• krokus1

XVI Niedziela zwykła, 18.07.2021

1. Dziś przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy pracujących w Afryce i innych krajach świata,
    w ramach 22 akcji ogólnopolskiej w tygodniu świętego Krzysztofa "1 grosz za 1 km szczęśliwie przejechanej drogi".

2. Dziś o 17:30 nieszpory i wieczorna Msza Święta.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

- w czwartek święto Świętej Marii Magdaleny,
    - w piątek święto Świętej Brygidy, zakonnicy i patronki Europy,
    - w sobotę Świętej Kingi, Dziewicy.

4. Bóg zapłać parafianom którzy w ubiegłą niedzielę wspali swoimi ofiarami naszą parafianke Julię zebrana kwota to 24.640 zł.
    Jeszcze raz serdecznie Bóg zapłać.

5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej odmówimy modlitwę prośby o błogosławieństwo Boże przez wstawiennictwo świętego Krzysztofa
    i pójdziemy poświęcić pojazdy. Zarówno te na parkingu przed kościołem jak i te wzdłuż ogrodzenia kościoła i na parkingu przy cmentarzu.

6. Wszystkim wybierającym się na odpoczynek wakacyjny życzymy szczęśliwej podróży i dotarcia do celu za przyczyną Świętego Krzysztofa naszego patrona.

7. Jutro z racji 19 dnia miesiąca po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Świętego Józefa przed Najświętszym Sakramentem.

XV Niedziela zwykła, 11.07.2021

1. Dziś przed kościołem parafianie zbierają fundusze na leczenie ciężko chorej Julii.

2. O 17:30 nieszpory i wieczorna Msza Święta.

3. W tym tygodniu obchodzimy:
    - w poniedziałek Świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
    - we wtorek świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
    - w czwartek Świętego Bonifacego Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
    - w piątek Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel.
    W tym dniu modlimy się również za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II z racji 16 dnia miesiąca.

4. W przyszłą niedzielę członkowie Akcji Katolickiej będą zbierać przed kościołem ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy pracujących w Afryce i innych krajach świata w ramach już 22 ogólnopolskiej akcji w tygodniu świętego Krzysztofa "Jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr drogi".

5. W środy lipca i sierpnia Msza Święta wieczorna 20:00.
    W te dni kancelaria parafialna jest nieczynna.

6. We wtorek 13 lipca kancelaria będzie czynna w godzinach 17:00 a 17:30.

7. W dniach od 06 do 11 sierpnia diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę.
    Zapisy przez internet do 16 lipca, szczegóły na stronie diecezji bielsko-żywieckiej.

XIV Niedziela zwykła, 04.07.2021

1. Dziś o 17:30 nieszpory i o 18:00 Msza Święta.

2. W tym tygodniu wspominamy:
    - we wtorek błogosławioną Marię Teresę Ledóchowską dziewicę,
    - w czwartek świętego Jana z Dukli kapłana.

3. Nasza parafianka 19-letnia Julia Radzio zmaga się z bardzo ciężką chorobą ostrą białaczką.
    Aktualnie jest po kilku seriach chemii i przeszczepie szpiku ale nadal choroba się nawraca.
    Obecnie jedyną formą ratunku jest zastosowana terapii nie refundowanej przez NFZ, której koszt wynosi 1.350.000.
    Dla jej rodziców jest to kwota nieosiągalna dlatego wraz ze swoją rodziną zwraca się do osób z dobrym sercem z prośbą o pomoc.
    My także chcemy się przyłączyć i z pomóc Julcę.
    Zbiórka na ten cel będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej.
    Julka i jej rodzice napisali list do Parafian, który możemy odczytać na stronie internetowej Parafii,
    jest także wywieszony w gablotach kościelnych.

4. W środy wakacyjne Msza Święta o 20:00, nie będzie czynna w te dni kancelaria parafialna.

5. W miesiącu czerwcu odeszli od nas do wieczności:
     + Antoni Suchanek,
    + Mariusz Cader,
    + Andrzej Ścisłowicz,
    + Janina Kuczyńska.
    Polecamy ich w modlitwie Bożemu Miłosierdziu
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...