lednica 2018 016

"Człowiek, będąc jedynym na ziemi stworzeniem,
którego Bóg chciał dla niego samego,
nie może odnaleźć się w pełni inaczej,
jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego."

Wczoraj, tj. 2 czerwca udaliśmy się kilkuosobową grupą na Pola Lednickie, na coroczne spotkanie młodych. W tegorocznym spotkaniu na Polach Lednickich wzięło udział ok. 85 tys. młodych ludzi. 22 Spotkanie Młodych na Lednicy odbyło się pod hasłem: "Jestem". W tym roku z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w spotkaniu uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda, który przekazał uczestnikom polskie flagi. Specjalne pozdrowienia dla uczestników przesłał również papież Franciszek.

Po przybyciu udaliśmy się do sektora, aby zająć miejsce, później rozpoczęły się tańce. Nie obyło się bez modlitwy Anioł Pański, Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz konferencji na temat tegorocznego hasła: "Jestem". O godz. 17:00 oficjalnie zaczęło się spotkanie młodych. Tuż przed kulminacyjnym momentem młodzi ludzie symboliczne wzajemnie obmyli sobie nogi. Po Eucharystii, odbył się koncert ku czci Jana Pawła II. Wszystko zakończyło się przejściem przez rybę. Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do domów.

Natalia