2018 pozegnanieM 025

Drogi księże Marku,
Jeszcze mamy w pamięci obrazy z Twojego przybycia do naszej parafii a już przyszedł czas pożegnań i podziękowań za lata Twojej posługi kapłańskiej w naszej wspólnocie parafialnej.
Czas ten, który tak szybko upłynął (a było tego 6 lat) zostanie na długo w naszej pamięci, a owoce Twojej pracy zapiszą się na trwałe w historii naszej parafii.

Przez te wszystkie lata pracowałeś nad przemianą naszych serc i umysłów.  Nam i naszym dzieciom starałeś się przybliżyć ducha Ewangelii. Dzięki Twojej pracy nasze dzieci poznawały świat wiary i  mogły przystępować do sakramentów świętych. Potrafiłeś skupić wokół siebie dzieci i młodzież a owocem tego był śpiew i muzyka scholki parafialnej, które tworzyły piękną oprawę naszych rodzinnych Mszy Świętych i wielu innych uroczystości parafialnych.
Jeszcze żywe są wspomnienia z pielgrzymek parafialnych z Twoim udziałem,obrazy z katechezy dzieci i młodzieży w naszym kościele, a  u wielu z nas pozostaną na długo w pamięci fragmenty Twoich mądrych kazań.
Za to wszystko jesteśmy Ci bardzo wdzięczni i zachowamy te wspomnienia na długo w naszych sercach i umysłach.
Za ten trud pracy w naszej wspólnocie chcemy Ci ofiarować naszą modlitwę w Twojej intencji.
Twoja praca kapłańska zyskała również uznanie Twoich przełożonych, którego rezultatem jest przejście na samodzielne stanowisko proboszcza w nowej parafii.
Dziękując Ci za owoce Twojej pracy w naszej wspólnocie, życzymy Ci równie wielkich dokonań na nowym miejscu posługi kapłańskiej.

Szczęść Ci Boże w pracy na nowym miejscu.