• k2
 • BN zyczenia slider1
 • BN2
 • BN zyczenia slider1
 • k4
 • BN1
 • k3
 • p6 noc
 • BN3
 • k1
 • BN4
 • Szopka
 • BN5
 • szopka2

7 października Kościół wspomina Matkę Bożą Różańcową. W tym dniu, podczas Mszy Świętej rodzinnej, dzieci, które w bieżącym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świetej, otrzymały swoje różańce.

Ksiądz Maciej w wygłoszonej do nich homilii, zwrócił uwagę na to, że Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii odpowiada faryzeuszom, że małżeństwo i rodzina są święte od samego początku, bo są dziełem Boga. Dlatego trzeba walczyć o wartości takie jak świętość, jedność i nierozerwalność  każdego małżeństwa i rodziny.  Tylko  w sakramentalnym małżeństwie Pan Jezus błogosławi mamie i tacie, aby się uświęcali. Pomocą w tym jest modlitwa różańcowa. Chociaż posiada swoją tradycję, to nie traci na swojej mocy. Różaniec to sadzenie róż w ogrodzie Matki Bożej. Każde odmówienie „Zdrowaś Maryjo” to upiększanie ogrodu Maryi. Tą modlitwą wypraszajmy świętość  naszych rodzin i naszych dzieci. Ojciec Św. Franciszek wezwał Kościół do tej modlitwy szczególnie w październiku. Odpowiedzmy na Jego wezwanie.

 

Dzisiaj 112

Wczoraj 254

Tydzień 112

Miesiąc 3682

Od XII.2017 53841

Kubik-Rubik Joomla! Extensions