• k2
  • jesien3
  • k4
  • k3
  • jesien5
  • k1
  • p6 noc
  • wrzosy

W dniu 18 września 2020 roku mija pierwsza rocznica śmierci śp. ks. prałata Stanisława Jaska, emerytowanego proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach, laureata Nagrody im. ks. Józefa Londzina, przyznawanej przez starostę bielskiego i honorowego obywatela gminy Buczkowice.

Z tej okazji pragniemy udostępnić Parafianom nagranie wywiadu - świadectwa, którego ksiądz Stanisław Jasek udzielił Panu Stanisławowi Piskozubowi w dniu 31 sierpnia 2019 roku, zaledwie 2 tygodnie przed śmiercią - w Domu Księży Emerytów w Bielsku - Białej. Materiał został zgromadzony, opracowany i udostępniony dzięki uprzejmości Pana Sebastiana Pizkozuba. Wywiad ten to również niezwykłe świadectwo przyjaźni i współpracy dwóch kapłanów: księdza Stanisława Jaska oraz księdza biskupa Jana Pietraszki, naszego rodaka.