• jesien1
  • c2

„Modlić się za żywych i umarłych” to jeden z siedmiu uczynków miłosierdzia względem duszy.

• c1

„To nie jest tak, że oni umarli, a my żyjemy. To oni żyją, a my umieramy”

• c3

Czas ucieka wieczność czeka ...

• c4

• melchior1
  • jesien2
  • wrzosy
  • melchior2

W naszej parafii pracują siostry

Zgromadzenie Córek Najczystszego Serca Najświętszej Maryi Panny
Congregatio Filiarum Purissimi Cordis Beatae Mariae Virginis
"Sercanki"

Jesteśmy osobami zakonnymi, które ślubują czystość, ubóstwo i posłuszeństwo bez pokazywania na zewnątrz przez strój swojej zakonności. Żyjemy w ukryciu nie pokazując kim jesteśmy, aby poprzez dążenie do świętości, świadectwo życia, czynu i słowa pokazać ludziom jak bardzo Bóg ich umiłował. Mamy ukochać całym sercem Boga jak Maryja i św. Franciszek z Asyżu oraz wskazać na Jego Miłość aż do granic Krzyża tym, którzy jej nie doświadczają.

Naszą misją określoną przez założyciela jest: „rozniecać w sercach dzieci i młodzieży ogień miłości Bożej i przeciwdziałać obojętności religijnej „Mamy to czynić poprzez nauczanie i wychowanie dzieci i młodzieży, pochylenie się nad sierotami i troskę duchową o nauczycieli.

Apostolat

Honorat wskazał nam słowa z Ewangelii, które mają być mottem Sercanki do posługi:
 „Jak Ty Mnie posłałeś na świat, tak i ja ich posłałem” (J 17,18)
Symbolem naszego życia jest SERCE czyli życie samego Chrystusa.
Apostolstwo, więc  ma byc owocem modlitewnego trwania wraz z Maryją przy Chrystusie. Chodzi głównie o zjednoczenie z Sercem Jezusa  na wzór Serca  Maryi.

Sercanka ma mieć serce rozpalone miłością Bożą i przez to przywracać życie Boże w dzieciach i młodzieży poprzez nauczanie i katolickie wychowanie. Ma miłością dzielic się z najbiedniejszymi.

Na terenie naszej parafii mieszka i pracuje:
        Siostra Teresa - przełozona oraz posługa w zachrystii,
        Siostra Elżbieta - katechetka.

Strona www Sióstr Sercanek