• k2
  • k4
  • k3
  • p6 noc
  • k1

 pomnik100

Biskup Piotr Greger 11 listopada sprawował Mszę św. w intencji ojczyzny w naszym kościele parafialnym. W czasie kazania przypomniał o tym, że dar wolności nie jest celem samym w sobie, lecz ma prowadzić do miłości. Po liturgii biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej pobłogosławił pomnik upamiętniający 100 lat niepodległości Polski.

W homilii podczas Eucharystii w buczkowickiej świątyni bp Greger zauważył, że świętowana dziś rocznica odzyskania niepodległości jest okazją do refleksji nad darem wolności. „Ten dar który nie jest celem samym w sobie. Wolność jest środkiem, ważnym, ogromnie poszukiwanym, prowadzącym do celu jakim jest miłość. Dlatego nie ma racji bytu wolność dla wolności, ale wolność zawsze dla miłości” – dodał i wskazał, że zadanie Kościoła polega także na uczeniu ludzi szacunku dla daru wolności.

„Jesteśmy po to wolni, aby móc jeszcze bardziej miłować. Dziś pragniemy zaświadczyć w sposób widzialny o tym, że cenimy naszą wolność” – stwierdził.

Po liturgii, z udziałem przedstawicieli lokalnych władz samorządowych, biskup pobłogosławił nowy pomnik upamiętniający wszystkie polskie zrywy społeczne, których celem było odzyskanie i poszanowanie daru wolności.

„Pragnę gorąco podziękować wszystkim pomysłodawcom tego pomnika, i tym, którzy złożyli na ten cel ofiarę; być może dla niejednego z was była to ofiara ewangelicznego, wdowiego grosza” – wyznał w nawiązaniu do rozważanej wcześniej fragmentu Ewangelii.

za: https://ekai.pl