• parafia1
  • Krzyze
  • parafia3
  • kamyki1
  • parafia2
  • Pisanki1
  • parafia4
  • krokus1
  • Konto parafii

 1s

Wczoraj na spotkaniu z racji jutrzejszego Święta Wszystkich Świętych każdy przebrał się za wylosowanego Świętego i opowiedział o Nim kilka słów. Następnie odbył się bieg samarytanski podczas którego śpiewaliśmy, dopasowywaliśmy atrybuty do Świętych i pokonywaliśmy tor przeszkód. ?❤️
Pod koniec poszliśmy na cmentarz, aby pomodlić się za naszych bliskich zmarłych. ?
Pamiętajmy, że każdy z nas może zostać Świętym! ?

rozaniecdogranicnieba

Kochani Parafianie.
Od niedzieli Wszystkich Świętych do przyszłej niedzieli zachęcamy wiernych do modlitwy różańcowej w domach o godzinie 20:30 w ramach ogólnopolskiej akcji różaniec do granic nieba w trudnych czasach.
Szczegóły na stronie: https://www.rozaniecdogranic.pl
Pozdrawiamy Duszpasterze ? ? ?❤️❤️❤️

 2020organy006 11584 800 600 80

Trwający 6 tygodni generalny remont organów w naszym kościele dobiegł końca. Jutro instrument po raz pierwszy zagra dla buczkowickich parafian.
Dokonano demontażu, gruntownego czyszczenia oraz ponownego montażu, korekty intonacyjnej i strojenia wszystkich piszczałek. Została
zakupiona i zamontowana nowa dmuchawa oraz wykonano nowy płaszcz głównego miecha. Dokonano także wymiany zużytych skór uszczelniających w piszczałkach drewnianych. Wyczyszczono i wypolerowano prospekt czyli piszczałki stojące we froncie organów oraz poddano przeglądowi stół gry.
Nasze organy posiadają 22 głosy, na które składa się 1488 piszczałek. Wszystkim, którzy wsparli to wielkie dzieło dziękujemy za pomoc i zaangażowanie. Serdeczne Bóg zapłać.
Przypomijmy: nasze organy zostały sprowadzone z Niemiec w 2005 roku staraniem ks. Stanisława Jaska i poświęcone przez księdza biskupa Tadeusza Rakoczego 9 czerwca tegoż roku. Wówczas też, odbył się pierwszy koncert organowy w wykonaniu profesora Akademii Muzycznej w Krakowie i pierwszego organisty Bazyliki Mariackiej pana Marka Stefańskiego, który ukazał możliwości instrumentu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z remontu.

koronawirus

W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną kuria bielsko-żywiecka przygotowała zasady sanitarne oraz obostrzenia jakie obowiązują w parafiach. Księża proszą wszystkich wiernych o zrozumienie i przestrzeganie zaleceń.

dzien papieski20

List pasterski Episkopatu Polski zapowiadający obchody XX Dnia Papieskiego

092020 oazarozp011
11 września, jako młodzież oazowa, rozpoczęliśmy swoją formację. Spotkaliśmy się na śpiewie, by później uczestniczyć w Mszy Świętej. Na końcu nasz moderator, ksiądz Kamil poświęcił i wręczył animatorom świece (symbolu posługi w małej grupie) oraz wspólną, dużą świecę dla całej wspólnoty na ręce moderatorki. Później udaliśmy się do salek, na pierwsze, miejmy nadzieję owocne spotkania. Całość uświetnił pogodny wieczór, podczas którego mogliśmy się lepiej poznać i zintegrować. Zakończyliśmy krótką modlitwą i wspólnym Apelem. Prosimy o modlitwę za nadchodzący rok formacyjny, o światło Ducha Świętego dla posługujących animatorów i dar otwartości dla uczestników.
 
Bóg zapłać, wspólnota oazowa

czysciec

Miesiąc listopad, zwłaszcza pierwsze jego dni stanowią okazję do uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych. Uzyskiwanie odpustów przez wiernych w Kościele katolickim ma wielowiekową już tradycję. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Kto uzyska odpust zupełny dla siebie uniknie kar czyśćcowych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych - ratuje dusze z czyśćca. Oto okoliczności umożliwiające uzyskanie odpustu w najbliższych dniach:

popieluszko1

Nie ważne czy jesteś lekarzem, strażakiem, nauczycielem, małżonkiem czy rodzicem.
Służysz Bogu, służąc drugiemu człowiekowi. A służba drugiemu to ciężki kawał chleba. Służąc, zapominasz o sobie, o swoich potrzebach. Odkładasz swoje pragnienia (ale nigdy o nich nie zapominasz), bo potrafisz dostrzec, że są rzeczy pilniejsze.

Służba ma twarz matki – czuwającej przy chorym dziecku, męża – przy potrzebującej wsparcia żonie, dziecka – opiekującego się rodzicami.

Służba to nie tylko poświęcenie swojego czasu, to także szukanie sposobu na dotarcie do drugiego człowieka. A tych metod jest tak wiele, jak wiele ludzkich charakterów. I Twoja w tym głowa by nie odpuścić gdy ciężko, by się nie poddać, gdy nie widać efektów. By iść prosto do celu.

  schola

W sobotę, 12.10.2019 r. udaliśmy się na wycieczkę do Krakowa, którą zaczęliśmy od Mszy Świętej o godz. 6.30. Po niej udaliśmy się w podróż. Pierwszym (głównym) celem wycieczki było zwiedzanie Zoo. Dzieci w mniejszych grupach podziwiały i były zafascynowane widokiem przeróżnych zwierząt. Po wyjściu z Zoo udaliśmy się do parku w którym zjedliśmy pizzę. Następnie spacerując przez rynek doszliśmy do Bazyliki Mariackiej, w której każdy miał chwilę na zobaczenie jej od środka. Później mieliśmy okazję do zakupu pamiątek. Wróciliśmy do swoich domów zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach.
Dziękujemy Bogu za ten czas spędzony we wspólnocie! ?

Justyna

XIX DP

„Wzmocnienie wiary i płynącej z niej nadziei będzie celem XIX Dnia Papieskiego, który w jedności z papieżem Franciszkiem, będziemy przeżywali pod hasłem +Wstańcie, chodźmy!+” – ­piszą biskupi w liście pasterskim z okazji przypadającego 13 października XIX Dnia Papieskiego.

 scholaX2019 05

W sobotę, 05.10. 2019 r. miało miejsce pierwsze spotkanie Scholki prafialnej - Oazy Dzieci Bożych. Animatorzy przez dwa dni ewangelizowali dzieci w szkole i dało to piękne owoce. Przyszło bardzo dużo nowych dzieci, co nas bardzo cieszy. Było dużo śmiechu, zabawy. ? Bardzo dziękujemy Wam, Drodzy Rodzice, za zaufanie i chęć pogłębiania wiary u Waszych Pociech właśnie poprzez spotkania Oazy Dzieci Bożych. ❤
W niedzielę 06.10.2019 r. o godz. 11:00,  miała miejsce nasza pierwsza Msza Święta Rodzinna ???? Nowi animatorzy otrzymali medaliki zaś wszyscy animatorzy otrzymali świece, które będą towarzyszyć im na spotkaniach z dziećmi. Mamy nadzieję, że będzie to bardzo owocny rok, i że z radością będziemy wspólnie z całą parfią chwalić Pana podczas niedzielnych Mszy Świętych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

czysciec

Miesiąc listopad, zwłaszcza pierwsze jego dni stanowią okazję do uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych. Uzyskiwanie odpustów przez wiernych w Kościele katolickim ma wielowiekową już tradycję. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Kto uzyska odpust zupełny dla siebie uniknie kar czyśćcowych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych - ratuje dusze z czyśćca. Oto okoliczności umożliwiające uzyskanie odpustu w najbliższych dniach:

18dzien papieski

XVIII Dzień Papieski, który w jedności z papieżem Franciszkiem, przeżywamy w niedzielę 14 października, pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” jest poświęcony tematowi ojca.

7 października Kościół wspomina Matkę Bożą Różańcową. W tym dniu, podczas Mszy Świętej rodzinnej, dzieci, które w bieżącym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świetej, otrzymały swoje różańce.

 franciszek

Drodzy bracia i siostry, dzień dobry!

Ewangelia dzisiejszej niedzieli (por. Mk 10,2-16) daje nam słowo Jezusa o małżeństwie.

 faustyna

80 lat temu, 5 października 1938 roku, w klasztorze w Łagiewnikach zmarła s. Faustyna Kowalska. Chrystus uczynił siostrę Faustynę odpowiedzialną za szerzenie kultu Jego Miłosierdzia. Polecił pisanie Dzienniczka poświęconego tej sprawie, odmawianie nowenny, koronki i innych modlitw do Bożego Miłosierdzia. Codziennie o godzinie 15:00 Faustyna czciła Jego konanie na krzyżu.