image008

Zaangażowanie ludzi było duże, przychodzono do pracy licznie i bardzo chętnie. Pracę w rejonach organizowali rejonowi , których nazwiska zostały już wpisane w tej kronice. Spotykałem się z nimi bardzo często w salce katechetycznej, aby obmyślać następny podział pracy.

Kronika parafialna

Nie upłynęło jeszcze nawet pół roku od czasu uruchomienia naszej strony parafialnej w nowej odsłonie, a już uzyskała ponad 21 500 odwiedzin. Cieszy nas ogromnie ten sukces i dumą napawa fakt, że jesteście z nami.
W najbliższą niedzielę będziemy świętować odpust parafialny w jubileuszowym roku 100 - lecia odzyskania niepodległości.
Jest więc zatem dobry moment aby przy tej okazji sięgnąć do naszej ponad stuletniej historii i przypomnieć chwile istotne w kształtowaniu wolności i stanowiące korzenie tego, czym możemy się dziś cieszyć i doświadczać jako wspólnota.
Zachęcamy do powrotu do "tamtych" czasów, oglądania zdjęć, wspominania osób i wydarzeń. Potraktujcie Państwo artykuły z cyklu "Kronika" jako prezent dla Was w tym ważnym roku. Może czytającym i oglądającym zakręci się łezka w oku na wspomnienie tamtych chwil?

Miłej lektury!

image006

(…) Teraz można było rozpoczynać pracę. Wyznać jednak muszę, że bardzo bałem się tej budowy. Długo więc zastanawiałem się i obmyślałem różne sposoby i metody podejścia do budowy. W wyniku tych rozważań postanowiłem zaangażować i uaktywnić jak największą ilość osób. Parafię podzieliłem więc na 13 rejonów, czyli części. Na ich czele stanęli mężczyźni, którzy włożyli ogromny trud i zaangażowanie w budowę.

Przedstawiciele poszczególnych rejonów:

image002

W dniu 17 czerwca 1977 roku jako proboszcz – Ks. Stanisław JASEK - przybyłem do parafii Buczkowice i rozpocząłem w niej duszpasterzowanie.

Od XII.2017 53897