W dniu 18 września Kościół katolicki w Polsce przeżywa święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, patrona dzieci i młodzieży. To dzień imienin byłego proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach, księdza Stanisława Jaska.

Wczoraj (18.09.2019), właśnie w dniu swoich imienin, w 56. roku kapłaństwa i 83.roku życia, odszedł do Pana śp. ks. prałat Stanisław Jasek, emerytowany proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach, laureat Nagrody im. ks. Józefa Londzina, przyznawanej przez starostę bielskiego i honorowy obywatel gminy Buczkowice.

Urodził się 20 maja 1937 r. w Węglówce. 21 czerwca 1964 r. w katedrze na Wawelu z rąk bp. Karola Wojtyły otrzymał święcenia kapłańskie. Następnie pracował jako wikariusz w parafiach w Bulowicach, Milówce  w Krakowie-Podgórzu. W 1974 r. został proboszczem w Rycerce Górnej, a w 1977 r. zaczął pełnić tą funkcję w naszej parafii, gdzie pracował przez kolejne 35 lat. W 2012 r. przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Bielsku-Białej.

W ciągu 35 lat swojego proboszczowania w Buczkowicach rozbudował kościół, uporządkował cmentarz, wybudował kaplicę cmentarną, salki katechetyczne, budynek probostwa. W Buczkowicach także podziękował Bogu za 50 lat kapłaństwa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia: 50 lat kapłaństwa ks. Jaska cz.1 , 50 lat kapłaństwa ks. Jaska cz.2 .

Zachęcamy również do sięgnięcia do Kronik Parafialnych.