• krokus1

V Niedziela Wielkanocna, 02.05.2021

1. Dziś o 17:30  nabożeństwo majowe i 18:00 Msza Święta.

2. Jutro uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski - głównej patronki naszej Ojczyzny.
    Msze Święte o 07:00, 09:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 18:00.
    O 17:30 nabożeństwo majowe.

3. W przyszłą niedzielę powracamy do Mszy Świętych o 07:00, 09:00, 11:00 i 18:00.

4. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywa odpust ku czci Świętego Stanisława - biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
    Mszę Świętą i kazanie o godzinie 11:00 poprowadzi ksiądz profesor, dyrektor wydziału ekonomicznego, Robert Samsel.

5. W czwartek o 17:30 spowiedź święta dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
    O 18:00 Msza Święta z nabożeństwem majowym i konferencja.

6. Bardzo prosimy osoby starsze, które nie były jeszcze do bierzmowania,
    a chcą przyjąć ten sakrament aby zgłosiły się po Mszy Świętej w zakrystii kościoła.

7. W pierwszy piątek odwiedzimy tradycyjnie chorych z Komunią Świętą:
    - od 07:30 od Rybarzowic i pod Godziszką
    - od 12:30 od Szczyrku.
    Chorych potwierdzamy, bądź nowych zapisujemy w zakrystii kościoła.

8. Zapraszamy na wyjazd wakacyjny organizowany przez parafię w miejscowości Niedzica w terminie 25 czerwiec do 2 lipca.
    Całkowity koszt wyjazdu dzieci i młodzieży to 700 zł.
    Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 300 zł oraz oddajemy wypełnioną kartę uczestnika.
    Informację oraz karty do odebrania u księdza Kamila w zakrystii po Mszach Świętych.
    Zapisy do połowy maja.
    Informujemy, że może się zdarzyć że z racji epidemii wyjazd będzie przełożony na rok następny.

9. W miesiącu kwietniu odeszli do wieczności:
    + Marian Damek,
    + Bronisław Korzec,
    + Anna Korzec,
    + Józef Górny,
    + Grzegorz Marek,
    + Aleksander Początek.
    Polecamy ich w modlitwie Bożemu Miłosierdziu.
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie ...

IV Niedziela Wielkanocna, 25.04.2021

1. Dziś o 17:30  nieszpory i o 18:00 Msza Święta.

2. W czwartek święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

3. W sobotę Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi ze Słowem Bożym i modlitwą różańcową z rozważaniami przed Najświętszym Sakramentem.

4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Maryi.
    Nabożeństwa majowe w tygodniu po wieczornej Mszy Świętej, w niedzielę o 17:30.

5. W przyszłą niedzielę o 10:00 i 12:00 będą dodatkowe Msze Święte.

6. Po rannej Mszy Świętej za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.

7. Od pierwszego piątku maja odwiedzimy chorych z Komunią Świętą.
    Od dziś do przyszłej niedzieli chorych potwierdzamy w zakrystii kościoła.

III Niedziela Wielkanocna, 11.04.2021

1. Dziś o 17:30  nieszpory i o 18:00 Msza Święta.

2. Jutro 19 dzień miesiąca - po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Świętego Józefa.

3. W piątek uroczystość Świętego Wojciecha, Biskupa i Męczennika - głównego patrona Polski .

4. W związku z przedłużającymi się obostrzeniami epidemiologicznym i w przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza Święta o 10:00.
    O godzinie  12:00 nie będzie Mszy Świętej - gdyż o 14:00 jest Msza Święta ślubna i potrzeba trochę czasu na przygotowanie kościoła
    .