bierzmowanie1

Biskup Piotr Greger w dniach 9 i 11 listopada 2018 r. wizytował parafię pw. Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach. Spotkał się z uczniami szkoły podstawowej, rozmawiał z młodzieżą i nauczycielami, odwiedził chorą osobę, gościł w domu rodziny wielodzietnej. Duchowny spotkał się z członkami rad parafialnych oraz udzielił sakramentu bierzmowania grupie młodych ludzi.

W niedzielę, 11 listopada, biskup błogosławił dzieci oraz matki oczekujące potomstwa. Po Mszy za ojczyznę poświęcił pomnik na 100-lecie niepodległości. Następnie, spotkał się z grupami formacyjnymi dzieci i młodzieży. Odmówił Różaniec za zmarłych na cmentarzu parafialnym i Koronkę do Bożego Miłosierdzia w domu Sióstr Najczystszego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Cały artykuł na: diecezja.bielsko.pl