foska

Ruch Światło – Życie to jeden z ruchów odnowy Kościoła. Powstał w Polsce, a jego założycielem był Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Ruch gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: dzieci , młodzież, osoby dorosłe, jak również kapłanów, siostry zakonne oraz małżeństwa. Poprzez odpowiednią formację dostosowaną do wieku Oaza ma za zadanie wychowywanie dojrzałych i świadomych chrześcijan.

W naszej parafii wspólnota oazowa powstała kilkadziesiąt lat temu. Dzięki czemu ma ona bogatą historię i zajmuje szczególne miejsce w duszpasterstwie młodzieży.

Szukasz swojego miejsca w kościele ?

Jesteś ciekawy jak wyglądają nasze spotkania?

A może chciałbyś poznać pozytywnych ludzi?

Nasza wspólnota dedykowana jest młodzieży od 6 klasy szkoły podstawowej. Spotykamy się w piątki w dolnych salkach za plebanią. Rozpoczynamy wspólnym śpiewem oraz Eucharystią po której udajemy się na spotkania w mniejszych grupach (dostosowanych wiekowo). Następnie znowu spotykamy się wszyscy, aby bawić się i pogłębiać znajomość naszej wiary. Spotkania kończymy Apelem Jasnogórskim.

Zwieńczeniem całorocznej pracy formacyjnej w parafii jest wyjazd w wakacje na rekolekcje oazowe, które odbywają się na terenie naszej diecezji.

PRZYJDŹ I SAM SIĘ PRZEKONAJ! ZAPRASZAMY!

*WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK, MARZEC, KWIECIEŃ, MAJ, CZERWIEC oaza do 21:00

*LISTOPAD, GRUDZIEŃ, STYCZEŃ, LUTY oaza do 20:00