VI Niedziela wielkanocna, 28.04.2024

1. Dziś o 17:30 nieszpory i o 18:00 Msza święta.

2. W tym tygodniu obchodzimy:
    - w poniedziałek święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba,
    - w środę uroczysty Świętego Stanisława, biskupa, głównego patrona Polski
    - w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić odpust ku czci naszego patrona św. Stanisława.
      Kazania wygłosi i sumę odpustowa poprowadzi o 11:00 x Edward Laszczak Orionista z Warszawy.

3.

Dziś kończą się zapisy na dróżki ku Matki Bożej do Kalwarii które odprawimy w sobotę 11 maja - wyjazd o 06:00 z parkingu przy kościele.

4. W poniedziałek wtorek i środę przepadają dni krzyżowe.
    W te dni o godzinie 17:40 pójdziemy o ile będzie sprzyjająca pogoda w procesji do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej,
    śpiewając litanię do wszystkich świętych i modląc się urodzaje, o 18:00 Msza święta i nabożeństwo majowe.

5. Jubileuszem małżeńskie odprawimy w niedzielę 2 czerwca o godzinie 09:00, wcześniej zgłaszamy je w zakrystii kościoła.

6.

W poniedziałek 20 maja o godzinie 19:00 spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Medjugorie w salce katechetycznej.
    Na spotkanie przynosimy wpłatę 980 zł.

7. W środę po wieczornej mszy świętej spotkanie mężczyzn św Józefa.

8.

W ubiegłą niedzielę harcerze zebrali kwotę 1457 zł za co Parafianom składają serdeczne Bóg zapłać.

9. 12 maja po Mszach świętych ratownicy OSP Buczkowice będą prowadzić kwestę z okazji święta ich patrona Świętego Floriana.
    Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej strażaków - szczegóły na profilu Facebook OSP Buczkowice.
    W imieniu ratowników Ochotniczej Straży Pożarnej w Buczkowicach składam serdeczne podziękowanie za okazane wsparcie.
    Podpisał Prezes OSP Buczkowice pan Łukasz Saferna.

10.

W miesiącu kwietniu odeszli do Wieczności
    + Antoni Mysza
    + Anna Dadok
    + Waleria Gruszecka
    + Andrzej Urbaniec
    + Wiktoria Socała
    + Teresa Dec.
    Polecamy ich w modlitwie Bożemu Miłosierdziu.
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie ...

Błogosławionej niedzieli
oraz całego tygodnia