• trawa
 • melchior1
 • k2
 • krokus2
 • k4
 • melchior2
 • post
 • trawa1
 • k3
 • krokus4a
 • k1
 • p6 noc
 • krokus3

 

brathanki dedykacja1

Wniebowzięcie NMP

wniebowziecie MB

Prawda o Wniebowzięciu Matki Bożej stanowi dogmat naszej wiary, choć formalnie ogłoszony stosunkowo niedawno - przez papieża Piusa XII 1 listopada 1950 r. w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus:

"...powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej" (Breviarium fidei VI, 105)

Więcej…

108 rocznica urodzin Sługi Bożego ks. bp Jana Pietraszki

7 sierpnia 2019 r. przypada 108 rocznica urodzin Sługi Bożego ks. bp Jana Pietraszki. W załączeniu kilka zdjęć z archiwum rodzinnego. Zdjęcia oraz inne pamiątki można obejrzeć w muzeum - domu rodzinnym bp Jana przy ul. Woźnej w Buczkowicach.

Więcej…

Papieska intencja na sierpień: módlmy się za rodziny

Jaki świat chcemy pozostawić na przyszłość? Zostawmy świat z rodzinami. Dbajmy o rodziny, ponieważ one są prawdziwymi szkołami jutra, są przestrzenią wolności, są ośrodkami człowieczeństwa. I zarezerwujmy w nich znaczące miejsce dla modlitwy, osobistej i wspólnotowej. Módlmy się, aby rodziny, dzięki życiu modlitwy i miłości, stawały się coraz bardziej "laboratoriami humanizacji".

Więcej…

Rajd rowerowy "Szlakiem 5-ciu Parafii" 2019

rjak fig

W sobotę 20.07. 2019 r. z placu św. Jakuba w Szczyrku wyruszył rajd rowerowy "Szlakiem 5-ciu Parafii"🚴‍♀️. Rajd odbywał się ramach Święta Jakubowego organizowanego przez Parafię i Urząd Miasta w Szczyrku. Trasa prowadziła przez miejscowości: Buczkowice, Godziszka, Rybarzowice i Meszna. W każdej z tych miejscowości, przy kościele parafialnym znajdował się punkt kontrolny, na którym można było na specjalnej karcie zebrać pieczątkę, niezbędną do zaliczenia rajdu. Ponadto na uczestników czekały napoje, a w niektórych parafiach nawet regeneracyjny poczęstunek.

W rajdzie uczestniczyło około 100 osób. O godz. 16:00 uczestnicy spotkali się na scenie amfiteatru "Skalite", na podsumowaniu rajdu. Przyznane zostały nagrody dla wszystkich grup reprezentujących swoje parafie. Z naszej parafii uczestniczyło 14 osób. Najmłodszy uczestnik rajdu miał 1 rok, najstarszy liczył troszkę więcej wiosen, przyznał się że nadal czuje sie młodo mimo 82 lat.

Zapraszamy wszystkich za rok i zachęcamy do uczestnictwa i reprezentowania naszej parafii.

Więcej…

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA

07:00, 09:00, 11:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU
06:30,
17:30 
(od 01.X do środy Wielkiego Tygodnia),
18:00 (od Wielkanocy do 30.IX),
20:00 (w wakacyjne środy).

MSZE ŚWIĘTA z obrzędem udzielenia CHRZTU ŚW.
11:00 (w trzecią niedzielę miesiąca)


SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

Codziennie 20 minut przed Mszą Świętą (z wyjątkiem wieczornej niedzielnej Mszy Świętej).
W październiku o 06:10 i 20 min. przed różańcem.
W listopadzie o 06:10 i o 17:00 przed wypominkami.


NABOŻEŃSTWA ZWIĄZANE
Z POSZCZEGÓLNYMI OKRESAMI ROKU LITURGICZNEGO


Roraty adwentowe od poniedziałku do soboty - godz. 17:30

Gorzkie Żale - w niedziele wielkopostne o godz. 17:00.

Droga Krzyżowa w wielkopostne piątki
 09:00 - dla dorosłych, 
 17:00 - dla rodzin (od 01.04.2019 17:30),
 19:30 dla młodzieży.

Nabożeństwa majowe
w każdy dzień maja po Mszy św. wieczornej,
w niedziele o 17:30

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa
 w tygodniu - po Mszy św. wieczornej, w niedziele o 17:30.

Nabożeństwa różańcowe
w październiku codziennie o godz. 17:00.


INNE NABOŻEŃSTWA W CIĄGU ROKU

Wypominki roczne za zmarłych
w każdy wtorek po wieczornej Mszy Świętej

Nieszpory niedzielne lub nabożeństwa okresowe
o godz. 17:30.

Nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
w każdą środę po Mszy Świętej

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
w każdy piątek
w miesiącach IV, VII, VIII, IX, XI po wieczornej Mszy Świętej
w pozostałe miesiące po porannej Mszy Świętej.

Pierwszy Czwartek Miesiąca
Godzina Święta godzinę przed Mszą Świętą wieczorną

Pierwszy Czwartek Miesiąca
Spowiedź dla szkoły podstawowej i gimnazjum

godzina przed Mszą Świętą wieczorną

Pierwszy Piątek Miesiąca
Spowiedź godzina przed wieczorną Mszą Świętą

Pierwsza Sobota Miesiąca
Msza Święta o godzinie 09:00 połączona z nabożeństwem wynagradzającym ku czci NSM.