• parafia1
  • post2020_2
  • parafia4
  • post2020_3
  • parafia2
  • post2020_1
  • parafia3
  • Konto parafii

dziewczynka lampion 500

Adwent - rozpoczyna się czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

Oczekiwanie – w tym słowie streszcza się najgłębszy sens Adwentu. Wszystko wokół podpowiada nam, że to adwentowe oczekiwanie jest wyjątkowe, inne niż wszystkie pozostałe, gdyż w Adwencie przygotowujemy się na najważniejsze narodziny w historii świata – Jezusa Chrystusa. Wzorem roku ubiegłego mamy dla naszych parafian ciekawą propozycję oraz zachętę do podjęcia duchowego i fizycznego wyzwania. W tym roku na Roratach będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech. Poznamy najważniejsze epizody z życia budowniczego stajenki. Dzieciom tworzącym w swoich sercach miejsce dla Jezusa będzie towarzyszyć Biedaczyna z Asyżu. Skorzystają z rad i wskazówek udzielanych przez św. Franciszka, podobnie jak robotnicy, stawiając jakąś budowlę, korzystają z projektu stworzonego przez architekta.

Msze święte roratnie odprawiane będą od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 w dniach 4 - 23 grudnia.
Skorzystajmy z tego duchowego dobrodziejstwa i przygotujmy się do pamiątki narodzin Zbawiciela.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy i wędrówki drogami adwentu: dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. Tradycyjne roraty to pierwsza Msza św. o wschodzie słońca, z naturalnym przejściem z ciemności do światła. Nazwa pochodzi od słów „rorate caeli desuper” („spuście rosę niebiosa”).

Bez względu na wiek gorąco zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów oraz ręcznie robionych ozdób na choinkę – będzie codziennie losowana nagroda niespodzianka.