która przez wiele lat podejmowała służbę jako przełożona i katechetka w Drawsku Pomorskim. Niech Boża pomoc i opieka Maryi towarzyszą jej w pracy katechetycznej w naszej parafii.

 2020odpust08 009 11455 800 600 80

Dziś nasza parafia przeżywała odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Sumę odpustową oraz Słowo Boże głosił księdz wikariusz generalny diecezji bielsko - żywieckiej Marek Studencki. Po Mszy świętej poświęcil również tablicę pamiątkową upamiętniającą naszego byłego księdza proboszcza Stanisława Jaska. W swoim kazaniu księdz Marek zwrócił uwagę na to, że zawsze kiedy w naszym życiu spotkamy prawdziwego Boga, prawdziwego Jezusa  - a nie nasze wyobrażenie o Nim - to zawsze następuje przemiana nas i naszego życia.

wniebowziecie MB

Prawda o Wniebowzięciu Matki Bożej stanowi dogmat naszej wiary, choć formalnie ogłoszony stosunkowo niedawno - przez papieża Piusa XII 1 listopada 1950 r. w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus:

"...powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej" (Breviarium fidei VI, 105)

Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnego udziału w Odpustowych Dróżkach Kalwaryjskich. 
Przedstawiamy ramowy program.   

CZWARTEK, 15 sierpnia 2019

07:00 - Msza Święta - w intencji pielgrzymów z Buczkowic
08:30 - wyjście z Pl. Rajskiego na Dróżki Pana Jezusa

 PIĄTEK, 16 sierpnia 2019

07:00 - Msza Święta - w intencji pielgrzymów z Buczkowic
08:30 - wyjście od ołtarza polowego na Dróżki Matki Bożej
15:00 - Nieszpory przy kaplicy Domku Matki Bożej wraz z procesją

SOBOTA, 17 sierpnia 2019

07:00 - Msza Święta
08:30 - wyjście od ołtarza polowego na Dróżki Za Dusze Zmarłych

NIEDZIELA, 18 sierpnia 2019

Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny
06:30 - Msza Święta w Grobie Matki Bożej (po mszy procesja)

 

kalwaria1

Jaki świat chcemy pozostawić na przyszłość? Zostawmy świat z rodzinami. Dbajmy o rodziny, ponieważ one są prawdziwymi szkołami jutra, są przestrzenią wolności, są ośrodkami człowieczeństwa. I zarezerwujmy w nich znaczące miejsce dla modlitwy, osobistej i wspólnotowej. Módlmy się, aby rodziny, dzięki życiu modlitwy i miłości, stawały się coraz bardziej "laboratoriami humanizacji".

 pietraszko

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PROCESU KANONIZACYJNEGO SŁUGI BOŻEGO BISKUPA JANA PIETRASZKO /1911-1988/
odczytany w naszej parafii 19.08.2018

Rubens wniebowziecie

Wiara we Wniebowzięcie Matki Bożej jest mocno zakorzeniona w tradycji Kościoła. Choć nie mamy tekstów biblijnych (ani świadectw) chrześcijanie od pierwszych wieków wierzyli, że Maryja została z ciałem i duszą wzięta do nieba. Wyrazem tej wiary było święto, najpierw Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, a potem Wniebowzięcia. Święto to pochodzi z VI wieku i posiada tę samą treść.

 10

W dzisiejszą niedzielę tj. 12.08. 2018 r. nasza parafia przeżywa odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Sumę odpustową i kazanie wygłosił o. Stanisław Rok. Zwrócił w nim uwagę na dwa, najważniejsze jego zdaniem, aspekty Przemienienia Pańskiego - światło i piękno.

Ewangelia prowadzi nas wraz z Chrystusem, Piotrem, Jakubem i Janem na górę Tabor. Tam Chrystus przemienił się wobec swoich Apostołów. Jego twarz zajaśniała jak słońce, a szaty stały się olśniewająco białe. Apostołowie byli zachwyceni, choć poznali jedynie niewielki odblask wiecznej chwały Ojca, w której po swoim zmartwychwstaniu zasiadł Jezus. To wydarzenie pozostało tajemnicą dla pozostałych uczniów - dowiedzieli się o nim dopiero po wniebowstąpieniu Jezusa.

sw Teresa Benedykta 0908 benedykta 2

Podczas uroczystej Eucharystii, koncelebrowanej 11 października 1998 r. na placu św. Piotra, Jan Paweł II kanonizował bł. Teresę Benedyktę od Krzyża, w świecie Edytę Stein — niemiecką Żydówkę urodzoną we Wrocławiu, filozofa, karmelitankę, męczennicę Oświęcimia, zamordowaną w komorze gazowej 9 sierpnia 1942 r.

 pietraszko

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Małgorzaty Bilskiej z Portalu Aleteia:

Wprowadził rewolucyjny i do dziś rzadki zwyczaj: zabronił zbierania ofiar pieniężnych w czasie kolędy. W zdumienie wprawiał nawet SB-eków, którzy go inwigilowali.

7 sierpnia 1911 roku, w Buczkowicach niedaleko Szczyrku urodził się Jan Pietraszko, Sługa Boży i jeden z najbardziej niezwykłych biskupów w Polsce. 2 marca obchodziliśmy 30. rocznicę jego śmierci. Zmarł w Krakowie, gdzie pamięć o nim jest żywa do dziś.

1sobota

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian w Pierwszą Sobotę sierpnia 04.08.2018 r. na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP o godzinie 09.00. Msza Święta połączona będzie ze Słowem Bożym. Po Mszy odprawimy modlitwę różańcową z medytacją przed Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwem.

Trwają prace remontowe na dachu kościoła, tym razem w trudno dostepnych miejscach.
Prosimy Parafian o modlitwę w intencji pracujących, by szczęśliwie zamknąć temat remontu dachu kościoła.