• parafia1
  • post2020_2
  • parafia4
  • post2020_3
  • parafia2
  • post2020_1
  • parafia3
  • Konto parafii

7 października Kościół wspomina Matkę Bożą Różańcową. W tym dniu, podczas Mszy Świętej rodzinnej, dzieci, które w bieżącym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świetej, otrzymały swoje różańce.

Ksiądz Maciej w wygłoszonej do nich homilii, zwrócił uwagę na to, że Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii odpowiada faryzeuszom, że małżeństwo i rodzina są święte od samego początku, bo są dziełem Boga. Dlatego trzeba walczyć o wartości takie jak świętość, jedność i nierozerwalność  każdego małżeństwa i rodziny.  Tylko  w sakramentalnym małżeństwie Pan Jezus błogosławi mamie i tacie, aby się uświęcali. Pomocą w tym jest modlitwa różańcowa. Chociaż posiada swoją tradycję, to nie traci na swojej mocy. Różaniec to sadzenie róż w ogrodzie Matki Bożej. Każde odmówienie „Zdrowaś Maryjo” to upiększanie ogrodu Maryi. Tą modlitwą wypraszajmy świętość  naszych rodzin i naszych dzieci. Ojciec Św. Franciszek wezwał Kościół do tej modlitwy szczególnie w październiku. Odpowiedzmy na Jego wezwanie.