• k2
  • jesien3
  • k4
  • k3
  • jesien5
  • k1
  • p6 noc
  • wrzosy

harcerze m

W sobotę 23.12.2017 r. podczas wieczornej Mszy Św. harcerze przekazali mieszkańcom Buczkowic Betlejemskie Światło Pokoju. To płomień, który został rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Niesiony rękoma skautów, przebył drogę aż do naszego kraju.

Betlejemskie Światło Pokoju rozprasza ciemność nocy a przede wszyskim rozprasza ciemność grzechu. Doświadczyliśmy tego rozproszenia dzisiaj korzystając z Sakrementu Pokuty i zapraszając Jezusa do naszych serc.

Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz.

Jezu Tyś jest światłością mej duszy
Niech ciemność ma nie przemawia do mnie już

Jezu Tyś jest światłością mej duszy
Daj mi moc przyjąć dziś miłość Twą

 

harcerze m2