• parafia1
  • post2020_2
  • parafia4
  • post2020_3
  • parafia2
  • post2020_1
  • parafia3
  • Konto parafii

rjak fig

W sobotę 20.07. 2019 r. z placu św. Jakuba w Szczyrku wyruszył rajd rowerowy "Szlakiem 5-ciu Parafii"?‍♀️. Rajd odbywał się ramach Święta Jakubowego organizowanego przez Parafię i Urząd Miasta w Szczyrku. Trasa prowadziła przez miejscowości: Buczkowice, Godziszka, Rybarzowice i Meszna. W każdej z tych miejscowości, przy kościele parafialnym znajdował się punkt kontrolny, na którym można było na specjalnej karcie zebrać pieczątkę, niezbędną do zaliczenia rajdu. Ponadto na uczestników czekały napoje, a w niektórych parafiach nawet regeneracyjny poczęstunek.

W rajdzie uczestniczyło około 100 osób. O godz. 16:00 uczestnicy spotkali się na scenie amfiteatru "Skalite", na podsumowaniu rajdu. Przyznane zostały nagrody dla wszystkich grup reprezentujących swoje parafie. Z naszej parafii uczestniczyło 14 osób. Najmłodszy uczestnik rajdu miał 1 rok, najstarszy liczył troszkę więcej wiosen, przyznał się że nadal czuje sie młodo mimo 82 lat.

Zapraszamy wszystkich za rok i zachęcamy do uczestnictwa i reprezentowania naszej parafii.