• parafia1
  • Konto parafii
  • parafia3
  • Konto parafii
  • parafia2
  • Konto parafii
  • parafia4
  • Konto parafii

Zapraszamy do wspólnej modlitwy - transmisja Mszy o godzinie 09:00.❤⛪

msza210131

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we Mszy Świętej. 
https://www.youtube.com/c/parafiabuczkowice2020

Słowo Boga – nawraca, przemienia i zbawia człowieka.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy - transmisja Mszy o godzinie 09:00.❤⛪

msza2401

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we Mszy Świętej. 
https://www.youtube.com/c/parafiabuczkowice2020

Dzień Babci i dziadka 2021

caritas chorwacja

Będziemy wspierać akcję zbiórką przed kościołem 24 stycznia, każdy z nas może pomóc przez wpłatę na konto, SMS'a czy stronę caritas.pl.
Dziękujemy wszystkim ❤

chrzest008

Kasr al-Jahud (Qasr El Yahud) co oznacza Zamek Żydów to miejsce w Izraelu nad dolnym Jordanem, w pobliżu jego ujścia do Morza Martwego, na wschód od Jerycha, na granicy z Jordanią.
Rzeka Jordan płynie przez cztery państwa (Liban, Syrię, Izrael, Jordanię), a w samym Izraelu łączy ze sobą Jezioro Tyberiadzkie z Morzem Martwym.
To właśnie w wodach tej rzeki Jezus został ochrzczony z rąk Jana Chrzciciela. Stało się na dokładnie w tym miejscu.
Na pamiątkę tego wydarzenia chrześcijanie z całego świata przyjeżdżają tutaj, aby odnowić swój chrzest.

Leżące na zachodnim brzegu Jordanu miejsce chrztu Jezusa, które do niedawna było ogromnym polem minowym znów będzie dostępne dla wiernych.
Pierwsze po 56 latach uroczystości liturgiczne odbędą się w tym miejscu w Niedzielę Chrztu Pańskiego 2021 r.
„Obszar, z którego usunięto ponad 4 tys. min ponownie staje się miejscem pokoju i modlitwy” – podkreśla franciszkanin z Kustodii Ziemi Świętej, ojciec Ibrahim Faltas.

Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Transmisja Mszy Świętej o godzinie 09:00 ❤⛪

Msza0601

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we Mszy Świętej. 
https://www.youtube.com/c/parafiabuczkowice2020

2020szopka005 11613 600 450 80

Panie Jezu Chryste w tym świątecznym czasie często zatrzymujemy się na "adoracji żłobka", to znaczy zatrzymujemy się przed tajemnicą Twego Narodzenia.

Już jutro niedziela. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Transmisja Mszy Świętej o godzinie 09:00 ❤⛪

Buczkowice szopka

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we Mszy Świętej. 

https://www.youtube.com/c/parafiabuczkowice2020

karmelitanki bose1

WIELKA TAJEMNICA WIARY

List Przewodniczącego
Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego
i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego
na Dzień Życia Konsekrowanego 2020 r.

Dziadki20 3

W tym roku po raz pierwszy na Oazie Dzieci Bożych zorganizowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Zarówno dzieci jak i animatorzy długo przygotowywali się na to wydarzenie. W sobotę 25.01. 2020 r. o godz. 15.30 rozpoczęliśmy nasze spotkanie modlitwą oraz przedstawieniem dla babć i dziadków, po którym dzieci rozdały im własnoręcznie zrobione laurki. Później wszyscy przeszliśmy na słodki poczęstunek oraz ciepłe napoje. Po deserze drużynowo wzięliśmy udział w programie "Jaka to melodia?". Świetnie się bawiliśmy! Muzycznym akcentem zakończyliśmy nasze świętowanie. Dziękujemy za ten czas i życzymy wszystkiego co najlepsze wszystkim Babciom i Dziadkom!

bible 1846174 640

26 stycznia 2020, po raz pierwszy Kościół przeżywa Niedzielę Słowa Bożego, która została ustanowiona przez Papieża 30 września ubiegłego roku.

Ojciec Święty zachęca, aby wyrobić w sobie zwyczaj częstego sięgania do Pisma Świętego i karmienia się nim oraz dzielenia nadzieją, jaka z niego płynie z tymi, których spotykamy w codzienności. Podczas dzisiejszej Mszy w Bazylice św. Piotra, Franciszek wręczył Biblię 40 osobom reprezentującym różne powołania i zaangażowania życiowe.

enej2020 25 11121 500 250 80

To już prawie tydzień temu. Zapraszamy wszystkich do wspomnień albo odkrycia piękna kolęd w języku polskim i ukraińskim.

100 tysiecy wejsc

Nasza strona parafialna uzyskała ponad 100 000 odwiedzin !!! Czas więc na podsumowania.

Upłynęły właśnie dwa lata od czasu jej uruchomienia w nowej odsłonie. Statystycznie odnotowujemy 140 wejść na stronę dziennie. Zgromadziliśmy dla Was ponad 11 000 zdjęć w 245 galeriach. Utworzyliśmy ponad 500 artykułów. Cieszy nas ogromnie ten sukces i dumą napawa fakt, że jesteście z nami.

Jest więc zatem dobry moment aby ponownie sięgnąć do naszej ponad stuletniej historii i przypomnieć chwile stanowiące korzenie tego, czym możemy się dziś cieszyć i doświadczać jako wspólnota.
Zachęcamy do powrotu do "tamtych" czasów, oglądania zdjęć, wspominania osób i wydarzeń. Może czytającym i oglądającym zakręci się łezka w oku na wspomnienie tamtych chwil?

Ponieważ właśnie skończył się rok 2019 sięgnijmy 20 lat wstecz do roku 1999. Co też ważnego się wówczas wydarzyło?

Kronika parafialna z roku 1999

Miłej lektury!

Pawel20

Do najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych należy śpiewanie kolęd.
W tym roku nasz kościół parafialny wielokrotnie rozbrzmiewał pięknie wykonywanymi kolędami i pastorałkami, zarówno w wersji wokalnej jak i instrumentalnej. Na Mszy Świętej Pasterskiej o północy kolędował nasz chór parafialny, 05 stycznia o godzinie 17:00 z kolędami góralskimi wystąpiła Buczyna pod artystyczną opieką Pani Anny Kasińskiej. W Uroczystość Objawienia Pańskiego do wspólnego kolędowania po Mszy Świętej o godzinie 9:00 zaprosiła Parafian nasza Oaza, a po Mszy Świętej o godzinie 11:00 ponownie wystąpił chór parafialny. Wieczorem w Święto Trzech Króli nasz kościół wypełniły dźwięki kolęd pięknie wykonywanych przez  wychowanków z Muzycznego Ogniska MUSICUS prowadzonego przez Państwa Wajdzików.
Zachęcamy wszystkich parafian do włączania się do wspólnego kolędowania i podtrzymywanie tej pięknej polskiej tradycji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z naszego wspólnego parafialnego kolędowania

Buczyna20

 

W ubiegły piątek 25 stycznia 2019 r. odbyło się Noworoczne Spotkanie z Twórcami i Animatorami Kultury Powiatu Bielskiego, podczas którego starosta bielski Andrzej Płonka i przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski wręczyli nagrody wybitnym animatorom kultury powiatu bielskiego. Z terenu naszej gminy nagrody zdobyli: wicedyrektor SP w Buczkowicach Anna Kasińska i ksiądz proboszcz Buczkowic kan. Marek Bandura. GRATULUJEMY:)

Więcej szczegółów na stronie Powiatu Bielskiego

proboszczowie190202

Zapraszamy:
Dojazd drogą na Katowice i skręcamy na pierwszym skrzyżowaniu z radarem w Czechowicach w lewo.
A później na około stawu i jesteśmy w Parafii Miłosierdzia Bożego w Miliardowicach ul. Jaworowa 4, gdzie aktualnie Poboszczem jest ksiądz Zygmunt Mizia, nasz były wikariusz.

siostry

W dniu dzisiejszym tj. 27.01.2019 r. został odczytany w naszym kościele List Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego na Dzień Życia Konsekrowanego.
"(...)Świątynia to centrum życia osób konsekrowanych. Przychodząc każdego dnia do Świątyni, by trwać na modlitwie jak Anna i Symeon, przypominają nam, że modlitwa i adoracja zawsze przynoszą owoce, nawet gdyby trzeba było czekać na nie całe życie. Konsekrowani czują się posłani do dzisiejszego człowieka z orędziem Dobrej Nowiny. Dzięki Duchowi Świętemu otwierają drzwi swych wieczerników zakonnych i głoszą Ewangelię wszędzie tam, gdzie podejmują codzienną posługę. W ten sposób przywracają światu prawdziwe oblicze Boga, który jest Miłością.(...)"

Słuchając tego listu, zatytułowanego "W SŁUŻBIE WIARY I POWOŁANIA" stają nam dzisiaj przed oczami Siostra Jadwiga i Siostra Irena, które kilka lat swojego konsekrowanego życia poświęciły służbie Bogu i ludziom w naszej Parafii, niosąc dobro i uśmiech.
Siostry odchodzą z naszej Parafii zostawiając za sobą wiele uczynionego dobra i modlitwy, którą niewątpliwie otaczały naszą wspólnotę.
Dziekujemy im dzisiaj z całego serca za te wspólnie spędzone lata, otaczamy modlitwą i życzymy błogosławieństwa Bożego na nowym miejscu.

Szczęść Boże !

 

brathanki dedykacja1

Dzisiejszy wieczór w naszym kościele, upłynął pod znakiem wspólnego kolędowania z Zespołem Pieśni i Tańca "Buczyna", prowadzonym przez Panią Annę Kasińską, przy Szkole Podstawowej w Buczkowicach.

Wszystkich kolędników, z Panem Dyrektorem Zenonem Cebratem na czele, powitał Ksiądz Proboszcz. Dzieci wykonały wiązankę kolęd i winszowań regionalnych. Swoim śpiewem wychwalały i wielbiły Nowonarodzonego Jezusa.

W Święto Objawienia Pańskiego Trzech Króli, po mszy świętej o godzinie 11:00 naszą świątynię wypełnił radosny śpiew naszej parafialnej Scholi na cześć Nowonardzonej Bożej Dzieciny. Dzieci wykonały, aż dziesięć pięknie przygotowanych utworów: Przybieżeli do Betlejem, Jezu, Boże Dziecię, Uciekali,Gore gwiazda, Mario, czy już wiesz?, Hola, hola, Pasterze z pola, Biała ziemia, Kolęda dla nieobecnych, Dziecięca pastorałka, Gdy się Chrystus rodzi.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z koncertu:

paton

Każdego roku we wszystkich klasztorach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia odbywa się losowanie rocznych Patronów. Do tego wydarzenia wielką wagę przywiązywała św. Siostra Faustyna, gdyż spodziewała się wielkiej pomocy z nieba, udzielanej jej na prośbę Patrona Roku. Święci bowiem, to nie tylko wzory chrześcijańskiego życia, od których wiele się można nauczyć, ale także możni orędownicy u Boga, którzy wstawiają się za nami.

Wraz z Patronem otrzymujemy roczną intencję do modlitwy, którą możemy podejmować na różne sposoby, nawet krótkim aktem strzelistym, oraz przesłanie, które najczęściej pochodzi z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny.

Tu otrzymasz nowego Patrona na 2019 rok - kliknij

indeks

ŻYCIE KONSEKROWANE W KOŚCIELE I DLA KOŚCIOŁA

Umiłowani w Chrystusie Panu, Bracia i Siostry!

Uroczystość Ofiarowania Pańskiego kieruje nasze myśli i serce do Świątyni Jerozolimskiej. Oto Maryja i Józef, „gdy minęły dni Ich oczyszczenia zgodnie z Prawem Mojżeszowym, zanieśli Jezusa do Jerozolimy, aby ofiarować Panu” (Łk 2, 22). W ten sposób pragną nie tylko wiernie wypełnić przepisy Prawa, ale również wyrazić Bogu wdzięczność za wielkie rzeczy, które im uczynił (por. Łk 1,49). Ta szczególna ewangeliczna scena z życia Świętej Rodziny pomaga nam odkryć na nowo prawdziwe znaczenie Świątyni jako miejsca spotkania, dialogu i pojednania między człowiekiem i Bogiem.

  DSC8809 obr

W piątek 19 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe wspólnoty oazowej. Jak co roku uczestnicy zaprosili na ten wieczór, również swoich rodziców.

 pectuszajawka

Wczoraj w naszym kościele parafialnym uczestniczyliśmy w magicznym koncercie kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Pectus. Za wspólne kolędowaie dziękujemy Zespołowi, zaproszonym Gościom oraz wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu.

Zapraszamy do galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmów

Napisali o nas...

...

W dniu 17.02.2018 roku odbędzie się wycieczka organizowana przez naszą parafię dla Scholki.
7:45 zbiórka na parkingu przed kościołem.

03.02 - scholi nie ma (ferie zimowe)
04.02 - scholi nie ma (ferie zimowe)
10.02 - scholi nie ma (ferie zimowe)
11.02 - scholi nie ma (ferie zimowe)

Poniżej szczegółowy plan wycieczki:

 mbandura

W niedzielę 21.01.2018 r. w Jaworznie-Dąbrowa Narodowa o godzinie 18.00 wystąpi zespół „PROBOSZCZOWIE”. Wszystkich fanów zapraszamy na koncert.

sakrament chorych

Odwiedziny chorych w lutym - wyjątkowo 01.02.2018 r. we czwartek - z racji święta przypadającego w dniu 02.02.2018 r.

jaselka 20180114 22

Jasełka to opowieść o narodzeniu Jezusa. Któż potrafi ją opowiedzieć lepiej, jak nie dzieci. Dlatego dzisiejszy wieczór w naszym kościele upłynął w towarzystwie przedszkolaków oraz Dyrekcji i Pań Wychowawczyń z Przedszkola w Buczkowicach.
Dzieci wraz z opiekunkami przygotowały tradycyjne jasełka i zaprezentowały je z ogromnym przejęciem.

Listy Pasterskie

Umiłowani w Panu Siostry i Bracia!

Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. Ten młody polski szlachcic podobnie jak Samuel usłyszał Boga, wołającego go po imieniu. I jak Samuel odpowiedział: „Mów, Panie, bo sługa Twój słucha!”(1 Sm 3,9), a następnie z determinacją poszedł pełnić wolę Bożą wbrew wszelkim przeciwnościom. Świętego Stanisława Kostkę pragniemy zaprosić dzisiaj, aby stał się patronem rozpoczętego właśnie nowego roku. O tym wyborze zdecydowała zarówno 450. rocznica jego śmierci, jak i program duszpasterski Kościoła w Polsce. Jeśli mamy w tym roku rozważać osobę i dary Ducha Świętego dane w sakramencie bierzmowania, nie może być lepszego patrona niż ten, który został uzdolniony przez Ducha Świętego do „mężnego wyznawania wiary” w dojrzały i niebanalny sposób.

 buczyna 20180107 4

Dzisiejszy wieczór w naszym kościele, upłynął pod znakiem wspólnego kolędowania z Zespołem Pieśni i Tańca "Buczyna", prowadzonym przez Panią Annę Kasińską, przy Szkole Podstawowej w Buczkowicach.

niedziela sw rodziny

Miłość zaczyna się w domu i rozwija się w domu. Tu nigdy nie brak sposobności, aby ją okazać.
św. Matka Teresa z Kalkuty