14 marca rozpoczęły się rekolekcje Wielkopostne prowadzone p.O.Redemptorystę z Krakowa. Rekolekcje wprowadzające do parafii Obraz MB Nieustającej Pomocy, a także i nowennę. Po południu o g. 16 w procesji z plebanii do kościoła przeniesiono Obraz MB Nieustającej Pomocy. W tym dniu była bardzo ładna pogoda, a także duża ilość ludzi, czyli parafian. Od tej rekolekcyjnej niedzieli w każdą środę jest odprawiana nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Frekwencja w ciągu całego roku była duża.

16 maja przybyły do parafii Siostry Zakonne z Kęt - siostry Klaryski. Zbierały ofiary od ludzi na remont klasztoru w Kętach. W tym klasztorze była nasza parafianka siostra Antonina Migdał. Parafianie pospieszyli z pomocą.

Czerwiec - kolejna pielgrzymka Ojca Świętego do Polski. Parafianie przeżywali tę wizytę w różny sposób. Domy były udekorowane w 90%, ale jak relacjonowały dzieci, niektóre rodziny nie miały czasu na oglądanie transmisji telewizyjnej. Na spotkanie z Ojcem Świętym parafianie byli w różnych miejscach. Byli także w Warszawie zwłaszcza członkowie Akcji Katolickiej.

Do Krakowa w dniu 15 czerwca wyjechał autokar i bus, a także kilka prywatnych samochodów. Pogoda była deszczowa. Wielkim zawodem było to, że Ojciec Święty nie przybył na Błonia ze względu na przeziębienie. Wszyscy pielgrzymi przeżywali to bardzo boleśnie.

W lipcu rozpoczęto malowanie kościoła przez Pana Zygmunta Satławę wraz z ekipą malarską. Malowanie odbywało się z rusztowania parafialnego przesuwanego po kościele.

W pierwszą niedzielę Adwentu tj. 28.11.1999 r. w Parafii dokonano intronizacji Pisma Świętego, które zostało wniesione do kościoła w uroczystej procesji i umieszczone obok ołtarza. Pismo Święte pozostało przez cały rok w kościele obok ołtarza.

Została wprowadzona adoracja Pana Jezusa w każdy I piątek miesiąca na 2 godziny przed Mszą Świętą wieczorną.

W 2-gą niedzielę Adwentu dokonano intronizacji w każdej rodzinie  parafii.

(zachowano pisownię oryginalną)