• parafia1
  • krokus1
  • Konto parafii

Uroczystośc Wniebowstapienia Pańskiego, 12.05.2024

1. Dziś dziś nasza parafia przeżywa odpust ku czci św Stanisława Biskupa i Męczennika ,
    o 17:30 nabożeństwo majowe i o 18:00 Msza święta.

2. We wtorek święto Świętego Macieja Apostoła,
    w czwartek święto Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski,
    w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3. W tym dniu (19.05) o 11:00 dzieci klas trzecich przyjmą Pierwszą Komunię Świętą.
    Proszę Parafian by osoby niezwiązane z dziećmi pierwszo komunijnymi uczestniczyły w Mszy świętej o 7:00, 9:00 bądź 18:00.

4. W sobotę spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców i bliskich o godzinie 9:00.
    Próby dzieci przed pierwszą Komunią świętą we wtorek, środę i w czwartek o godzinie 16:00.

5. Pragnę serdecznie podziękować księdzu Edwardowi za głoszone dziś Słowo Boże, przewodniczenie Mszy świętej o godzinie 11:00.
    Dziękuję służbie kościelnej: panu organiście Pawłowi, siostrze Marioli, Służby Liturgicznej Ołtarza, OSP Buczkowice, panią z Koła Gospodyń Wiejskich i wszystkim wiernym.
    Dziękuję za wspólną modlitwę.

6. Proszono o ogloszenie:
    "Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach zaprasza wszystkich mieszkańców na koncert pod tytułem "Dla Ciebie Mamo...".
    W ramach którego będzie można podziwiać piosenki i utwory Pauliny Magaj-Szpak, pokaz taneczny w wykonaniu Marii Paterek.
    Koncert odbędzie się 26 maja 2024 roku o godzinie 18:00 w Sokolni w Buczkowicach".

Błogosławionej niedzieli
oraz całego tygodnia
życzą Duszpasterze

VI Niedziela wielkanocna, 28.04.2024

1. Dziś o 17:30 nieszpory i o 18:00 Msza święta.

2. W tym tygodniu obchodzimy:
    - w poniedziałek święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba,
    - w środę uroczysty Świętego Stanisława, biskupa, głównego patrona Polski
    - w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić odpust ku czci naszego patrona św. Stanisława.
      Kazania wygłosi i sumę odpustowa poprowadzi o 11:00 x Edward Laszczak Orionista z Warszawy.

3.

Dziś kończą się zapisy na dróżki ku Matki Bożej do Kalwarii które odprawimy w sobotę 11 maja - wyjazd o 06:00 z parkingu przy kościele.

4. W poniedziałek wtorek i środę przepadają dni krzyżowe.
    W te dni o godzinie 17:40 pójdziemy o ile będzie sprzyjająca pogoda w procesji do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej,
    śpiewając litanię do wszystkich świętych i modląc się urodzaje, o 18:00 Msza święta i nabożeństwo majowe.

5. Jubileuszem małżeńskie odprawimy w niedzielę 2 czerwca o godzinie 09:00, wcześniej zgłaszamy je w zakrystii kościoła.

6.

W poniedziałek 20 maja o godzinie 19:00 spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Medjugorie w salce katechetycznej.
    Na spotkanie przynosimy wpłatę 980 zł.

7. W środę po wieczornej mszy świętej spotkanie mężczyzn św Józefa.

8.

W ubiegłą niedzielę harcerze zebrali kwotę 1457 zł za co Parafianom składają serdeczne Bóg zapłać.

9. 12 maja po Mszach świętych ratownicy OSP Buczkowice będą prowadzić kwestę z okazji święta ich patrona Świętego Floriana.
    Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej strażaków - szczegóły na profilu Facebook OSP Buczkowice.
    W imieniu ratowników Ochotniczej Straży Pożarnej w Buczkowicach składam serdeczne podziękowanie za okazane wsparcie.
    Podpisał Prezes OSP Buczkowice pan Łukasz Saferna.

10.

W miesiącu kwietniu odeszli do Wieczności
    + Antoni Mysza
    + Anna Dadok
    + Waleria Gruszecka
    + Andrzej Urbaniec
    + Wiktoria Socała
    + Teresa Dec.
    Polecamy ich w modlitwie Bożemu Miłosierdziu.
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie ...

Błogosławionej niedzieli
oraz całego tygodnia