• parafia1
  • lato1
  • parafia2
  • lato2
  • parafia3
  • lato3
  • parafia4
  • lato4
  • p6 noc
  • slajdy5

 boze cialo 2018 051 8387 500 250 80

Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu Kościół obchodzi w Wielki Czwartek. Jednak wówczas Chrystus rozpoczyna swoją mękę. Dlatego od XIII wieku Kościół obchodzi osobną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (zwaną potocznie Bożym Ciałem), aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować.
Chrystus Pan ustanowił Najświętszy Sakrament przy Ostatniej Wieczerzy.

2019schola6 010

Pierwszego czerwca w Dzień Dziecka zorganizowaliśmy na scholi Dzień Rodziny.

jubileusze

W niedzielę Wniebowstąpienie Pańskiego Jubileusz Małżeństwa w naszej Parafii obchodzili:

Stanisława i Józef Białajczuk - 50 rocznicę ślubu
Grażyna i Rafał - 30 rocznicę ślubu
Gabriela i Piotr - 25 rocznicę ślubu
Krystyna i Stanisław - 25 rocznicę ślubu

Jolanta i Grzegorz - 20 rocznicę ślubu

Ta niezwykła rocznica może się stać okazją do tego, by zatrzymać się na chwilę i spojrzeć za siebie, by dokonać swoistego remanentu ze wspólnego życia.

Medziugorie filmobraz

Zakończył się rok przygotowań nowych ministrantów. Dziś ksiądz Tymoteusz przyjął do grupy ministrantów najmłodszych chłopaków. 

Króluj Nam Chryste

 

❤❤❤ Nasza Scholka Parafialna ma juz 5 lat... ❤❤❤ Dotarło to do mnie, tak naprawdę, dopiero dzisiaj. Od pięciu lat staramy sie z Księdzem Markiem przekazać dzieciom miłość do muzyki i wykorzystywania talentów na chwałę Pana. Ten rok był dla nas mocno formacyjny, gdyż skupiliśmy się na rozwoju duchowym dziewczynek. Najwięcej spotkań dotyczyło ŚWIĘTOŚCI, gdyż chcieliśmy, aby dzieci wiedziały, że każdy z nas jest do niej powołany i chociaż droga ta nie jest prosta, to dzięki Miłości Chrystusa możemy osiągnąć ten piękny cel. ❤❤❤

Dzisiaj tj. 06.06.2018 roku grupa pielgrzymów z Buczkowic pod przewodnictwem Księdza Proboszcza szczęśliwie dotarła do Medziugorje. Po długiej i męczącej podróży Bośnia i Hercegowina przywitała nas pięknymi widokami i cudowną pogodą. W załączeniu kilka wieczornych zdjęć z Centrum Medziugorje. 

 lednica 2018 016

"Człowiek, będąc jedynym na ziemi stworzeniem,
którego Bóg chciał dla niego samego,
nie może odnaleźć się w pełni inaczej,
jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego."

Wczoraj, tj. 2 czerwca udaliśmy się kilkuosobową grupą na Pola Lednickie, na coroczne spotkanie młodych. W tegorocznym spotkaniu na Polach Lednickich wzięło udział ok. 85 tys. młodych ludzi. 22 Spotkanie Młodych na Lednicy odbyło się pod hasłem: "Jestem". W tym roku z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w spotkaniu uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda, który przekazał uczestnikom polskie flagi. Specjalne pozdrowienia dla uczestników przesłał również papież Franciszek.