• krokus1
  • krokus4a
  • krokus3

Wniebowstąpienie Pańskie, 24.05.2020

1. Dziś o 17:30 nabożeństwo majowe i 18:00 Msza Święta.

2. W tym tygodniu obchodzimy:
    we wtorek - świętego Filipa Nereusza, kapłana
    w piątek - świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
    w sobota świętego Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona diecezji

3. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

4. Od jutra Nowenna do Ducha Świętego.

5. W sobotę 30 maja Ksiądz diakon Mateusz Steczek przyjmie święcenia kapłańskie w Bielsku-Białej z rąk księdza Biskupa Romana Pindla o godznie 10:00 w Aleksandrowicach.
    Na czas przygotowania do święceń i skupienia rekolekcyjnego, ogarnijmy naszego księdza diakona Mateusza gorliwością modlitwą.

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii prymicje księdza Mateusza.
    Z racji ograniczonych miejsc w naszej świątyni, prosimy Parafian o uczestniczenie we Mszach Świętych o 07:00, 09:00 i 18:00.
    O godzinie 11:00 zostawmy miejsce dla najbliższej rodziny księdza Mateusza.
    Przy dobrej pogodzie jest możliwość uczestnictwa we Mszach Swiętych w obrębie kościoła.
    Na Mszach Świętych ksiądz Prymicjant będzie udzielał błogosławieństwa i głosił Słowo Boże.
    Główna Msza Święta prymicyjna o 11:00.

7. Próby dzieci pierwszokomunijnych odbędą się w kościele w środę klasa 3a, po nabożeństwie majowym
    i w czwartek klasa 3b także po nabożeństwie majowym.
    Dzieci na spotkanie przychodzą z rodzicem.

8. Jeszcze przez tydzień będzie można złożyć ofiarę dla księdza diakona Mateusza do skarbony,
    która jest umieszczona na ołtarzu Serca Pana Jezusa.

9. Powracamy do spowiedzi świętej (tak jak przed pandemią) 20 minut przed Mszą Świętą ranną i wieczorną w tygodniu i przed Mszami do południa w niedzielę,

VI Niedziela Zmartwychwstania 17 maja 2020

1. Dziś o 17:30 nabożeństwo majowe i 18:00 Msza Święta.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe.
    W te dni o 17:50 będziemy modlić się Litanią do Wszystkich Świętych o urodzaje i ustąpienie epidemii koronawirusa.
    Sam kapłan w tych dniach uda się do krzyża misyjnego przed kościołem.

3. W czwartek Świętego Jana Nepomucena, kapłana i męczennika.

4. W sobotę zapraszamy Parafian do spowiedzi wielkanocnej od 08:00 do 9:30 i od 10:00 do 11:30.
    Spowiadamy się z zasłoniętymi ustami i nosem i po przyjęciu Komunii Świętej zwalniamy miejsce kolejnym wiernym.
    Przy konfesjonałach będą środki dezynfekujące.

5. W świątyni może przebywać od dziś 72 wiernych.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa .
    Na Mszy Świętej o godzinie 11:00 dzieci będą dziękować Chrystusowi w intencji wszystkich dzieci klasy 4 za dar Pierwszej Komunii Świętej.
    Dzieci i rodziców klasy czwartej zapraszamy do spowiedzi świętej w najbliższą sobotę 23 maja w godzinach przedpołudniowych.

7. Od przyszłej niedzieli przed każdą Mszą Świętą będzie możliwość spowiedzi świętej 20 minut przed każdą Mszą Świętą w tygodniu i także do południa w niedzielę.

8. Jubileusze małżeńskie można jeszcze zapisywać w zakrystii kościoła. Msza Święta na jubileusze małżeńskie będzie odprawiona 7 czerwca o godzinie 09:00

V Niedziela Zmartwychwstania 10 maja 2020

1. Dziś nasza parafia przeżywa odpust ku czci Świętego Stanisława, biskupa i męczennika.

2. Dziś o 17:30 nabożeństwo majowe i 18:00 Msza Święta.

3. W tym tygodniu wspominamy:
    - w czwartek święto Świętego Macieja Apostoła,
    - w sobotę święto Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
    W tym dniu modlimy się również za stawiennictwem świętego Jana Pawła II.

4. W sobotę 23 maja będzie możliwość Spowiedzi świętej dla parafian przy zachowaniu środków ostrożności i bezpieczeństwa.
    Podczas spowiedzi w kościele może przebywać jednocześnie 50 wiernych
    i po przyjęciu komunii świętej zwalniamy miejsce dla kolejnych Parafian,
    czekających na spowiedź przed kościołem.
    Będzie spowiadało sześciu kapłanów w godzinach do południowych od 8:00 do 9:30 i od 10:00 do 11:30.
    Spowiadamy się zasłoniętymi ustami i nosem,
    będziemy także często dezyfekować folią przy konfesjonale.

5. Informujemy naszych chorych, że także w miesiącu czerwcu nie będzie nam dane Was odwiedzić z Komunią świętą.

6. Bardzo prosimy by Parafianie, którzy się zapisali na pielgrzymki do Medjugorie i Krakowa.
    Prosimy o odebranie swoich należności w zakrystii kościoła - dziś bądź w tym tygodniu.

7. Przypominamy, że w naszym kościele może przebywać jednocześnie 50 osób.