• parafia1
  • Krzyze
  • parafia3
  • kamyki1
  • parafia2
  • Pisanki1
  • parafia4
  • krokus1
  • Konto parafii

christmas 1125147 640
Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w wyjątkowy okres. Wprowadza nas on w tajemnicę Adwentu – oczekiwania na przyjście Jezusa do każdego z nas.
Adwent… radosne oczekiwanie, tęsknota za Chrystusem, który ma się narodzić. Adwent… dar od Boga, piękny dar wyczekiwania na małe dzieciątko, które będzie Zbawicielem świata.

Adwent1

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej. 
Pierwsza Niedziela Adwentu.
Transmisja rozpocznie się 22 listopada o godzinie 09:00.
https://www.youtube.com/c/parafiabuczkowice2020

kino fb

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej. 
Transmisja rozpocznie się 15 listopada o godzinie 09:00.
https://www.youtube.com/c/parafiabuczkowice2020

kino fb

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej. 
Transmisja rozpocznie się o godzinie 11:00.
https://www.youtube.com/c/parafiabuczkowice2020

sw andrzej520

Andrzej pochodził z Betsaidy nad Jeziorem Galilejskim (por. J 1, 44), ale mieszkał ze św. Piotrem, swoim starszym bratem i jego teściową w Kafarnaum (por. Mk 1, 21. 29-30).

pantocrator 1 300x202
Uroczystość Chrystusa Króla do liturgii wprowadził papież Pius XI encykliką Quas Primas z 11 grudnia 1925 r. na zakończenie roku jubileuszowego.

scholawienceadwentowe1

Od soboty 16 listopada, z pomocą pani Iwony Pilarz, dzieci z Oazy Dzieci Bożych - Scholi w Buczkowicach tworzą wieńce adwentowe ?. 
Będziemy je rozprowadzać przed kościołem, w niedzielę po każdej Mszy Świętej, razem z młodzieżą oazową, która z kolei przygotowała kartki bożonarodzeniowe ? Serdecznie zapraszamy!❤️

Symbolika wieńcy adwentowych:
Światło świec w wieńcu oznacza nadzieję. Zieleń stanowi symbol trwającego życia. Natomiast kształt kręgu symbolizuje wieczność Boga, który nie ma początku ani końca, oraz wieczność życia Chrystusa. Zaś całościowo wieniec adwentowy jest symbolem wyczekującego w miłości i radości Ludu Bożego.

web3 saint cecilia music

Cecylia jest jedną z najsłynniejszych męczennic Kościoła Rzymskiego. Jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

XXXIII Niedziela Zwykła
„Strzeżcie się aby Was nie zwiedziono.”

Umiłowani w Chrystusie Panu Bracia i Siostry!

Wynalazca dynamitu, Alfred Nobel otworzył pewnego dnia rano gazetę i ku swemu zdumieniu i zaskoczeniu, zobaczył w niej swój własny nekrolog. Francuski dziennikarz przez zwykłą niedbałość pomylił imiona. Zamiast podać informację o śmierci brata, Alberta Nobla, poinformował czytelników, że umarł Alfred Nobel.

Zejdz z kanapy m

Wspólnota Ruchu Światło – Życie z naszej parafii w dniach 8-10.11.2019 r. przeżywała Oazę Modlitwy w Kalnej. Podczas rekolekcji rozważaliśmy temat kerygmatu oraz wspólnoty Kościoła i naszego miejsca w niej. Głównym celem wyjazdu było oczywiście osobiste budowanie relacji z Bogiem, zwłaszcza podczas Eucharystii, adoracji czy Namiotu Spotkania.

Nie zabrakło też czasu na radość, zabawę i integrację budowaną podczas Pogodnego Wieczoru czy podchodów. Oaza Modlitwy był to wyjątkowy czas, który mamy nadzieję, niedługo powtórzymy, ponieważ mieliśmy szansę, podążając za słowami papieża Franciszka, zejść z kanapy, założyć buty i pójść za Jezusem.

Za to chwała Panu!

pietraszko 

DEKRET HEROICZNOŚCI CNÓT

"Jesteśmy ludźmi nadziei silniejszej od śmierci, zakładając wszakże, że jednocześnie jesteśmy ludźmi głęboko i silnie wierzącymi."

Te słowa, które Sługa Boży Jan Pietraszko lubił przytaczać w swoich kazaniach, pokazują istotę jego duchowości. W czasach burzliwych przemian politycznych i kulturowych w swoim narodzie, on sam, pełen niezwykle silnej, bogatej nadziei, swoją wiarę w Boga potrafił łączyć z nadzwyczajną miłością ku bliźnim.

pietraszko 

W dniu 10 listopada 2019 r. wierni naszej parafii zostali zapoznani z ambony z Komunikatem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych o Słudze Bożym Janie Pietraszko - Dekretem Heroiczności Cnót.

lampka chllopcy

Już za chwilę rozpoczniemy wspólnie okres oczekiwania na narodzenie się Pana Jezusa. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie naszych najmłodszych parafian do przyniesienia lampionów.
Tato, dziadku, a może starszy bracie sprawdź czy domowy lampion ma nową świeczkę albo sprawną baterię. 

Naciśnij "Więcej ..." lub przejdź do YouTube aby zobaczyć więcej filmów

 DSC7595 9361 500 250 80

W sobotę 24 listopada odbyły się Andrzejki Oazowe. Motywem przewodnim zabawy była twórczość Disneya. Uczestnicy mieli za zadanie przebrać się za wybraną przez siebie postać z bajki. Pojawiła się Myszka Miki, Królewna Śnieżka, a nawet Zła Wiedźma. Zabawę rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy. Następnym punktem programu była wspólna zabawa - animatorzy przygotowali dla uczestników wiele ciekawych zabaw, takich jak limbo, tańczenie z balonami, taniec na gazetach i wiele innych. Na koniec wszyscy razem zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

 pomnik100

Biskup Piotr Greger 11 listopada sprawował Mszę św. w intencji ojczyzny w naszym kościele parafialnym. W czasie kazania przypomniał o tym, że dar wolności nie jest celem samym w sobie, lecz ma prowadzić do miłości. Po liturgii biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej pobłogosławił pomnik upamiętniający 100 lat niepodległości Polski.

bierzmowanie1

Biskup Piotr Greger w dniach 9 i 11 listopada 2018 r. wizytował parafię pw. Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach. Spotkał się z uczniami szkoły podstawowej, rozmawiał z młodzieżą i nauczycielami, odwiedził chorą osobę, gościł w domu rodziny wielodzietnej. Duchowny spotkał się z członkami rad parafialnych oraz udzielił sakramentu bierzmowania grupie młodych ludzi.

W niedzielę, 11 listopada, biskup błogosławił dzieci oraz matki oczekujące potomstwa. Po Mszy za ojczyznę poświęcił pomnik na 100-lecie niepodległości. Następnie, spotkał się z grupami formacyjnymi dzieci i młodzieży. Odmówił Różaniec za zmarłych na cmentarzu parafialnym i Koronkę do Bożego Miłosierdzia w domu Sióstr Najczystszego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 fransziszek polska

Do Czcigodnego Brata Jego Ekscelencji Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego
Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Sto lat temu, w dniu 11 listopada, Polska odzyskała niepodległość. Wraz z zakończeniem I wojny światowej zamknął się okres dominacji rosyjskiej, pruskiej i austriackiej nad narodem, który przed rozbiorami współtworzył historię chrześcijańskiej Europy, wnosząc całe bogactwo własnej, szlachetnej kultury i duchowości.

 

Serdecznie  pozdrawiam  polskich  pielgrzymów.  Drodzy  bracia i siostry, w niedzielę przypada 100. rocznica niepodległości Polski. Z tej okazji jednoczę się w dziękczynnej modlitwie z wami i z wszystkimi waszymi rodakami.

Życzę, by naród polski mógł żyć darem wolności w pokoju i pomyślności, budując szczęśliwą przyszłość ojczyzny w jedności osadzonej na duchowym dziedzictwie przodków i na bratniej miłości. Niech zawsze wam towarzyszy opieka Maryi Królowej Polski i Boże błogosławieństwo!

W niedzielę 04.11. 2018 r o godzinie 11 przeżywaliśmy Mszę Świętą Rodzinną, a także uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego Oazy Dzieci Bożych. Po roku uczęszczania na scholkę przyjętych zostało aż 12 dziewczynek, które swoim śpiewem chcą uwielbiać Boga i zbliżać się do Niego uczęszczając co tydzień na spotkania. Swój medalik otrzymały również dwie nowe animatorki, które podjęły się opieki nad grupą. Ostatnim etapem uroczystości było przyjęcie przez animatorki i moderatorkę świec, które symbolizują światło Chrystusa, które chcą przekazywać dalej.

 wypominki1

Przez cały listopad w parafiach katolickich odprawiane są tzw. „wypominki”. To szczególna pamięć o zmarłych. Polegają na  wyczytywaniu imion i nazwisk osób nieżyjących. Zanoszone są za nich też modlitwy i śpiew. Tradycja sięga X wieku.

 ws1

Dzisiejsza uroczystość ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem dzisiaj wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie. Widzi w nich swoich orędowników u Boga i przykłady do naśladowania. Wstawiennictwa Wszystkich Świętych wzywa się w szczególnie ważnych wydarzeniach życia Kościoła. Śpiewa się wówczas Litanię do Wszystkich Świętych, która należy do najstarszych litanijnych modlitw Kościoła i jako jedyna występuje w księgach liturgicznych (w liturgii Wigilii Paschalnej; ponadto także w obrzędzie poświęcenia kościoła i ołtarza oraz w obrzędzie święceń).

wszystkichswietych