• parafia1
  • lato1
  • parafia2
  • lato2
  • parafia3
  • lato3
  • parafia4
  • lato4
  • p6 noc
  • slajdy5

popielec1

W Środę Popielcową katolicy rozpoczynają czterdziestodniowy post. Liczba 40 stanowi w Piśmie Świętym wyraz pewnej dłuższej całości, czasu przeznaczonego na jakieś konkretne zadanie człowieka lub zbawcze działanie Boga. W Wielkim Poście Kościół odczytuje i przeżywa nie tylko czterdzieści dni spędzonych przez Jezusa na pustyni na modlitwie i poście przed rozpoczęciem Jego publicznej misji, ale i trzy inne wielkie wydarzenia biblijne: czterdzieści dni powszechnego potopu, po których Bóg zawarł przymierze z Noem; czterdzieści lat pielgrzymowania Izraela po pustyni ku ziemi obiecanej; czterdzieści dni przebywania Mojżesza na Górze Synaj, gdzie otrzymał on od Jahwe Tablice Prawa.

jesus520

«Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych» (Rz 8, 19)

Drodzy bracia i siostry!

Każdego roku, za pośrednictwem Kościoła, który jest naszą Matką, Bóg pozwala swoim wiernym «z oczyszczoną duszą radośnie oczekiwać świąt wielkanocnych, aby (…) 

mix

Święty Walenty,
W obliczu rozdarć i podziałów na świecie daj nam zawsze kochać miłością pozbawioną egoizmu,
abyśmy byli pośród ludzi wiernymi świadkami miłości Boga.
Niech ożywiają w nas miłość, przyjaźń i zaufanie, które pozwolą nam przezwyciężyć życiowe przeszkody.
Prosimy Cię, wstawiaj się za nami do Boga, który jest źródłem wszelkiej miłości
i wszelkiego piękna i który żyje i króluje na wieki wieków.

Amen.

family 730320 640

Święto otrzymało apostolskie błogosławieństwo Jana Pawła II w 1993 r.  Wiwat Małżeństwo!
13 lutego w wielu państwach świata jest obchodzony Światowy Dzień Małżeństwa. W Polsce ta inicjatywa jest mało znana – a może warto ją rozpropagować – zaczynając od własnego małżeństwa?

Wszystkim Małżonkom życzymy wzrostu w miłości. Niech Chrystus będzie tym, na którym każdego dnia budujemy nasze małżeństwa i rodziny, a łaska płynąca z sakramentu małżeństwa pomaga kroczyć przez trudy codzienności.

2019 dzien chorego

Autor: Papież Franciszek 
Drodzy Bracia i Siostry,

„Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8). Są to słowa wypowiedziane przez Jezusa, gdy wysłał apostołów do szerzenia Ewangelii, aby Jego Królestwo było propagowane przez gesty bezinteresownej miłości.

 

W ubiegłą sobotę odbył się bal karnawałowy dla scholi parafialnej i jej przyjaciół. Każda scholistka mogła zabrać ze sobą na zabawę koleżankę lub kolegę. Biletem wstępu na bal były bajkowe przebrania. W salkach mogliśmy spotkać Myszkę Mini, Pszczółkę Maję, Sticha, a nawet Kłapouszka. Zabawa trwała 3 godziny, podczas których tańczyliśmy, bawiliśmy się, malowaliśmy twarze, jedliśmy pyszną pizzę ❤ Nie obeszło się bez niespodzianek, gdyż o 16, czyli po godzinie zabawy został awaryjnie wyłączony prąd i reszta zabawy odbyła się przy świecach i latarkach z telefonów. To nam jednak nie przeszkodziło, bawiliśmy się znakomicie, a czas zleciał zbyt szybko. Była to pierwsza taka zabawa zorganizowana przez scholkę, ale na pewno nie ostatnia, gdyż zarówno dzieci, jak i animatorzy bawili się cudownie ??

1sobota

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian w Pierwszą Sobotę marca 03.03.2018 r. na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP o godzinie 09.00. Msza Święta połączona będzie ze Słowem Bożym. Po Mszy odprawimy modlitwę różańcową z medytacją przed Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwem.

golgota

Stacja piętnasta - powrót do domu, spotkanie z najblższymi, wieczorna modlitwa.
Stacja szesnasta - trudna rozmowa w rodzinie
Stacja siedemnasta - wizyta u lekarza.
Stacja czterdziesta - śmierć kogoś bliskiego.
Stacja setna.Stacja tysięczna...
Kto nie zna drogi do morza niech podąża za rzeką.
Niech podąża za krzyżem ten, kto szuka drogi do Boga, do zmartwychwstania, do życia.
Amen.

Tymi stacjami zakończyła się piątkowa droga krzyżowa dla młodzieży. Ale zacznijmy od początku:

W czwartek 22.02.2018 r. odbyło się już trzecie spotkanie dla osób przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Tematem przewodnim spotkania, które poprowadził ks. Marek, była miłość. Jak wiadomo Bóg ma w swoim sercu każego z nas, każde ze swoich dzieci. Ponadto ks. Marek poruszył temat braku odwagi w otwarciu się na Boże działanie w naszym życiu. Mamy nadzieję, iż spotkanie z Jezusem, które dokonało się podczas Eucharystii oraz ze słowem głoszonym przez księdza zaowocują w życiu przyszłych bierzmowanych.

gorzkie żale 500x335

„Gorzkie żale” to nie tylko bezcenny zabytek, ale także wyraz typowo polskiej pobożności. Ta forma pobożności praktykowana jest  jedynie w Polsce. Można je zdefiniować jako śpiewane rozmyślanie o Męce Chrystusa oraz o cierpieniu towarzyszącej Mu Matki Bolesnej.  Autor relacjonuje mękę i śmierć Jezusa i opowiada o uczuciach, które budzą się w człowieku rozważającym te wydarzenia: o żalu, współczuciu, zawstydzeniu z powodu własnych grzechów.
Zachęcamy do przeczytania interesującego artykułu o tym nabożeństwie oraz do licznego uczestnictwa w nim - w naszym kościele odbywają się w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00

kulig2018023

Dnia 17 lutego 2018 roku, w sobotę, schola parafiala udała się na wycieczkę. Pierwszym punktem programu był kulig. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą odprawił ksiądz Marek. Gdy posililiśmy ducha przyszedł i czas na ciało. Na dworze czekało na nas ognisko i pieczone kiełbaski. Po posiłku wspólnie ulepiliśmy pięknego bałwana, a później nadszedł czas na zimowe szaleństwo, czyli zabawy na śniegu. Każdy dał się ponieść zabawie i z zaangażowaniem ujeżdżał swoje saneczki.

 wielkipost1

 „Ponieważ wzmoże się nieprawość, ostygnie miłość wielu” (Mt. 24,12)

Drodzy Bracia i Siostry!

Ponownie zbliża się Pascha Pana! Aby nas do niej przygotować, Boża Opatrzność daje nam każdego roku Wielki Post, „sakramentalny znak naszego nawrócenia” (1), który zapowiada i urzeczywistnia możliwość nawrócenia się do Pana całym sercem i całym życiem.

Również w tym roku – przez to przesłanie – pragnę pomóc całemu Kościołowi w przeżywaniu z radością i w prawdzie tego czasu łaski; a inspiruję się w tym słowami Jezusa z Ewangelii Mateusza: „Ponieważ wzmoże się nieprawość, ostygnie miłość wielu” (24,12).

 post

W środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o 06:30, 09:00, 16:00 i 17:30. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Na Mszach Świętych będzie zbierana ofiara dla najbardziej potrzebujących parafian na Święta Wielkanocne. Niech to będzie nasz uczynek pokutny tzw. jałmużna postna.

 DSC9430 wynik

W dniach od 8 do 10 lutego młodzież ze szkoły w Buczkowicach wraz z ks. Tymoteuszem pojechała na trzydniowe rekolekcje do Ustronia. Tematem rekolekcji były podstawy naszej wiary. Oprócz Słowa Bożego i codziennej Mszy Świętej mogliśmy pogłębić wzajemne więzi, a także wziąć udział w warsztatach dotyczących komunikacji interpersonalnej. Nie zabrakło również śpiewu i wspólnej zabawy. W przeżywaniu rekolekcji pomagali nam posługujący animatorzy z naszej parafialnej Oazy. Wszyscy wyjechali z uśmiechem na twarzy co świadczy o tym, że te trzy dni były dla nas ważnym czasem, który spędziliśmy z Bogiem we wspólnocie.

W poniedziałek - 05.02.2018 r. po Mszy św. wieczornej spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Medjugorie w czerwcu 2018 r.
Osoby zainteresowane proszę o przyniesienie numeru PESEL oraz 150 euro na pierwszą wpłatę.
Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej.

maryja

Maryja w Fatimie przekazała siostrze Łucji nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Warunki do wypełnienia nabożeństwa są tylko 4. A obietnice Matki Bożej – ogromne.

03.02. 2018 r. w Pierwszą Sobotę lutego po raz pierwszy w naszym kościele odprawiliśmy Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP o godzinie 09.00. Msza Święta połączona była ze Słowem Bożym. Po Mszy odprawiliśmy modlitwę różańcową z medytacją przed Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwem.
Do tej nowej formy przeżywania Pierwszych Sobót miesiąca serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Następne takie nabożeństwo już 03 marca br.

Sama Maryja przekazała proste zasady wynagradzającego nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca:
Spowiedź w pierwszą sobotę. Niekoniecznie musi ona nastąpić dokładnie w ten dzień.
Komunia Święta w pierwszą sobotę.
Jedna część (czyli pięć tajemnic) różańca w pierwszą sobotę.
Kwadrans rozmyślania nad tajemnicami różańcowymi w pierwszą sobotę miesiąca.

Maryja obiecała, że tym, którzy odprawią nabożeństwo pięciu pierwszych sobót będzie towarzyszyć w godzinie ich śmierci ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia.

2018minkrak5m

27 stycznia 2018 r. w sobotę, służba liturgiczna z naszej parafii była na wycieczce w Krakowie. Zwiedziliśmy bazylikę archikatedralną św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu, gdzie oprowadzał nas kleryk Mateusz. Duże wrażenie zrobił na nas dzwon Zygmunt. Następnie przeszliśmy do Wyższego Seminarium Duchownego gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. w kaplicy seminaryjnej. Mieliśmy również okazję zwiedzić budynek seminarium i zobaczyć jak przygotowują się do pracy duszpasterskiej przyszli księża. Następnie udaliśmy się na krakowski rynek, gdzie zwiedziliśmy kościół mariacki. Na koniec wycieczki zwiedziliśmy Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Fieldorfa „Nila”. Tam poznaliśmy losy bohaterów walczących o polską sprawę w czasie II wojny światowej. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i już nie mogą się doczekać następnego wyjazdu!

proboszczowie2

(foto: Alina Świeży-Sobel bielsko.gosc.pl)
W piątek 02 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego zespół „PROBOSZCZOWIE” wystąpi z 45 minutowym koncertem „BÓG SIĘ RODZI” po Mszy św. o godz. 17.00 w Parafii  Św. Marii Magdaleny w Wysokiej (koło Wadowic).
Serdecznie zapraszam wszystkich na koncert, który poprowadzi Redaktor Radia „ANIOŁ BESKIDÓW” Miriam Arbter – Korczyńska.