• parafia1
  • Konto parafii
  • parafia3
  • Konto parafii
  • parafia2
  • Konto parafii
  • parafia4
  • Konto parafii

ciasto 

 Oaza Dzieci Bożych - Scholka dziękuje za zakup ciast i tym samym wsparcie jej działalności. I z okazji 19 dnia miesiąca zaprasza do modlitwy pieśnią do świętego Józefa:

O Józefie ukochany!
Pod opieką Twoją rósł
Chleb żywota z nieba dany,
Tyś Go na swym ręku niósł.

Tyś Go w ziarnie pielęgnował,
By nakarmił ludzki głód.
Tyś nam ustrzegł i zachował
Ten miłości Bożej cud.

Dla Niego żyć, z Tobą Go czcić,
Gdzie chwały Swej On tai blask,
By wszystkim nam był Jezus Sam,
Ach uproś tę najdroższą z łask.

swJozef

Rok 2021 został ogłoszony rokiem św. Józefa, dlatego każdego 19 dnia miesiąca módlmy się za wstawiennictwem św. Józefa:

Do Ciebie, św. Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę.

 czacka wyszynski

List biskupów polskich z okazji beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej:

Effatha – otwórz się

Usłyszeliśmy przed chwilą ważne słowa: Effatha – otwórz się oraz: Odwagi! Nie bójcie się, Ja jestem. Żeby móc świadczyć o Bogu i pomagać innym, trzeba otworzyć się na Bożą łaskę, która niezależnie od naszej kondycji fizycznej, życiowych przeciwności, cierpienia i przykrych doświadczeń może przynieść w nas i przez nas obfite owoce. Potrzebna też jest odwaga, dzięki której możemy pokonywać nasze słabości i lęki naszej codzienności.

Za tydzień będziemy przeżywać radosną uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Bóg mógł przez nich dokonać wielkich rzeczy, bo otworzyli się na Jego łaskę i z odwagą podjęli swoje powołanie, służąc innym.

Dziś, mija 50 lat - inni powiedzą, że juz pół wieku - czyli urodziny x. wikarego Macieja.
Składamy serdeczne zyczenia urodzinowe - zdrowia, błogosławieństwa Bożego, Światła Ducha Świetego i opieki Maryi Matki.
A kto może to zapraszamy na profil prafii na FB do osobistych wpisów z życzeniami.

Maciej urodziny 

 

pindel2

Niech ten list będzie zachętą do podjęcia troski o małżeństwo i rodzinę.
Zamiast pielgrzymki do Kalwarii - Niedziela Rodziny w parafii.

schola2020 1 023 11489 800 600 80

W niedzielę Oaza Dzieci Bożych znana również jako Schola Parafialna zainaugurowała rok formacyjny. Animatorzy podjęli posługi takie jak przeczytanie czytań, zaśpiewanie psalmu oraz niesienie darów. Dzieci uświetniły Mszę Świętą swoim śpiewem. Na zakończenie Mszy Ksiądz Moderator, którym jest ks. Kamil rozdał animatorom świece, symbolizujące obecność Chrystusa oraz zapalanie tego światła w sercach uczestników. Módlmy się o potrzebne łaski dla dzieci, które chcą od młodych lat poznawać i zaprzyjaźniać się z Bogiem. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do uczęszczania na spotkania, które odbywają się w każdą sobotę o godz. 10:00.

W dniu 18 września 2020 roku mija pierwsza rocznica śmierci śp. ks. prałata Stanisława Jaska, emerytowanego proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach, laureata Nagrody im. ks. Józefa Londzina, przyznawanej przez starostę bielskiego i honorowego obywatela gminy Buczkowice.

Z tej okazji pragniemy udostępnić Parafianom nagranie wywiadu - świadectwa, którego ksiądz Stanisław Jasek udzielił Panu Stanisławowi Piskozubowi w dniu 31 sierpnia 2019 roku, zaledwie 2 tygodnie przed śmiercią - w Domu Księży Emerytów w Bielsku - Białej. Materiał został zgromadzony, opracowany i udostępniony dzięki uprzejmości Pana Sebastiana Pizkozuba. Wywiad ten to również niezwykłe świadectwo przyjaźni i współpracy dwóch kapłanów: księdza Stanisława Jaska oraz księdza biskupa Jana Pietraszki, naszego rodaka.

 

Melchior250 
Dla naszego dekanatu główne uroczystości odbędą się w Parafii Rybarzowice. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Listy Pasterskie


OCHRZCZENI I POSŁANI. KOŚCIÓŁ CHRYSTUSA Z MISJĄ W ŚWIECIE

rozaniec1

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji zmarłego księdza Stanisława Jaska.

Różaniec: 20 września (piątek) godzina 17:30

Msza Święta: 25 września (środa) godzina 18:00

 

W związku z pogrzebem naszego byłego proboszcza księdza Stanisława Jaska, który odbędzie się w sobotę 21 września br. dróżki w Kalwarii odprawimy tydzień później  tj. 28 września.
Przepraszamy za ewentualne utrudnienia wynikające ze zmiany terminu.

Kilka informacji o pogrzebie naszego byłego Proboszcza, księdza Stanisława Jaska.

Pogrzeb odbędzie się w SOBOTĘ 21 września w Węglówce, miejscu urodzenia księdza Stanisława.
Węglówka – wieś położona w województwie małopolskim, w powiecie myślenickim, w gminie Wiśniowa.

Różaniec o godzinie 10:00 w kościele.
Msza Święta i odprowadzenie na cmentarz o godzinie 10:30.

Z naszej parafii o godzinie 07:00 odjedzie autokar (max. 50 osób).
Zapisy od dziś do piątku w zakrystii.
Zachęcamy Parafian do indywidualnego wyjazdu swoimi samochodami (przejazd 95km, czas około 1,5h w jedną stronę).

 

W dniu 18 września Kościół katolicki w Polsce przeżywa święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, patrona dzieci i młodzieży. To dzień imienin byłego proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach, księdza Stanisława Jaska.

Wczoraj (18.09.2019), właśnie w dniu swoich imienin, w 56. roku kapłaństwa i 83.roku życia, odszedł do Pana śp. ks. prałat Stanisław Jasek, emerytowany proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach, laureat Nagrody im. ks. Józefa Londzina, przyznawanej przez starostę bielskiego i honorowy obywatel gminy Buczkowice.

Urodził się 20 maja 1937 r. w Węglówce. 21 czerwca 1964 r. w katedrze na Wawelu z rąk bp. Karola Wojtyły otrzymał święcenia kapłańskie. Następnie pracował jako wikariusz w parafiach w Bulowicach, Milówce  w Krakowie-Podgórzu. W 1974 r. został proboszczem w Rycerce Górnej, a w 1977 r. zaczął pełnić tą funkcję w naszej parafii, gdzie pracował przez kolejne 35 lat. W 2012 r. przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Bielsku-Białej.

W ciągu 35 lat swojego proboszczowania w Buczkowicach rozbudował kościół, uporządkował cmentarz, wybudował kaplicę cmentarną, salki katechetyczne, budynek probostwa. W Buczkowicach także podziękował Bogu za 50 lat kapłaństwa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia: 50 lat kapłaństwa ks. Jaska cz.1 , 50 lat kapłaństwa ks. Jaska cz.2 .

Zachęcamy również do sięgnięcia do Kronik Parafialnych.

ZAMIESZKAĆ RAZEM Z JEZUSEM

Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia,

Już po raz dziewiąty przeżywamy w naszej Ojczyźnie Tydzień Wychowania. W tym roku chcemy przyłączyć się do pierwszych uczniów Jezusa i wraz z nimi zadać naszemu Mistrzowi pytanie: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J 1, 38).

anna

Pismo Święte nigdzie nie wspomina o narodzinach Maryi. Tradycja jednak przekazuje, że Jej rodzicami byli św. Anna i św. Joachim. Byli oni pobożnymi Żydami. Mimo sędziwego wieku nie mieli dziecka. W tamtych czasach uważane to było za karę za grzechy przodków. Dlatego Anna i Joachim gorliwie prosili Boga o dziecko. Bóg wysłuchał ich próśb i w nagrodę za pokładaną w Nim bezgraniczną ufność sprawił, że Anna urodziła córkę, Maryję.
Nie znamy miejsca urodzenia Maryi ani też daty Jej przyjścia na ziemię. Według wszelkich dostępnych nam informacji, Maryja przyszła na świat pomiędzy 20. a 16. rokiem przed narodzeniem Pana Jezusa.

2018 09 Med 033

To był cudowny czas dla duszy, ale i chwila relaksu i odpoczynku. Medjugorie to magiczne miejsce, które sprawia, że wierzysz jeszcze bardziej. Droga Krzyżowa jest wyzwaniem dla niejednego pielgrzyma, a pod Krzyżem wzruszenie, modlitwa i łzy płynące nie wiadomo dlaczego. Te siedem dni były naprawdę cudownym czasem spędzonym ze wspaniałymi ludźmi. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za zorganizowanie tak wspaniałej pielgrzymki. Już widzimy jej owoce choćby w naszej rodzinie! Modlitwa w Medjugorie przed Matką Bożą naprawdę działa cuda i już pragniemy za nie Bogu dziękować! ❤

Monika i Asia Tarnawa

2018 09 dz wspolnoty zywiec

8 września 2018 roku wspólnota oazowa naszej parafii  wzięła udział w Dniu Wspólnoty w żywieckim amfiteatrze. Rozpoczyna on nowy rok formacyjny. Spotkanie rozpoczęliśmy krótką modlitwą, po niej nadszedł czas na uroczystą Msze Świętą, której przewodniczył ks. bp Roman Pindel. Był to dzień, w którym mogliśmy spotkać znajomych z rekolekcji formacyjnych, spędzić miło czas z naszymi wspólnotami i wspólnie dawać świadectwo wiary. Za ten czas chwała Panu!

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia:

Listy Pasterskie

  1. Życiowe decyzje

W dokumencie przygotowawczym najbliższego Synodu Biskupów zwraca się uwagę na trzy przekonania dotyczące rozeznania duchowego. „Pierwszym jest to, że Duch Boży działa w sercu każdego mężczyzny i każdej kobiety poprzez uczucia i pragnienia, które wiążą się z ideami, obrazami i planami. (…) Drugim przekonaniem jest, że ludzkie serce, z powodu swej słabości i grzechu, jest zazwyczaj rozdarte, ponieważ pociągają je bodźce różne, a nawet sobie przeciwstawne. Trzecie przekonanie, to fakt, że życie narzuca konieczność podjęcia decyzji, bo nie można się wahać w nieskończoność”.

mlegierski1

Serdecznie witamy w naszej parafii księdza Macieja Legierskiego. Ksiądz Maciej pochodzi z Żabnicy, święcenia przyjął z rąk księdza biskupa Tadeusza Rakoczego w 1997 roku. Interesuje się sportem a jego ulubiona dyscyplina to piłka nożna. Buczkowice to kolejna parafii na jego drodze posługi kapłańskiej. Wcześniej pracował w Łodygowicach Dolnych, Kończycach Małych, Pierśćcu, Bujakowie, Ligocie i Leśnej.  
W naszej parafii ksiądz Maciej w szczególności zajmie sie katecheza w szkole, przygotuje i poprowadzi dzieci do Pierwszej Komunii Świętej oraz będzie opiekunem ministrantów i lektorów oraz Straży Honorowej NSPJ.

Życzymy mu wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej w pracy duszpasterskiej w naszej parafii.

2018 pozegnanieM 025

Drogi księże Marku,
Jeszcze mamy w pamięci obrazy z Twojego przybycia do naszej parafii a już przyszedł czas pożegnań i podziękowań za lata Twojej posługi kapłańskiej w naszej wspólnocie parafialnej.
Czas ten, który tak szybko upłynął (a było tego 6 lat) zostanie na długo w naszej pamięci, a owoce Twojej pracy zapiszą się na trwałe w historii naszej parafii.

2018 wakacje 054

Tegoroczne „wakacje z Bogiem”  dla dzieci i młodzieży z naszej parafii odbyły się w małej bieszczadzkiej miejscowości, Rzepedź. Oddalona o około 5 godzin jazdy z Buczkowic wioska stała się naszą bazową wypadową. Podczas rekolekcji był czas na odpoczynek, poznawanie polskich świętych, a także zwiedzanie.