hospice 1761276 1280

Dziś - 11 lutego -  we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego.
Święto ustanowił papież Jan Paweł II 13 maja 1992 roku w 75. rocznicę objawień fatimskich oraz w 11. rocznicę zamachu na swoje życie.

W tym roku przebiega pod hasłem „Jeden jest wasz Nauczyciel a wy wszyscy braćmi jesteście (Mt 23, 8). Relacja zaufania u podstaw opieki nad chorymi”.
W Orędziu na Światowy Dzień Chorego papież Franciszek pisze, że „To odpowiedni moment, by zwrócić szczególną uwagę na chorych i na tych, którzy się nimi opiekują, zarówno w miejscach przeznaczonych na ich pielęgnację, jak i na łonie rodziny czy wspólnot.”

Pamiętajmy w modlitwach zarówno o naszych chorych jak i o tych, którzy się nimi opiekują.
Z wszystkimi chorymi łączymy się w czasie naszej coniedzielnnej transmisji Mszy Świętej z naszego kościoła.