• parafia1
  • Krzyze
  • parafia3
  • kamyki1
  • parafia2
  • Pisanki1
  • parafia4
  • krokus1
  • Konto parafii

siostry

W dniu dzisiejszym tj. 27.01.2019 r. został odczytany w naszym kościele List Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego na Dzień Życia Konsekrowanego.
"(...)Świątynia to centrum życia osób konsekrowanych. Przychodząc każdego dnia do Świątyni, by trwać na modlitwie jak Anna i Symeon, przypominają nam, że modlitwa i adoracja zawsze przynoszą owoce, nawet gdyby trzeba było czekać na nie całe życie. Konsekrowani czują się posłani do dzisiejszego człowieka z orędziem Dobrej Nowiny. Dzięki Duchowi Świętemu otwierają drzwi swych wieczerników zakonnych i głoszą Ewangelię wszędzie tam, gdzie podejmują codzienną posługę. W ten sposób przywracają światu prawdziwe oblicze Boga, który jest Miłością.(...)"

Słuchając tego listu, zatytułowanego "W SŁUŻBIE WIARY I POWOŁANIA" stają nam dzisiaj przed oczami Siostra Jadwiga i Siostra Irena, które kilka lat swojego konsekrowanego życia poświęciły służbie Bogu i ludziom w naszej Parafii, niosąc dobro i uśmiech.
Siostry odchodzą z naszej Parafii zostawiając za sobą wiele uczynionego dobra i modlitwy, którą niewątpliwie otaczały naszą wspólnotę.
Dziekujemy im dzisiaj z całego serca za te wspólnie spędzone lata, otaczamy modlitwą i życzymy błogosławieństwa Bożego na nowym miejscu.

Szczęść Boże !