• trawa
  • trawa1
  • krokus4a
  • krokus3
  1. Dziś nasza parafia przeżywa odpust ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

2. Pragnę gorąco i serdecznie podziękować księdzu kanclerzowi naszek diecezji Adamowi Bieńkowi
    za głoszone Słowo Boże i przewodniczenie uroczystej Eucharystii.

3. Dziękuje służbie kościelnej, siostrze Elżbiecie, panu organiście Pawłowi, służbie liturgicznej ołtarza,
    paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, OSP Buczkowice i wszystkim wiernym za wspólna modlitwę.

4. W tym tygodniu obchodzimy:
    a. we wtorek  - święto Świętego Macieja apostoła, dzień imienin naszego ks. Macieja.
    Modlimy sie i życzymy wszelkich łask Bożych w pracy duszpasterskiej dla dobra naszej wspólnity parafialnej.
    b. w czwartek - święto Świętego Andrzeja Boboli, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5. W przyszłą niedzielę o godzinie 11:00 dzieci klas III przyjma pierwszą Komunie Świętą.

6.  W sobotę o godzinie 09:00 spowiedź święta dla dzieci I komunijnych i ich rodziców i bliskich.

7. W czwartek po mszy wieczornej spotkanie Akcjii Katolickiej.

8. Zarząd i strażący OSP Buczkowice serdecznie dziekuja za złożone datki  w dniu 05 maja 2019.
    Zebrano kwotę: 8262,54 złotych i 1 euro.
    Wyrażamy głęboką wdzięczność za okazaną dobroć.
    (Prezes OSP w Buczkowicach (-) Zbigniew Wrona)

Błogosławionej niedzieli
oraz całego tygodnia
życzą Duszpasterze

lines clipart 3

1. Dziś o 17:30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza Święta.

2. W tym tygodniu obchodzimy:
    a. w poniedziałek - święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba
    b. w środę - uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. W środę o godzinie 10:00 w parafii Wilamowice nasz parafianin Mateusz Steczek
    otrzyma z rąk Księdza biskupa Romana Pindla święcenie diakonatu.
    Otoczmy go nasza modlitwą, a także obecnością na tej Mszy Świętej.

4.  W miesiący maju nasza parafia tradycyjnie organizuje dróżdżki ku czci Matki Bożej do Kalwarii 11 maja 2019 (sobota).
    Będziemy modlić się w intencji parafii, naszej Ojczyzny i w swoich osobistych intencjach.
    Zapisy trwają do środy w zakrystii. Koszt 20 pln.
    Wyjazd o godzinie 06:00 z parkingu przy kościele.

5. W przyszła niedzielę będziemy przeżywać odpust ku czci św. Stanisława.
    Kazania i sume odpustową poprowadzi Ksiądz dr. Adam Bieniek kanclerz kurii Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

6. Nabożeństwa majowe w tygodniu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w Uroczystości i w niedzielę o 17:30.

7. W miesiącu kwietniu odeszli od nas do wieczności:
    † Anna Januła
    † Waleria Dunat
    Polecamy je w modlitwie Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie ...

8. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Buczkowicach uprzejmie informuje, że w dniu 05 maja br. odbędzie się,
    przy naszym kościele, kolejna zbiórka pieniężna na pozyskanie sprzętu ratowniczego w postaci kamery termowizyjnej.
    Sprzęt jest bardzo drogi lecz też niezwykle skuteczny w poszukiwaniu osób zaginionych, szybkim umiejscowieniu źródła ognia,
    lokalizacji poszkodowanych w zadymionych pomieszczeniach objetych pożarem, wykrywa zarzewia ognia w gaszonych obiektach.
    Jednym słowem pomaga w ratowaniu ludzi i dobytku.
    Prosimy mieszkańców o pomoc i wsparcie, za które zgóry dziękujemy.
    (Prezes OSP w Buczkowicach (-) Zbigniew Wrona)

Błogosławionej niedzieli
oraz całego tygodnia